Inspiratsiooniks: Arnold Schwarzeneggeri 6 edu reeglit

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. jaanuar 2019 kell 12:07Arnold Schwarzenegger, kulturismi tipust Hollywoodi ja hiljem poliitikasse jõudnud mees, ei näita ka 70-aastasena pensionile mineku märke. Aastal 2009 pidas ta University of Southern California lõputseremoonial kõne, milles tõi välja oma edu 6 reeglit. Arnoldi sõnul ei tööta neist aga ükski, kui sa ei ole valmis ka ise tööd tegema. Lisaks ütles ta, et on väga oluline julgeda ebaõnnestuda, sest proovimise ees hirmu tundes ei jõua sa ka õnnestumisteni (näitena tõi Arnold aasta 1984, kui samaaegselt tulid välja üliedukas ja filmimaailma kulgu muutnud “Terminaator” ning kriitikute ja publiku poolt pihkuks ja põrmuks tehtud “Conani” teine osa).

 

Arnoldi 6 edukuse reeglit:

  1. Usalda iseennast! Vaata enda sisse ja küsi, kes ma tahan olla? Ja mitte mis, vaid kes? Mis teeb sind õnnelikuks? Usalda iseennast, olenemata sellest, mida keegi teine mõtleb või arvab.
  2. Riku reegleid. See ei tähenda, et sa peaksid seadust rikkuma, aga riku reegleid. Mõtle kastist väljapoole. See on ainus põhjus, et ma üldse midagi saavutasin – ma rikkusid mõningaid reegleid.
  3. Ära karda läbi kukkuda. Sa ei saa lasta hirmul ebaõnnestumise ees end takistada, sest muidu sa ei proovigi mitte kunagi. Kui sa pingutad ja usud, et teed õiget asja, siis tuleb ka edu.
  4. Ära kuula virisejaid, “sa ei suuda seda teha”, “seda pole varem tehtud”… Mina kuulan alati iseennast ja ütlen: “Jah, sa suudad!” Kui ma oleksin neid kuulanud, istuksin endiselt Austria alpides ja joodeldaksin.
  5. Tööta hoolega! See on kõige tähtsam reegel. No pain, no gain (kui ei ole valu, ei ole ka tulemust). Sa ei saa ronida edukuse redelil, kui su käed on taskus.
  6. Anna tagasi! Ükskõik kuhu su elu sind ka ei viiks, sa pead alati leidma aega, et anda tagasi. Muide, teiste inimeste aitamine annab sulle endale rohkem, kui ükski teine asi, mida sa kunagi teed.

6 Rules of Success by Arnold Schwarzenegger

6 Rules of Success by Arnold Schwarzenegger.Which one applies to you? Comment belowhttp://www.influencive.com/4-steps-long-term-sustainable-success

Posted by Influencive on Reede, 9. September 2016

 

Täispikkuses kõne saad vaadata/kuulata siit alt ja transkripti lugeda siit.

 

Allikad: Facebook, Graduation Wisdom, Youtube

Foto: channel.nationalgeographic.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 

PS. Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt