Tai Lopez: See on minu Lamborghini

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. juuni 2019 kell 8:12Tai Lopez (42) on Ameerikast pärit ärimees ja koolitaja, kes on sotsiaalmeedia abil loonud tugeva brändi iseendast kui nullist üles ehitanud ettevõtjast ja motivatsioonikõnelejast. Lopez annab nõu, kuidas saada edukaks nii ärimaailmas kui eraelus ning ütleb, et edu garanteerib vaimne tugevus, mentori abi ja hea tervis. Mehe hobideks on sport, raamatute lugemine ja Lamborghinid. Viimastest räägib ta nii tihti kui võimalik. Tai glamuurne elustiil on tõstatanud terava vestlusteema, et kas tegemist on petturi või turundusgeeniusega, eks see jäägu igaühe enda otsustada. Tai Lopezi sõnum on aga lihtne: “Esita endale väljakutse – hakka tugevaks!“

 

Mis on kõige olulisem asi, mis sul olla saab?

Kui sa arvad, et selleks on rikkus, siis sa eksid. See, mis on minu jaoks number 1 asi maailmas, ületab kõik minu ärid. Ja kui mul seda pole, siis kukub kõik muu kokku. Selleks on minu tervis! Kui ma alustasin oma ärikarjääri, siis tegin ma otsuse, et saagu mis saab, aga minu number üks prioriteediks peab jääma fitness. Asi on selles, et kui sul puudub hea vorm ja tervis, siis sa ei saa nautida oma edu, sest sõltumata sellest, kui palju on sul raha – kui sa oled paks ja vormist ära, siis on sul sitt olla.

Ma ei ütle, et sa pead mitu tundi päevas veetma jõusaalis, vaid tervislikust elustiilist üleüldiselt. Kui sa hoolitsed oma keha eest, siis su vaim saab sellest aru. Hea tervis ei tähenda 6-packi ja lihaseid, vaid kogu oma keha hoolitsemist – piisavalt und, hea toitumine ja oma keha mõistmine ning tunnetamine.

Hea tervise fundamentaalseks alustalaks on korralik uni. Kui sa ei saa korralikult välja puhatud, siis oled sa pahur, väsinud ja ei suuda opereerida produktiivselt. Mõned magavad küll 9 tundi ööpäevas, aga ikkagi vajavad 3 tassi kohvi päevas. Siin tuleb mängu une kvaliteet. Hea une tagamiseks võiksid likvideerida võimalikult palju sinist valgust vähemalt tund aega enne uinumist, st ei tarbi telekat, arvutit ega telefone. Ööseks lülita välja wifi ja pane telefon airplane mode’i peale.

 

Üks võimsamaid vestlusi, mis mul kunagi on olnud, oli Arnold Schwarzeneggeriga

Kõige olulisem, mis ma sellest endaga kaasa sain, oli mõttekäik “mõtle suurelt“. Ta ütles, et ära muretse nii väga läbikukkumiste pärast, sest kui kaugele sa ikka kukkuda saad? Me kõik oleme ainult maksimum paari meetri kõrgusel maast. Arnold rääkis, et tema esimene mentor oli Reg Park. Ma mõistsin, et see ongi üks suurimaid probleeme elus, et meil pole mentoreid, kes meid juhendaksid. Me peame leidma endale mentori, kes on käinud sama rada, et ta õpetaks meid, et meie rada oleks kergem ja nõnda jõuaksime oma eesmärkideni kiiremini.

Arnold ütles: “Ära liiga palju põru“. Üks põhjuseid, miks Arnold suudab nii suurelt mõelda on selles, et ta saavutas edu juba 20-aastasena võites Mr Universe tiitli. Ta ütles, et ta harjus ära eduga. Võti peitub selles, et sa pead edu maitse suhu saama. Hoolitse selle eest, et sul oleks pisikesi võitusid aeg ajalt mida kogeda ja ära kaota liiga palju. See, et me õpime ainult oma vigadest, on müüt! Loomulikult me õpime oma vigadest, aga me peaksime õppima ka teiste vigadest ja kindlasti peaksime me õppima võitudest. Arnold õppis oma võitudest. Arnold oli mitmekordne Mr Olympia võitja ja miljonär enne 30-aastaseks saamist. Ta on edukas ärimees ja kahekordne Kalifornia kuberner, aga ka tema on teinud oma elus vigu, sest me kõik oleme ikkagi inimesed. Mulle meeldib öelda, et “see, kes on patuta, visaku esimene kivi“. Meil kõigil on miskit õppida Arnoldi saavutustest ja me peaksime austama neid, kes on midagi reaalselt oma elus saavutanud.

Arnold on filantroop ja hea inimene, ta leidis aega minuga kohtumiseks, kuigi tal ei olnud selleks mingit kohustust. Ta ütles, et talle ei meeldi asju edasi lükata – see on miski, mis ta õppis oma isalt – mitte laisklemine on suur väärtus! Talle meeldib ärgata vara ja lugeda miskit, teha trenni ja kindlasti leida aega mõtisklemiseks. Tänases mugavas maailmas on lihtne oma tsooni ära kaduda, niisama passida ja mitte midagi korda saata. Mine õue, valluta maailm ja oma hirmud – mõtle suurelt!

Mult küsitakse tihti, et kas me vajame endale mentorit, et olla edukas ettevõtja?

Vastus on väga lihtne – kui sa soovid olla mõnel alal edukas, siis leia keegi, kes juba on sellel alal edu saavutanud ning õpi temalt. Mõtle temast kui treenerist. Sa ei suuda saada olümpiavõitjaks ilma treenerita, ega? Üks edu suurimaid aluseid on, et keegi treeniks ja nõustaks sind väljakutsetel. Ma olen enam kui veendunud, et kõik edukad inimesed on oma elus toetunud mentorile. Ajaloo suurnimed alates Mark Zuckenbergist ja lõpetades Albert Einsteiniga on kõik omanud mentoreid, kes neid õpetasid ja motiveerisid.

Mentorlus on nagu üks lõputu ring. Sa annad seda edasi järgmisele põlvkonnale, et nemad oleksid veel edukamad ja saavutaksid veel enamat. Pea meeles, et sul on põhimõtteliselt ainult kaks võimalust õppimiseks – õppides kelleltki teiselt või lugedes seda, mida teised kirja panid. Sa ei suuda õppida matemaatikat üksi, vaid sa vajad kedagi, kes oskab seda sinust paremini ja et ta seda sulle õpetaks. Aga sa pead ka ise vaeva nägema. Kui sulged ennast oma tuppa ja vaatad ainult Youtube’i videoid, siis sellest ei piisa – sa pead tööd ka tegema. Ja mis kõige olulisem, kui sa teed kõvasti tööd aga mitte nutikat tööd, siis nõnda sa ei saavuta kuigi palju – work smart, not hard!

 

Tume kolmik

Inimeste mõistmine on väga oluline. Et seda masterdada, pead sa mõistma “tumedat kolmikut“: nartsissismi, machiavellismi ja vaimuhaigust.

Nartsissism – see on võimetus näha asju teise inimese vaatevinklist. Kas sul on olnud suhe (romantiline, tööalane, sõprus), kus teine pool isegi ei ürita sind kuulata ja veel vähem mõista? Psühholoogid on avastanud, et nartsissistid võivad olla ka väga head inimesed. Kui skännida nende aju FMRI masinaga, on avastatud, et nad mõtlevadki teistmoodi füüsilisel tasandil. Muide, 50% nartsisismist on geneetilist päritolu, mis tähendab, et seda on väga raske parandada.

Sa pead õppima inimeste mõistmise kunsti. Alusta oma perekonnast, tavaliselt on igas peres vähemalt üks nartsissist. Piisab kui näed teda kord aastas. Veri on küll paksem kui vesi, aga ta pole paksem kui selge mõistus.

Machiavellism – see on veidi surmavam variant, saanud nime itaallasest Machiavelli järgi. Kas parem on olla armastatud või kardetud? Machiavellistlikul inimesel on raskusi end avada ja rääkida tõtt. Suure tõenäosusega võib ta sulle valetada, minu jaoks on nad alatud ja salakavalad.

Vaimuhaiged – “tumeda kolmiku“ kolmas grupp on vaimuhaiged inimesed, kellel puudub empaatiavõime. Nad sulgevad end teiste eest ja neile ei lähe teised inimesed korda ning nad ka ei mõista teisi.

Psühholoogia mõistmine on äärmiselt oluline, kui sa tahad oma äri kasvatada.

 

10ne reegel

Kui ma alustasin, siis oli mul 100 taala taskus. Ma mõtlesin, et kuidas saaksin ma teha nii, et teeniks iga päev 100$? Ja järgmiseks, kuidas teha sellest 100 000$ aastas? Siis mõtlesin ma välja kuidas teha 100 000$ kuus. Mul on meeles, kui ma mõtlesin välja plaani teenida 100 000$ nädalas ja lõpuks ka 100 000$ päevas.

Hetkel olen ma töötamas oma järgmise projekti kallal, milleks on teenida 100 000$ tunnis. Ööpäevas on 24h, seega see teeb ligikaudu 850 miljonit $ aastas – ma pole seda veel saavutanud aga olen selle poole teel. Ma nimetan seda kümne reegliks. Ma lisan üha nulle juurde oma eesmärkidele. Võtmeks on omada tegevuskava ja plaani oma finantseesmärkidele.

 

Vaata ka: www.tailopez.com

 

Toimetas Mihkel Koslow

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt