Enesearmastuse praktiline teejuht (ehk kiirkursus parema eluni vol. 3)

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. september 2018 kell 18:15Esmaspäeval alanud motivatsioonikoolitaja Marlen Annabel Kubri käima lükatud TURBIINi Kiirkursus suunab inimesi otsa vaatama nii enda sees kui enda ümber olevatele takistustele, mis hoiavad eemal õnnest ja edust.

 

TURBIIN on Marlen Annabel Kubri loodud ja juhitud teadliku elu loomise klubi, mis aitab inimestel saavutada oma eesmärke ja luua oma unistusi. Kiirkursuse käigus tegelevad inimesed Marlen Annabeli juhendamisel erinevatele teemadele otsa vaatamisega. Kolmanda päeva teemaks on enesearmastus.

Enesearmastus on sõna, mis võib paljudele veidi hirmutav teema olla, sest tundub suur, raske ja kättesaamatu. Enesearmastus on aga vaieldamatult üks tähtsamatest komponentidest ükskõik, millise eesmärgi, unistuse või edu saavutamisel.

 

Enesearmastus ei tähenda egoistlikku ülbust

Paljud aga ei armasta ennast. Me oleme enda vastu liiga karmid, nõudlikud ja kriitilised, me pole kunagi rahul, ei tunnusta end ega suuda vastu võtta komplimente (veel vähem ise end kiita). Kui keegi teine oleks meie vastu nii kriitiline ja negatiivne, nagu me ise, siis me tolle inimesega küll läbi ei käiks. Enda osas tundub see aga normaalne, aga tegelikult seda pole!

Enesearmastus ei tähenda enda egoistlikku jumaldamist, ülistamist või ülbust. See tähendab enesekindlust, endaga leebe olemist ja oma väärtuslikkuse mõistmist. Selleks, et enesearmastus saaks tööle hakata, on vaja kahte asja: esiteks eemaldada elust kõik toksilised allikad ning teiseks ümber häälestada oma sisekõne.

 

Inimesed on programmeeritavad

Sest inimesed on väga põnevalt üles ehitatud – me oleme programmeeritavad. Kogu info, mis läheb sisse meie silmadest ja kõrvadest ning muudest tajudest, talletub meisse ja hakkab muutma meie arusaamu maailmast, tuju ja eesmärke. Asjad, mida kogeme kas väga suure emotsiooniga või kordustena, kirjutatakse meie alateadvusesse. Alateadvus on aga vastutav selle eest, kuidas maailma kogeda saame.

Meedia teab seda. Filmitööstus teab seda. Toidutööstus teab seda. Aga väga suur osa inimesi ei ole sellest üldse teadlikud. Nad ei tea, et ükski mõte nende peas ei ela intressideta. Sinu sõbrad mõjutavad Sind. Sinu kallima suhtumine mõjutab Sind. Sinu töökaaslaste ja ülemuse suhtumine mõjutab Sind. Kui Sa kuuled pidevalt, et elu on raske, siis tead mis – Sa hakkadki seda uskuma! Kui Sa kuuled pidevalt, et “meil ei ole raha”, siis see puudusteadvus saab osaks sinust!

Raadio, telekas, filmid, muusikas olevad sõnad ja Su ümber olevad inimesed – kõik kujundavad sinu alateadvust ja neid programme, mis Sinu elu juhivad. Seega, mis Sa arvad, kas oleks hea teada, mis sind mõjutab? Kas oleks kasulik teha ise otsuseid, keda Sina oma pähe lased?

Samamoodi nagu väljastpoolt tulev info, mõjutab meid ka meie sisekõne ehk viis, kuidas ma ise endaga räägin. Oma sisekõne avastamine ja selle muutmine on väga võimas meetod, mis tohutult aitab kaasa võimele ise oma elu teadlikult luua. Kas sooviksid teada, kuidas ise oma kriitilist sisekõnet vaid minutitega positiivsemaks muuta?

Õpi ise oma elu looma!

Kui vastad sellele ja ka eelmistele küsimustele jaatavalt, siis liitu TURBIINi Kiirkursusega Sügis 2018. Kursuse raames juhendab Marlen Annabel nädala jooksul kõiki osalejaid teadlikult oma elu looma.

Kiirkursusega võid jooksvalt ka selle kestuse ajal liituda. Igapäevane materjal jõuab e-kirja teel ka kõigi nendeni, kes liituvad poole pealt. Selleks registreeri end kursusele: marlenannabel.ee/kiirkursus2018.

 

Vaata kindlasti ka TURBIINi Kiirkursuse Sügis 2018 Facebooki gruppi!

Tundub huvitav ja soovid ka TURBIINi Kiirkursusega liituda? Vajuta SIIA.

Foto: Kersti Niglas

 

Toimetas Kirjutaja GetterKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt