Reiki – mitte pelgalt teraapia vaid terviklikkusega ühenduses olemise eluviis

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. märts 2015 kell 22:17stella 1Reiki tuleneb kahest jaapanikeelsest sõnast  rei (kosmiline, kõikjalolev) ja ki (eluenergia), see tähendab ühenduses olevat energiavälja, terviklikkust ehk ühtsust.  Kätega ravimise meetodi vaimsemast poolest räägib kodumaine reikimeister Stella Shakti.

 

Põhimõtteliselt on kõik iidsete metoodikate nimetused, mis inimesi tervendada aitavad – jooga, reiki, meditatsioon, hingamine, üks ja seesama terviklikkusesse lõimumine. Kõik need tegevused on nagu teeviidad, mille praktiseerimine suunab inimesi pöörama tähelepanu sellele samale, mida võime nimetada kõiksuseks, terviklikkuseks. Aga nagu koer, kellele näpuga kuud taevas näidata, ei pruugi oma pilku näpult saada, nii on ka inimmeel alles õppimas, mil moel vaadata seda, kuhu sõnadega viidatakse, selle “näpu” vaatamise, kritiseerimise ja õigustamise asemel.

Reiki on klassikalise reiki mõiste järgi 19. sajandi lõpus jaapani päritolu dr Mikao Usui poolt taasavastatud tervendamise meetod. Aga ka palju enamat. Nii nagu suurmeister püüdis oma õpetustes edasi anda seda kui elustiili õpet, nii võiks ju ka meie vaadata kogu reikit kui terviklikkusega ühenduses olemise eluviisi, selle asemel et näha seda lihtsalt-panen-käed-viieks-minutiks-peale kursusena. Enese tasakaalustamise ja tervendamise kunsti on teatud kõikidel aegadel, mõnel ajal on see olnud enam levinud, seejärel taas unustusse vajunud.

Universaalne energia ehk reiki on kõikjal meis endis ja meie ümber. Me koosneme sellest. Energia on oma olemuselt elektromagnetiline ehk see on ligitõmbav. Seda võib väga inimlikus keeles nimetada armastuseks. Ka iidsetes veedades, vanimates säilinud käsikirjades, räägitakse palju sellest, et kõik pärineb armastusest, on sündinud armastuse pärast ja suubub tagasi armastusse. Armastus on teadvus, teadlikkus, kõrgeim intelligentsus, mis soovib ise ennast kogeda selle kõige erisugusemates vormides. Niiviisi oleme me kõik inimolenditena tegelikult ühe ja sellesama Mina väljendused. Armastuse ainuke soov on see, et me kogeks armastust nii nagu me seda soovime. Iga mõtte, sõna ja tundega me loome oma reaalsust ja armastus armastava substantsina tahab meile peegeldada, vastata sellega, mida tellinud oleme.

Mida tasakaalukamad me oleme, seda enam saame seda ka kogeda selle voo õnnistust, sest me ei puikle vastu. Rahutus, ärevus ja pinge loovad uusi väljakutseid. Tasakaal ei ole mingi nirvaana-seisund, kuhu inimene kohale jõuab, paneb kohvrid maha ja ütleb, et nüüd jõudsin pärale. See on igapäevase järjepideva praktika ja lõõgastumise koostoimimine, mille oskust saab eneses suurendada. Reiki praktika saab aidata kiirendada inimese arenguprotsessi, aidata avada varjatud andeid ja võimeid, tervendada vaimselt ja mentaalselt ning mõista seda maailma veel sügavamalt. Valgustatus ehk teadlik olek on võimalik, kui kõik eest ära puhastada, mis seda teadlikkuse voogu takistab. Reiki aitabki neil blokeeringutel lahustuda ja muutuda toetuseks.

 

Küsi ja sulle antakse sinu vägi tagasi

Reiki tähendab Universaalse Väe kogemust. Palju räägitakse sellest kui panen-käed-peale-tervendamisest. Tegelikkuses on reiki midagi palju laiemat, see on Universaalne Vägi ehk Armastuse energia ehk Algallika ehk Looja vägi. Ja see looja ei asu kusagil kaugel eksootilises paigas, ta on sinu sees ja ootab kannatlikult, kuni sa temaga koostööd alustad!

Reiki on vabalt ja tasuta kõikjal kättesaadav puhas eluenergia, mida suunata osates on võimalik luua suuremat harmooniat ning väestada olukordi, inimesi, kohti, ideid või tervendada minevikku ja tulevikku, see on kunst tõsta oma vibratsioonitaset ehk suurendada õndsuse kogemust igapäevases elus ja seega kogeda kiiret soovide elluviimist.

Energia omaduseks on see, et kuhu tähelepanu suunad, sinna ta hakkab ka voolama. On suur kunst õppida keskenduma just sellele, mida soovid enda elus kogeda. Seda olemegi inimestena siin õppimas. Ja selleks korraldatakse ka väga mitmesuguseid kursusi ja koolitusi, peaasi aga selles, et ei jääks seda “näppu vaatama”, vaid ikka seda, kuhu see koolitus või kogemus suunab. Eks see sõltub kõik ka väga palju õpetajatest, ka reiki meistrite seas on väga palju erinevatel arenguastmetel inimesi.

Reiki kanaliks võib olla igaüks, kes seda oma südames kogeda soovib. Kui on õige aeg, ilmub su ellu ka õpetaja, öeldakse. Inimesed on kõik omavahel ühenduses südame kaudu ja seega ongi seesama terviklikkus läbi südamete ehk armastus, meie kõige parem õpetaja, sest ta teab kõigi vajadusi, võimalusi ja kogemusi.

Südame tee on lihtne. Iga inimene resoneerub endale omase sagedusega ning meil kõigil on omamoodi mustrid, mida me nimetame reaalsuseks. Reiki oskus suurendab meie võimet olla rohkem siin ja praegu ja kohal, ühenduses omaenda sisemise juhatuse ehk intuitsiooniga ning elada oma igapäevaelu suuremas armastuse energias.

 

Reiki praktik on Külluse enda ellu lubamise meister 

Olla suureks Armastuse kanaliks, see toob endaga kaasa palju hüvesid ja kingitusi, sest aidates avaneda teistel, toob elu ka sinu jaoks sobilikud anded ja võimed. Mõningaid neist võime me nimetada ka üleloomulikeks võimeteks, need on oskused, mis avanevad, kui oleme vastutavad oma tegude ja energia eest, mida välja saadame. Nagu iga asi, vajab ka see kõik harjutamist ja harjumist uute töövahenditega ning eelkõige usku iseendasse ning kindlasti järjepidevust.

Seepärast ongi kasulik teha läbi mõningad praktikad koos õpetajaga, kes saab omast kogemusest jagada nippe ja hoiakuid, mis võivad stabiilsemale praktikale hästi kaasa aidata.

 

Arengufaasidest

Meie eludes on toimumas kolm faasi:

1) puhastumine vanast ehk karmaliste mustrite taasloomise lõpetamise õppetunnid, maskide vabastamine

2) täitumine armastusega ehk lubamise kogemuse sissejuurutamine – lubame heal tulla oma ellu ja tunnetame, et oleme ka seda väärt, mida küsime, lubame küllusel voolata nii endasse, endast läbi kui kõikjale oma maailmasse

3) täielik õndsus ehk puhas üksolemise kogemus ning nälgade lõpp, seda kogemust teadlikkusega sundida ei saa, see toimub iseenesest kui kaks eelnevat faasi* on läbitud. Inimene elab oma südame juhatusel ja kutsel.

*need faasid võivad ka vahelduda ja korduda

 

Need kolm kogemust saadavad igaüht, kes siin praegusel hetkel planeedil Maa ringi jalutavad. Nüüd on küsimus, et kui suurel määral keegi millist kogemust parajasti kogeb ning mida tegelikult kogeda sooviks?

Reiki oskus ehk iseenda väe lõimimine lõpmatu armastusega loob elegantse kiirenduse esimesest faasist kolmandasse jõudmiseks võimalikult ruttu. Seansi käigus lahustatakse kordumajäävaid mustreid puhtasse valgusesse. Seda võib nimetada ka karma vabastuseks.

Igaüks meist on siin õpilane ja igaühel on midagi erakordset ka teistega jagada. Mida enam avaneda sellele, mis on tõeline südame kutsumus, seda lihtsam elada on ja seda lihtsam on ka meid ümbritsevatel.

 

Kuidas reiki seanss toimib?

Reiki seanssi saab õppida sooritama igaüks. Selleks saab kasutada end kui ühendajat, ühenduses olijat lõpmatu voo võimendamiseks läbi enese, traditsiooniliselt kasutada oma käsi, südant, mõistust ja teadmisi. Energia on magnetiline ehk kui võimendaja seda endas võimendab, saab ka kogu ümbritsev valida, kas liikuda selle energiasageduse tõusuga kaasa või ei. Kogu töö käib austades kogejate sisemist tarkust ning looduse arukust. Tegelikult on kõik, mida kogeme sellest samast reiki-energiast koosnev, seega on kõik, mida kogeme, mõjutatav meie olemisest ja tegevustest. Meie DNA saab muutuda vastavalt meie mõtetele, tunnetele, soovidele ja kogemustele. Mida harmoonilisemas keskkonnas viibid, seda lihtsam ju elada on ja tervis on ka parem!

 

Kellele või millele reiki seanssi tarvis on?

Reiki seansi kogemiseks ei pea olema haige või kuskil valutama, seda saab teha ka näiteks oma suurepäraste ideede jõustamiseks, ka minevikusündmuste emotsionaalsete laengute muutmiseks, elutee tasakaalustatult loomiseks, kodude puhastamiseks, püha seksuaalsuse suhete toimimise toetuseks, kõikide tasandite harmoniseerimiseks, laste, loomade, taimede tasakaalustamiseks jne. Väga efektiivne on aga seda kasutada ka siis kui keha on läinud tasakaalust välja või mingil põhjusel toimib ebaefektiivselt. Kasutusvaldkondi on piiramatult.

 

Kuidas ma tean, et see toimib?

Loomulikult on kõige parem isiklik kogemus. Ma võiks rääkida tunde sellest kui maitsev on mango, aga tõelise elamuse saamiseks on tarvis ikkagi ju ise maitsta! Olenevalt inimese tundlikkuse-astmest, võib seansi mõju olla kohe tuntav, aga võib ilmneda ka alles paari seansi kogemise järel. See, kui tunnetus on vähene, ei tähenda, et mõju vähene oleks. Lihtsalt tavateadvusesse võib arusaamine jõuda vähehaaval.

Elame nii põneval ajal, kus teadlased hakkavad järjest samm-sammult suutma ära seletada, miks need asjad tõepoolest toimivad. Näiteks on selgeks tehtud, et DNA-d on võimalik muuta ja see on revolutsioon kogu teaduses. Teadlane Emoto on teinud mitmeid katseid veega ning avastas, et öeldes teatavaid sõnu veele ja hoides seda vett teatavas energeetilises ümbruses, veestruktuur muutub. Aga meie kehas on ju 60-70% vett, mõtle, millist mõju avaldab meid ümbritsev kogu meie olemusele.

Ka ütleb teadus meile, et oleme oma olemuselt elektromagnetilised ehk me tõmbame ligi seda, mis meis on. Need sagedused, mida välja anname, saame ka peegeldustena mujalt vastu. Seega ei ole mõtet peegelpildiga kaklema minna, kui näed, et põse pealt on must. Kogu muutmine algab iseendast ja maailm tuleb sinuga rõõmuga kaasa.

 

Ka reikit on teaduslikult uuritud

Kusjuures isegi Eestis: näiteks Martin Toht kirjutas Tartu ülikooli juures 2006. aastal bakalaureusetöö “Reiki ravi kasutamise teaduslikud alused”. Uurige reiki kohta ise edasi, mina aga kutsun teid armastuses ja rõõmus taasavastama eneses maagilist ja mängulist väge ja meelde tuletamae, mis tunne see on, kui ise oma elu luua rõõmus ja helguses!

 

Stella Shakti, reikimeister

 

Stella Shakti veebileht

Fotod: erakogu, norwalkhospital.org

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt