Vooglaid: Keerulisel ajal peavad kõik näitama üles head tahet liikuda pingete leevendamise suunas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. veebruar 2022 kell 14:36Foto: Telegram

Seoses sõja puhkemisega Ukrainas ja ühiskondlike pingete hüppelise kasvuga otsustas Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) peatada pikettide korraldamise Toompeal. “Probleemid, mille tõttu oleme juba mitu kuud igal neljapäeval Stenbocki maja ees pikette pidanud, pole kuhugi kadunud, ent keerulisel ajal peavad kõik näitama üles head tahet liikuda pingete leevendamise suunas ja lahendada erimeelsusi viisil, mis soosib ühiskonna terviklikkust,” kirjutab Varro Vooglaid oma Facebooki kontol.

 

Pidasime põhjalikult nõu ja otsustasime, et seoses Ukrainas sõja puhkemise ja sellega kaasnenud ühiskondlike pingete hüppelise kasvuga peatame pikettide korraldamise Toompeal. Probleemid, mille tõttu oleme juba mitu kuud igal neljapäeval Stenbocki maja ees pikette pidanud, pole kuhugi kadunud, ent keerulisel ajal peavad kõik näitama üles head tahet liikuda pingete leevendamise suunas ja lahendada erimeelsusi viisil, mis soosib ühiskonna terviklikkust,” ütles Vooglaid.

“Ühelt poolt loobume vähemalt ajutiselt piketeerimisest, aga teiselt poolt loodame, et praegusel kriitilisel ajal näitab ka valitsus üles riigimehelikkust ning astub koroonapiirangute lõpetamise näol omalt poolt otsustavad sammud ühiskondlike pingete leevendamiseks ja rahva ühtekuuluvustunde suurendamiseks.

Kuni sajad tuhanded inimesed on endiselt karistuste ähvardusel avalikust elust kõrvaldatud ja alandavalt justkui teise klassi kodanikeks tehtud, kõlavad valitsuse üleskutsed suuremale ühtekuuluvusele ja kokkuhoidmisele õõnsalt.

Kaja Kallasel ja tema valitsusel on nüüd tagumine aeg näidata, kas nende mure ühiskonna lõhestatuse pärast on siiras või mitte. Kui ühelt poolt räägitakse vajadusest kokku hoida, aga samal ajal jätkatakse ise ennekuulmatut ühiskonna lõhestamise projekti, siis on võimatu nende sõnu tõsiselt võtta,” kirjutab Vooglaid.

Samal ajal on üsna võigas lugeda Delfist selle uudise kõrvalt üleskutset anda politseile teada Toompeal protestinud inimeste isikutest.

 

Allikad: Varro Vooglaiu FB, Delfi

Foto: TelegramKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt