Raymond Francis: Kuidas terveneda ja mitte kunagi enam krooniliselt haige olla

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. juuli 2021 kell 9:54Raymond Francis on Massachusettsi tehnoloogiainstituudi (MIT) lõpetanud keemik, enimmüüdud raamatute autor ja maailmatasemel kõneleja, keda peetakse üheks vähestest teadlastest, kes on mõistnud tervise ja haiguse olemust. Tema loodud tervisemudelit on kerge mõista ja rakendada. Samuti tegutseb ta selle nimel, et muuta meie ebaõnnestunud tervisesüsteem tõeliselt tervendavaks süsteemiks. Toome teieni kõige tähtsamad mõtted tema ettekandest Silicon Valley terviseinstituudis 2017. aastal (kes soovib, saab seda täispikkuses inglise keeles vaadata Youtube´is).

 

Meil on suur probleem, milleks on krooniliste haiguste epideemia. Sellel on katastroofilised tagajärjed meie majandusele ja heaolule. Kui valitsus jätkab oma suunda, saab meist 15 aasta jooksul kolmanda maailma riik, mis ei suuda oma arveid tasuda. Seega meie eesmärgiks on vähendada tervisekulutusi vähemalt 50%. See ei ole poliitilises mõttes kerge, aga see on põhimõtteliselt lihtne.

Muutus algab sinust. See peab olema alt-üles revolutsioon. Mitte keegi ei tule meid päästma. Indiviidid peavad otsustama, et nad tahavad olla terved, ja seejärel seda ka olema. Kõigepealt pead võtma vastutuse ning alles siis saad õppida, kuidas. Kõik inimesed hoolivad tervisest, kuid enamik inimesi ei mõtle sellele. Nad ei õpi seda tundma, nad ei tegutse proaktiivselt. Ole eeskujuks ja võta vastutus. Pole olemas ühtegi mõjuvat põhjust, et kellelgi peaks krooniline haigus olema.

Raymondi lugu

Ma olin tavaline inimene, kes toitus tõenäoliselt tervislikumalt kui enamik inimesi. Aga 47-aastaselt ütles minu tervis üles. Ma olin väsinud ja kurnatud. Ma ütlesin oma arstile, et mul ei ole energiat, kuid ta vastas mulle, et ma olen täiusliku tervise juures. “Aga miks ma siis nii tunnen? – Sa vananed. – Ma ei ole kunagi varem seda kogenud! &

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt