Mida me saame õppida Hawaii šamaanidelt

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. august 2018 kell 16:38Hawaii oli kaua aega tagasi maagiline koht ning mõnes mõttes on seda tänapäevalgi. Kunagi elasid Hawaiil šamaanid, keda kutsuti kahuna’deks. Need olid inimesed, kes kogesid reaalsuse tõelist olemust ning õpetasid inimestele mitmeid tarkusi, kuidas juhtida inimkonda tõelise eneseteostuse poole. 20. sajandi algul uuris kirjanik Max Freedom Long Hawaii šamaanide õpetusi ning kirjutas nende kohta mitu raamatut. Ta nimetas neid õpetusi sõnaga “Huna”, mille teine tähendus on “peidetud saladus”. Huna põhimõtted pärinevad küll maailma teisest otsast, kuid nendest on meil kõigil palju õppida.

 

Long seostas Hawaii šamaanide õpetusi mitme abstraktse ja metafüüsilise õpetustega. Ta uskus, et võti Huna põhimõtete mõistmiseks on “kolme mina kontseptsioon” – alateadvus, teadvus ja üliteadvus, mida ta nimetas unihipili, the uhane and the aumakua.

 

7 Huna põhimõtet

IKE — maailm on see, mida sa arvad, et see on.

KALA — piire ei ole.

MAKIA — energia voolab sinna, kuhu suunad tähelepanu.

MANA WA — pragune hetk on väehetk.

ALOHA — armastada tähendab õnnelik olla.

MANA — kogu jõud pärineb sinu seest.

PONO — tõe määr on efektiivsus.

 

IKE — maailm on see, mida sa arvad, et see on

See põhimõte ütleb sisuliselt, et meie teadvus loob reaalsust. Meie nägemus reaalsusest on subjektiivne ja ei peegelda tingimata tõest objektiivset reaalsust, kui see üldse eksisteerib. See, kes arvab, et maailm on täis pettust, kurjust ja vihkamist, keskendab oma teadvuse nendele aspektidele ning on pime kõige muu suhtes, mis selle maailmavaatega vastuollu läheks. Igaühel meist on sisemine jõud transformeerida oma reaalsust sel moel, nagu me ise sobivaks peame. Ning sel moel on meil võimu muuta mitte ainult iseennast, vaid ka teisi meie ümber.

 

KALA — piire ei ole

Piirideta reaalsuses ei ole mitte millelgi algust ega lõppu, see tähistab kõiksuse piirideta olemust. Kõik on võimalik ja ka isiklik areng toimub samamoodi. Olemise ja saamise protsess toimuvad pidevalt. Ilma piirideta on kõik lõputult võimalik, kõik võib juhtuda ja on juhtumas piirideta vormides. See kontseptsioon on lihtsalt liiga suurepärane, et inimese aju seda täielikult haarata suudaks.

 

MAKIA — energia voolab sinna, kuhu suunad tähelepanu

Kui inimene suunab kuhugi oma tähelepanu, siis sinna läheb suunatud energiavool. See on reiki ravimeetodi ja palvete toime taga olev põhimõte. Kui inimene suunab mõtted kindla tunnetatava energia, näiteks armastatud inimese poole, siis on see positiivses või negatiivses vormis energia. Selle energia mõju oleneb sellest, kas mõtted on head või halba soovivad. Positiivsel energial ja paranemislootuse saatmisel on kasulik mõju. Kui saadetav energia on vastupidine, siis on seda ka lõpptulemus. Seda saab laiendada nii, et selle mõju on näha globaalsel teadvuse tasandil. Kui sinna saata positiivsid mõtteid, siis on maailmas veidi vähem vaenulikkust, vihkamist, viha ja teisi halvaloomulisi emotsioone. Seda demonstreeriti reaalsuses aastal 1987 esimesel globaalselt koordineeritud ühismeditatsioonil Harmonic Converge (en.wikipedia.org/wiki/Harmonic_Convergence).

 

MANA WA — praegune hetk on väehetk

Praeguses hetkes kohaloleku vägi on suurejooneline. Olevikus kohal viibimine ja elamine aitab “mis siis, kui” stsenaariumide ja valusate mälestuste poolt põhjustatud stressi lõputu ringi murda. Kõik, mis on, see on ja jääb alati nii. Hetkes elamine annab meile täieliku sisemise rahu.

 

ALOHA — armastada tähendab õnnelik olla

Armastus on väga võimas teadlikkuse seisund. Armastuse kogemine on tunne, mis eeldab, et sul on midagi, mille üle õnnelik olla. See võib olla füüsiline energia manifestatsioon, nagu näiteks inimene või puu. Kuid see võib olla ka vaevu hoomatav ja mittefüüsiline nagu armastus elu vastu. See eeldus, et armastuse võrduses on ka teine pool, demonstreerib kõigega seotust, kõigis erinevates sagedustes ja energia vormides.

 

MANA — kogu jõud pärineb sinu seest

Inimene on kõige võimsam eksisteeriv energiaallikas. Mõistus on võimsam, kui sageli arvatakse. Omades võimu luua, hävitada, taastada, liigutada ja muuta, suudab inimene tõepoolest teha mida iganes. Mõistes iga inimese sisemist võimu, annab inimesele väe mitte ainult kontrollida enda olemust, vaid annab ka võimaluse teistega enda väge jagada ning luua vastastikku kasulikke suhteid.

 

PONO — tõe määr on efektiivsus

Millegi efektiivsus positiivse ja kasuliku nihke või muutuse loomisel kelleski või milleski, on hea indikaator selle tõelise loomuse kohta. See annab parema peegelduse tõese ja vale või pigem tõe ja sellest mitte teadlik olemise kohta.

 

Seitse Huna põhimõtet on suurepärane sissejuhatus teadvuse jõusse ning see peaks muutma sinu igapäevaelu millekski palju väestavamaks ja positiivsemaks mitmel tasandil. Igaühel meist on suur potentsiaal muuta nii enda elu kui ka kõiki teiste sellel planeedil elavate inimeste elu.

Vägi on sinu sees. Väljenda seda armastuse kaudu.

 

Allikad: The Mind Unleashed, Wikipedia

Artikkel ilmus Telegramis algselt jaanuaris 2014.

Foto: hawaii-guide.com

 

Toimetas Katrin Suik

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia.