Egiptus keelab Youtube’i

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. veebruar 2013 kell 18:11noyoutube

Kairos asuv kohus andis eile Egiptuse valitsusele käsu blokeerida 30 päevaks juurdepääs videosaidile Youtube seal juba eelmisest aastast leviva anti-islamistliku filmi tõttu, mis on üle kogu maailma tekitanud vägivaldseid rahutusi. Kohtunik Hassouna Tawfiqi sõnul solvab see film islamit ja prohvet Muhamedi.

 

Filmi põhjustatud rahutustel on tapetud ligi 50 inimest üle kogu maailma. Youtube’i emafirma Google keeldus möödunud aastal videot eemaldamast, kuid piiras filmi populaarsematele linkidele juurdepääsu osades riikides nagu Egiptus, Liibüa ja Indoneesia, kuna väidetavalt rikkus filmi sisu nende riikide seadusi.

 

Tegu ei ole ainsa selle videoga seotud kohtuotsusega. Eelmisel aastal mõistis Egiptuse kohus tagaselja süüdi seitse egiptlasest kopti kristlast ja ühe floridalasest pastori, määrates neile filmiga seotuse tõttu surmanuhtluse.

Seda otsust võeti küll sümboolsena, sest kõik süüalused elavad väljaspool Egiptust, enamasti Ameerika Ühendriikides, ja tõenäoliselt ei võeta neid filmiga seoses kunagi vastutusele. Ent sarnane juhtum oli ka ühe blogijaga, kes jagas filmi suhtlusvõrgustikes. Tema mõisteti jumalateotuse ja religioonipõlguse eest kolmeks aastaks vangi, kuid vabastati peagi kautsjoni vastu.

 

Tegu ei ole esimese internetivabaduse piiranguga Egiptuses. 2011. aasta jaanuaris blokeeriti rahutuste tõttu ligipääs internetile täielikult.

 

Allikad: Infowars, New York Times, Aljazeera, USA Today

 

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt