Tom Valsberg: Eilne tõde on tänaseks takistuseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. juuni 2020 kell 18:52Foto: erakogu

“Mida sa siis valid teha, luua ja kogeda, kui kõik on võimalik,” küsib muusik, inspireerija, maailmarändur, luuletaja ja kirjanik Tom Valsberg oma Facebooki postituses, kus nendib, et eilsest tõest võib saada tänane takistus.

 

✦ Einstein kõnnib koos õpilasega kooli õuel ja õpilane küsib: “See test, mida me täna tegime… Kas sa mitte ei teinud seda sama testi meile eelmisel aastal? Kas see on täpselt sama test?”
– “Jajah. Täpselt sama.”
– “Kuidas sa nii saad teha? Miks sa teed sama testi samade küsimustega samadele tudengitele?”
– “Vaata, küsimused on samad. Aga vastused on muutunud.”

❖ Need teadmised ja arusaamad, mis tõid sind väga edukalt siia täna, võivad olla täiesti kasutud ja juba aegunud, et liikuda edasi järgmisse punkti. Me oleme pidevas muutuses. Kõik, mida me usume tõde olevat, on pidevas muutuses, sest me ise oleme muutuses ja kogu maailm on muutuses.

❖ Me peame igal hetkel uuesti tšekkama, mis on tõde praegu. Mis on vajalik praegu? Mis on õige praegu? Vanad harjumused ja mustrid ei pruugi teenida praegust hetke. Kuula oma südant ja tunnet ja väljenda ennast täiesti uuena. Algul tundub see veider, sest me oleme harjunud käima tallatud radu. Ütlema hüvasti ja tere teatud viisil. Lähenema olukordadele teatud mustritest lähtudes. Aga mis siis kui sa peatud korraks, hingad sisse ja väljendad end täiesti autentselt. Ütled midagi, mida sa pole kunagi varem öelnud.

❖Vaata kuidas maailm vastu peegeldab, kui sa väljendad seda, mida räägib süda ilma kartmata hukkamõistu ja kartmata, et see, mida sa väljendad tundub veider. Mida sa tegelikult tahad? Julged sa seda tegelikult ka endale välja öelda? Oma sõpradele välja öelda? Kas sa julged täiega ette kujutada ja tunda, mis tunne on kui see, mida sa tahad on juba olemas? See, mida sa uskusid eile, võib täna olla täiesti kasutu. See kuidas sa oled harjunud käituma võib olla täiesti ebapraktiline viimaks sind sinna kuhu sa tegelikult tahad minna. Aga kuhu sa tahad siis minna, kui sa saad minna ükskõik kuhu, teades, et kõik on võimalik?

❖ Kui sa tahad saada tulemusi, mida sa pole kunagi varem saanud, siis sa pead tegema asju, mida sa pole kunagi varem teinud, sellisel viisil, mida sa pole kunagi varem proovinud. Sa võisid eile olla tark, aga täna oled sa täpselt nii tark, kui kohal sa suudad olla praeguses olukorras. Südametarkus ja kohaolu on see kui, kui sinu mõtted, tunded ja teod on üksteisega harmoonias ja autentsed. Siin ei saa kasutada vana mustrit, saab ainult kuulata, mis praegu on aktuaalne ja sellest vastavalt end väljendada või tegutseda.

❖ Ellu ei jää mitte kõige targem ega kõige tugevam ega ka kõige ilusam, vaid see, kes kõige kiiremini suudab oma mõttemaailma muuta, adapteeruda olukorraga ja lahti lasta veendumustest, mis enam ei teeni. Just nendest, mis eile jube hästi teenisid ja võib-olla mõni neist toimib tänagi! Aga iga hetk peab tšekkama, kas ikka on nii, sest kõik võib olla hetkega juba muutunud ja eile tarkus on juba saanud tänaseks takistuseks. Kõige paremini loob reaalsust see, kes väljendab ennast täiesti uuena igas olukorras ja lubab endal täiega muutuda! Isegi kui sa oled kuulutanud mingit veendumust ja tõde endale ja teistele terve elu, ja see muutub, siis lihtsalt lepi, et nüüd on see muutunud! See ei tähenda, et sul varem polnud õigus, see kõik lihtsalt muutus! Igat hetke saab võtta kui täiesti uudset ja põnevat seika ning ainult nii saavad juhtuda imed ja nii saab muuta elu kulgu igal momendil.

❖ Iga hetk on valik! ❖
➳ Kõiki kokkuleppeid saab muuta.
➳ Kõiki veendumusi ja arusaamu saab muuta.
➳ Kõike, mida sa oled otsustanud, saad sa ümber otsustada, kui sulle tundub, et see sind enam ei teeni.
➳ Kõik, mida sa oled kellelegi lubanud, saad sa muuta ja tagasi võtta aga mine lihtsalt räägi ja kooskõlasta see ära ja leia uus lahendus!
➳ Kui maailm pidevalt muutub, miks sa arvad, et sinu otsused, soovid ja tahtmised ei muutu?
Nad muutuvad ja sa võid neid igal hetkel ise muuta!
➳ Kas sul tuli nüüd meelde, et kogu elu on sinu enda kätes? Ja kui sa istud mingis puuris, siis oled sa selle ise joonistanud, kokku lubanud, veendumustega kokku veeretanud, arusaamadega pusasse arutanud, tõed samblasse raiunud. Võta nüüd kustukas ja tühista see puur enda ümbert ära.
➳ Muuda ära, kõik, mis takistab sind täiel rinnal elamast.
Algul teed muutuse sees ja siis varsti maailm peegeldab vastu. Väga hea! Kas tunned juba kuidas saad nüüd kergemalt hingata?
Hingagi kohe korra sügavalt sisse ja välja ja naerata.

❖ Kui sa saad valida ükskõik mida, siis mida sa praegu valid?❖

 

Tom Valsberg

 

Tom on raamatute “Kuidas rännata ilma hirmuta” ja “Eluterve pohhuist” autor

Allikas: Facebook

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt