Oled väsinud igapäevasest mürast ja kiirusest? Türgis toimub vaikuse- ja joogaretriit

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. august 2022 kell 19:28



Foto: erakogu

Rännakuterapeut ja enesearengu mentor Gerly Sepp, enesearenguterapeut Tiit Trofimov ning joogaõpetaja Tanel Peterson korraldavad septembrikuus Türgis vaikuse- ja joogaretriidi, kus kogetakse, mida vaikus inimesega teeb ja selgitatakse, miks see vajalik on.

 

Oled oodatud looma sügavat ühendust iseendaga vaikuse ja jooga retriidil Türgis, Alanyas, Siddashrami joogakeskuses 18. – 28. september. Esimene päev on planeeritud saabumiseks (18. september) ning viimane minemiseks (28. september). Jooga ja vaikuse retriidi programm kestab kuus täispikka päeva, kus viibitakse vaikuses. Korraldajad paluvad selle perioodi jooksul mitte kasutada mobiile ega nutiseadmeid. Samuti mitte lugeda raamatuid. Päeva peale on planeeritud nii meditatsioone, joogapraktikat, enesevaatlust kui ka teisi tegevusi.

 

Miks peaks osalema vaikuseretriidil?

 Nagu nimigi ütleb, toimub retriit täielikus vaikuses. Vaikuses olek loob seisundi, kus hoomame oma meelt, oleme võimelised eristama, tunnistama ja oleme vabad. Vaikuseretriit aitab toetada eemaldumist igapäevasest virrvarrist, mürast ja kiirusest – et rahustada meelt, olla iseolemises, puhata, laadida ning olla märkavam nii iseenda kui teiste suhtes. Vaikuses ja iseenda poole pöördudes ühendume potentsiaalidega, millest me muidu teadlikud ei olnud. Luues enda sisse avarust ja ruumi, jõuavad õiged mõtted meieni, leiame vastused küsimustele, leiame uut elujõudu ja inspiratsiooni. Vaikus toob meis välja nüansse, mis muidu kõne- ja mürafooni sisse kaduma kipuvad.

Foto: erakogu

 

Enda seest leitakse vastused siis, kui on aega olla iseendaga

Tiit on varasemates laagrites näinud pealt protsessi, milline muudatus toimub inimestes ja kui palju jõutakse enda sees rahu seisundisse ja kui palju enda sees olevad lahendamata vastused leiavad lahenduse. „Leiame enda sees vastused, sest meil on aega olla iseendaga. Hea on ka oma keskkonnast välja sõita, sest oma koduses keskkonnas me mingi ajupoolega mõtleme, et lihtne on ära põgeneda, sest kodu on siin samas. Kui natuke ebamugav hakkab, siis pakin asjad kokku ja lähen minema. Aga kui sa lähed juba riigist välja ja oled mõnusas kohas, siis on see toetav keskkond nii oluline, sest siis sa tead, et sa teed selle lõpuni. Praktika on näidanud, et esimesed 3 päeva tavaliselt võivad tekitada väljakutset, sest aju on harjunud oma igapäevaste tavapäraste tegevustega, kiireloomulise mõtlemisega ja nii kui peatume, siis peatuvad ka mõtted. Seejärel hakkab tasahaaval rahulikumaks minema. Laager on iseenesest 10 päeva pikk, 6 päeva nendest oleme vaikuses ja 3 päeva tähistame. Esimesed 3 päeva on väljakutsuvad, sest meel ei taha leppida selle rahuolekuga, iseendaga kontaktis olemisega. Joogapraktikad, hingamispraktikad, juhitud meditatsioonid ja jalutuskäigud looduses aitavad ülimalt hästi tasakaalustada seda rasket aega, mis võib tekkida esimesel kolmel päeval,“ räägib ta laagri kohta lähemalt.

 

Olles vaikuses, hakkab inimese seest välja tulema kõik see, mis peidus on

Gerly lisab omakorda, et varasemas laagris oli mitmeid inimesi, kes ei olnud varem üldse enesearenguteemadega tegelenud ja tulid seda esimest korda kogema. Joogapraktikad ja vaikus, hakkasid aga nähtavale tooma kõike seda, mis oli siiani peidus olnud ja millele igapäevaelus inimesed ei jõua tähelepanu pöörata. „Igapäevaelus on tavaliselt nii, et kui üksi jään, siis hakkan kohe endale otsima uut tegevust või olengi orav rattas koguaeg. Me ei peatu tegelikult ja tänapäeval on ka see, et isegi hetkelistel istumise pauside ajal haarame kohe telefoni, sest meil on ebamugav niisama olla. Praktiliselt meil puudub ise olemise aeg, aga see on halb, sest kaugeneme iseendast nii väga, et ei koge seda ära, mis on ebamugav. Surume tunded alla, viime tähelepanu mujale ja siis lõpuks ei teagi enam, kes me oleme. Üksi olemine muutub järjest ebamugavamaks, sest iga kord kui korra lõdvestume või üksi oleme, siis ei suuda enam jääda kohale, sest see on nii ebamugav. Seal pulbitseb all nii palju asju, mis tahab tulla tegelikult välja meie seest. Kui oleme vaikuses seal imeilusas toetavas kohas, siis seal hakkabki kõik välja tulema. Ühtpidi on seal nii hoitud ruum ja turvaline on vastu võtta kõike seda, mis enda seest hakkab tulema, aga ilmselgelt alguses on ebamugav.

Nägime, et inimestel, kes ei olnud varem kokku puutunud enesearenguteemadega, hakkasid üles tulema need tunded. Tegime ka meditatsioone, rännakuid, joogapraktikaid ja hästi palju toetavaid praktikaid, et see kõik saaks meist vabaneda. Inimesed kogesid väga suuri transformatiivseid protsesse. Need muutused olid ülimalt ägedad ja nad on meiega jätkanud ka edasi käimist ja endaga tegelemist – see on hästi ilus vaadata kõrvalt,“ sõnab Gerly.

Foto: erakogu

 

Türgi vaikuseretriidi kohta leiad lisainfot sündmuse Facebooki lehelt.

Reis sisaldab kõike transporte ja väljasõite. Retriidi osaluspanus on 1950 EUR +lennupilet. Hind sisaldab majutust 7 ööd ashramis ja 3 ööd butiik hotellis ning spetsiaalseid keha puhastamise eesmärgiga valmistatud lihtsaid ja maitsvaid taimseid toite.

 

Toimetas GoodNews

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt