Miks tänulikud inimesed on kõige õnnelikumad? (ehk kiirkursus parema eluni vol. 5)

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. september 2018 kell 17:10Foto: Kersti Niglas

Esmaspäeval alanud motivatsioonikoolitaja Marlen Annabel Kubri käima lükatud TURBIINi Kiirkursus suunab inimesi otsa vaatama oma elule ja seda ise teadlikult looma. Inimene on kõige õnnelikum kohalolu hetkes, siin ja praegu. Täna praktiseeritakse kiirkursusel seda, kuidas läbi tänulikkuse kohalolu seisundit luua.

 

TURBIIN on Marlen Annabel Kubri loodud ja juhitud teadliku elu loomise klubi, mis aitab inimestel saavutada oma eesmärke ja luua oma unistusi. Kiirkursuse käigus tegelevad inimesed Marlen Annabeli juhendamisel erinevatele teemadele otsa vaatamisega. Viienda päeva teemaks on tänulikkus.

 

Mis asi see tänulikkus ikkagi on?

Tänulikkus on teadliku loomise täielik alustala. See on seisund, kus kaovad ära piirangud ja puudused. See on hetk ja olemise viis, kui Sa saad võtta ühendust sellega, kes Sa päriselt oled.

Tänulikkus on märkamine, et tegelikult on kõik hästi. Ja see on valik, valik olla kohal ja tänulik kõigi ja kõige eest, siin ja praegu.

Ja kuigi see kõik võib kõlada liialt lihtsameelsena või “Nagu roosamanna kuubis”, nagu Marlen Annabel seda muigega ütleb, siis tegelikult on tänulikkuse rakendamise protsess oluliselt praktilisem ja sügavam kui enamik inimesi arvata oskab.

Inimesed kipuvad kogu aeg järgmist ja järgmist hetke taga ajama ja endale uusi standardeid ja eesmärke seadma. Lõputult uute sihtide järgi joostes ei jõua me aga kunagi kohale siin tulebki appi tänulikkus.

Tänulikkus asjade eest Sinu elus õpetab Sind hindama iga pisemagi füüsilise eseme väärtust Sinu elus. Märkad teadlikult seda, mis Sul on, mitte seda, mida Sul ei ole. Märkad teadlikult seda, mis on iga asja kasutegurid ja hüved, mitte tema puudused. Ja mida rohkem tänulikkust Sa endas suudad leida, seda enam muudad Sa oma külgetõmbepunkti ning lood pinnase järgmistele headele asjadele, mis Sinu ellu tänu sellele ilmuda saavad.

Tänulikkus olukordade eest Sinu elus õpetab Sind hindama kõike, mis aitab Sul elus kasvada. Igasugused olukorrad annavad võimaluse arendada endas mõistmist, hoolimist, hinnangutest loobumist ja kohalolu. Sulle on kindlasti tuttavad olukorrad, kus kõige kiiremal hetkel keerab sõiduteel Sinu ette õppeauto, oled unustanud kuhu panid toavõtmed või teatab laps just vahetult uksest välja astumist, et just nüüd soovib ta ikkagi vetsu. Oled tänulik, et Sul endal on auto, mis sel samal teel koos õppeautoga liigub. Märkad, et nii tore, et Sul on kodu ja sellel on võtmed, mida Sa saad ära kaotada ja jälle üles leida! Ja naeratad oma lapsele, et nii hea, et ta ütles seda nüüd mitte õues!

Mis oleks kui Sa lubaksid endal uskuda, et elu ei ole loodud Sinu kiusamiseks, vaid selleks et Sind Sinu soovide ja unistuste poole kanda? Sinu rahulolematuse aluseks on sisse õpitud kõrged standardid ja Sa saad seda muuta, muutes oma suhtumist. Tänulikkus on just selline tööriist, mis aitab Sul seda teha.

 

Kui tunned, et Sinu elus võiks olla rohkem tänutunnet, kohalolu ja rõõmu ning vähem kõiki neid piiravaid alateadlikke programme, tule liitu TURBIINi Kiirkursusega. Vajuta SIIA.

Kiirkursusega võid jooksvalt ka selle kestuse ajal liituda. Igapäevane materjal jõuab e-kirja teel ka kõigi nendeni, kes liituvad poole pealt! Selleks registreeri end kursusele: marlenannabel.ee/kiirkursus2018.

Vaata kindlasti ka TURBIINi Kiirkursuse Sügis 2018 Facebooki gruppi!

Foto: Kersti Niglas

 

Toimetas Kaia TammekändKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt