Lapsed on meie parimad õpetajad

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. oktoober 2019 kell 18:30exploresurroundingsPaulo Coelho on öelnud: “Laps saab täiskasvanule õpetada kolme asja: õnnelik olemist ilma põhjuseta, kogu aeg millegagi hõivatud olemist ja kuidas kogu oma jõuga nõuda seda, mida ihaldad.” Portaalis Fractal Enlightenment ilmunud mõtiskluses kutsutakse suuremaid üles õppima väiksematelt, sest lapsed näevad tihti maailma selgemalt kui täiskasvanud.

 

Täiskasvanutel on lastelt väga palju õppida – igast päevast võib saada õpetav kogemus. Kuid tänapäeva ühiskond demonstreerib jõuliselt, et lapsed kasvatatakse üles kehtestatud normide piires. Vanemad jätavad sageli tähelepanuta maailma uudishimuga avastava lapse kasvamise tähtsad murdekohad.

Laps on maailmaga palju paremini ühenduses kui täiskasvanud – ta elab alati hetkes ja olevikus, ta ei tunne hirmu ja on muretu. Tingimused lapse üleskasvatamisel mängivad olulist rolli teadlikkuse alusraami loomisel, sest lõpuks saab sellest osa alateadlikust meelest.

Kujutage ette, et teile öeldakse pidevalt, mida peab tegema ja mida teha ei tohi – need reeglid kasvatavad lapse ümber seina, mis takistab tema vabadust elada ja see õhutab last muutumaks mässuliseks. Me kõik oleme sündinud vabana!

Mitmest uuringust on selgunud, et 95% ajast kasutavad inimesed oma alateadvust, kuhu on lapsepõlves (kuni 6. eluaastani) programmeeritud nende harjumused. Pärast seda kontrollivad need harjumused meie elu ning teatud harjumusi proovitakse ümber õppida ja programmeerida. Kas see ongi etapp, kuhu me jõuda tahame?

Kui lapsele õpetatakse, kuidas teatud olukordades mõelda ja reageerida, takistab see tema võimet probleemidele ise lahendusi leida. Laps on peaaegu alati rõõmus, tal ei ole vimma kellegi vastu, ta on uskumatult andestav ja hooliv!

Laps on alati täiesti teadlik, tähelepanelik ja uudishimulik, kuid täiskasvanud on omaenese mõistuse ja mõistlikkuse vangid, jäädes ilma elu lihtsatest rõõmudest ja imedest. Nii paneb laps väikesi detaile, näiteks tillukest putukat, palju paremini tähele kui täiskasvanud inimene, sest ta on häälestatud igale sagedusele ja vibratsioonile enda ümber.

Enamikul lastest ja teismelistest domineerivad teeta ja alfa ajulainete mustrid. Neid mõlemaid peetakse aju tegevusele äärmiselt lõõgastavateks ja need tulevad esile siis, kui meie keha on stressist täiesti vaba. Need samad ajulained suurendavad loovust ja võimet säilitada suurel hulgal infot, mida saab salvestada pikaajalisse mällu.

On aeg hakata õppima väiksematelt, sest nad oskavad õpetada meile asju, millel on tõeline väärtus. Nad teavad, kuidas olla õnnelik. Ärge kärpige nende tiibu, kui nad avastavad maailma.

 

Allikas: Fractal Enlightenment

Foto: iStock

 

Toimetas Doris Helina Fjuk

 

PS. Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia.