Intervjuu psühholoogiga: kuidas vabastada end lapsepõlve valedest programmeeringutest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. juuni 2024 kell 16:44Saksa psühholoog-psühhoterapeut Stefanie Stahl annab oma uues raamatus “Kes me oleme” lugejatele võimaluse saada ülevaade omaenda psüühikast. Intervjuus väljaandele focus.de selgitab ta, miks on meil mõtet oma psüühikaga tegeleda.

 

Stefanie Stahl: Psüühika – see on meie, see on meie taju, see on meie teadvus, meie mõtlemine, meie tunne, kõik meie tunded ja meie käitumine. Kui ma ei tegele iseendaga, kui ma ei reflekteeri, siis on paljud minu otsused automatiseeritud. Tähendab, ma teen teadliku otsuse, kuid suurt osa sellest juhitakse alateadvusest, kuna mul on teatud programmeerimine ja ma tegutsen selle maatriksi raames.

Muidugi pole see maatriks alati terve ja seetõttu olen ma teatud mõttes oma aju ori. Sest siis ma usun kõike, mida ma tunnen ja mõtlen. Kui ma tahan end sellest maatriksist vabastada, pean ma selle esmalt ära tundma ja mõistma, mis mind tiksuma paneb.

 

Kuidas selline programmeerimine sünnib? 

Lapsepõlves on psühholoogiline programm, mis kontrollib meie taju ja mis mõjutab meie emotsioone, mõtlemist ja käitumist, programmeeritud ja seotud ajus. Ja kui on tasakaaluhäired, siis see mõjutab meie ülejäänud elu. Siis on meil vale programmeerimine. Kuid me saame seda programmeerimist muuta.

Kas saate tuua näite? 

Näiteks madal enesehinnang on vale programmeerimine, mida saame ümber programmeerida. Ja see on oluline, sest kui mul on madal enesehinnang, pean ma teiste inimeste heakskiidu saamiseks kohutavalt palju ära tegema. Ja siis on mul ka väga kõrge vältimismotiiv. See tähendab, et ma ei ole huvitatud teatud eesmärkide saavutamisest, kuid alateadlikult olen eelkõige huvitatud tagasilükkamise vältimisest.

Sell

Palun oota...

Tegemist on tasulise artikliga, edasi lugemiseks palun logi sisse või hakka liikmeks.

    Telegram.ee tavaliige Telegram.ee kuldliige
Ava galerii

10.88€
1 kuu

(130.56€ 1 aasta)

50€
6 kuud

(8.33€ 1 kuu)

188€
1 aasta

(68€ aasta / 5.66€ kuu +*) Võimalik tasuda kolmes osas
Telegrami 1g kuldplaat
* väärtus 120€, limiteeritud kogus!
Kõik artiklid
Kõikide artiklite kuulamisvõimalus
Kõik videod
Kõik koolitused
Kõik podcastid
Telegram Mastermindid veebis
Kohtumised Telegram.ee toimetusega näost näkku
-10% allahindlus Telegram.ee veebipoes (ka kuldplaadilt)
 TelliTelliTelli


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt