Mida me saame õppida Hawaii šamaanidelt

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. juuli 2020 kell 8:02Hawaii oli kaua aega tagasi maagiline koht ning mõnes mõttes on seda tänapäevalgi. Kunagi elasid Hawaiil šamaanid, keda kutsuti kahuna’deks. Need olid inimesed, kes kogesid reaalsuse tõelist olemust ning õpetasid inimestele mitmeid tarkusi, kuidas juhtida inimkonda tõelise eneseteostuse poole. 20. sajandi algul uuris kirjanik Max Freedom Long Hawaii šamaanide õpetusi ning kirjutas nende kohta mitu raamatut. Ta nimetas neid õpetusi sõnaga “Huna”, mille teine tähendus on “peidetud saladus”. Huna põhimõtted pärinevad küll maailma teisest otsast, kuid nendest on meil kõigil palju õppida.

 

Long seostas Hawaii šamaanide õpetusi mitme abstraktse ja metafüüsilise õpetustega. Ta uskus, et võti Huna põhimõtete mõistmiseks on “kolme mina kontseptsioon” – alateadvus, teadvus ja üliteadvus, mida ta nimetas unihipili, the uhane and the aumakua.

7 Huna põhimõtet

IKE — maailm on see, mida sa arvad, et see on.

KALA — piire ei ole.

MAKIA — energia voolab sinna, kuhu suunad tähelepanu.

MANA WA — pragune hetk on väehetk.

ALOHA — armastada tähendab õnnelik olla.

MANA — kogu jõud pärineb sinu seest.

PONO — tõe määr on efektiivsus.

 

IKE — maailm on see, mida sa arvad, et see on

See põhimõte ütleb sisuliselt, et meie teadvus loob reaa

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt