See mees seletab Sulle kõik lahti, aga kas sa oled päriselt valmis kuulama?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. märts 2018 kell 19:18“Kuigi ma pole juba aastaid aktiivselt Sisekosmosesse kirjutanud, saan tänaseni veel lugejatelt kirju küsimustega, kuidas teadlikumalt oma elu elada, kuidas oma mõtete ja emotsioonidega paremini toime tulla ning üldse õnnelikum olla (nagu mul oleks kõik need vastused olemas ja ma oleks kõige sellega ilusti toime tulnud, eks :)!? ). Siia võib lisada veel hulga inimesi, kes otsivad mitte niivõrd seda, kuidas enesega suuremas rahus olla ja seeläbi oma elu rohkem nautida, vaid nad on eesmärgikütid – nad loodavad, et eesmärkide saavutamine toob nendele rahu,” kirjutab koolitaja ja kirjanik Kaido Pajumaa blogis Sisekosmos.

 

Täna ei mõistaks ma kumbagi nendest hukka. Ka mul endal on mitmeid eesmärke ja unistusi, mistõttu võin ka ennast vabalt eesmärgikütiks nimetada. Ja samas otsin ma ka jätkuvalt püsivat sisemist rahu, mistõttu võib mind ka rahukütiks nimetada.

Siiski eristab üks pisiasi mind 10 aasta tagusest minust. Nimelt on nende kahe – rahu ja eesmärkide – järjekord muutunud. Kui 10 aastat tagasi olid eespool eesmärgid, mille saavutamise läbi lootsin rahu leida, siis täna on eespool rahu, milles püsimise abil usun kiiremini eesmärke saavutada.

Kõik, kes otsivad sisemist rahu, soovitan kuulata/vaadata Moojit. Tal on olemas ka eesti keelne YouTube kanal, kus tublid eestlased on mitukümmend videot eesti keelde tõlkinud. Ilma liialdamata julgen öelda, et Moojil on kõikidele inimestele, kes otsivad sisemist rahu, vastused olemas. Iseküsimus on vaid selles, kas sa oled valmis teda päriselt kuulama?

Kui mulle 2010.aastal esimest korda Mooji video saadeti (just see siin), suhtusin sellesse üsnagi üleolevat, sest arvasin seda kõike teadvat. Õnneks oli elu mulle armuline ja pakkus piisavalt palju probleeme ning kannatusi, mistõttu pidin ühel hetkel selle video uuesti üles otsima ning seda värske pilguga vaatama. Ja võib öelda, et see muutis mu elu ja eneseotsinguid. Nagu videos öeldakse, peaks otsimise asemel hoopis otsimisest loobuma. Alguses võib see kõlada lihtsalt sõnakõlksuna, mistõttu julgengi öelda, et sellele mehel on kõik vastused meile olemas, aga kas me oleme valmis teda päriselt kuulama?

Alusta sellest videost:

PS. Nendele inimestele, kes usuvad õnnelikuks jätkuvalt saada teistpidi – kõigepealt eesmärgid ja siis töö iseendaga seespidiselt – , julgen oma kogemusele tuginedes öelda, et see ei tööta. Vähemalt minu puhul ei töötanud. Täna tunnen tänulikkust, et kõik läks just niipidi. Olen viimase 10 aasta jooksul pidanud palju kannatama, et teatud asjades mõistmiseni jõuda, ning paljud kannatused nendest olid puhtalt minu enda poolt loodud. Neid oleks saanud vältida, kui oleksin varem hakanud asju nägema niipidi, nagu näen neid praegu.

 

Kaido Pajumaa

 

Allikas: Sisekosmos

Vaata ka: Mooji koduleht

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt