Soomes saab tasuta kohtuda India praeguse aja ühe suurima guru Ammaga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. november 2017 kell 15:56amma-meditate-guruHelsingit külastab detsembri alguses India valgustunu, guru, vaime juht ja juba eluajal jüngrite poolt pühakuks kuulutatud Sri Mata Amritanandamayi, kes on üle maailma tuntud Amma nime all. Teda nimetatakse ka Kallistavaks Pühakuks, nimelt on juba üle 35 miljoni inimese üle kogu Maa saanud tema kallistuse osaliseks. Ammat on tunnustatud rahvusvahelise üldsuse poolt (alates ÜRO-st lõpetades vaimsete juhtide, organisatsioonide ja Oprah´ga) kui vaimse tarkuse varalaegast, kellel on võimed ja pühendumus juhtida maailma parema homse poole.

 

Ta sündis 27. septembril 1953 Lõuna-India väikeses kalurikülas Keralas. Tema nimeks sai Sudhamani, mis tõlkes tähendab Ambroosia Juveel või Puhas Juveel. Amma eluloos seisab, et ta oli väga ebaharilik beebi, kelle nahk oli sündides tumesinine ja muutus normaalseks alles mitme kuu möödudes. Sudhamani ei nutnud nagu vastsündinud tavaliselt ja kui ema Damayanti talle otsa vaatas, siis vaatas laps vastu ning naeratas! Ta hakkas rääkima olles kuue kuu vanune ja sama vanalt hakkas ta ka kõndima. Juba lapsena laulis ta lakkamatult pühasid nimesid.

Sudhamani oli väga  kaastundlik vaeste vastu. Sageli sai ta kodus riielda ja isegi karistada, kui oli oma pere toidu ja asjad abivajajatele ära jaganud. Siiski ei saanud ta oma kaastundliku loomuse vastu ja aitas vaeseid kasvõi salaja.

Kooli läks ta viieselt ja oli ebatavaliselt intelligentne. Õpetajad olid hämmingus tema imepärase mälu üle. Ta oli klassi parim õpilane. Kui laps oli neli aastat koolis käinud, haigestus tema ema. Ta jäi koju ja võttis enda õlule kõik kodutööd.

Sudhamani juuresolekul juhtus mõnikord imesid. Näiteks ükskord, kui kalamehed tema külas polnud juba pikka aega kala saanud, hakkasid pered nälga tundma. Nad kurtsid Sudhamanile oma muret, tema läks mereranda ja tantsis seal vee ääres. Järgmisel päeval ujus suur kalaparv ranna lähedale ja mehed said palju kala püüda.

Teinekord juhtus selline lugu. Sudhamani vanem vend ei uskunud Loojasse ja talle ei meeldinud pühad laulud. Ta oli üpris pahatahtlik oma õe vastu. Ühel päeval läks ta pisikesse templisse ja tegi katki ainsa õlilambi ning kallas õli maha. Pühendunud olid väga pahased, kui nad avastasid, mis oli juhtunud. Tüdruk palus neil minna randa ja täita merekarbid veega, panna tahid sisse ja süüdata need. Kui nad nii tegid, siis juhtus ime! Kogu külarahvas oli täis aukartust nähes tahte säravalt põlemas. Need põlesid terve öö hoolimata sellest, et merekarbid olid täidetud veega mitte õliga.

Sudhamani igatsus Jumaliku Ema järele oli väga suur. Ta hüüdis tunde tema nime, laulis ja palvetas. Ühel päeval juhtus midagi hämmastavat. Jumalik Ema ilmus tema ette, ta säras nagu miljon päikest.  Sel hetkel sulandusid nad üheks ja enam ei olnud vahet Sudhamani ja Jumaliku Ema vahel. Sellest hetkest alates kutsutaksegi teda Ammaks (Ema).Amma lükkas tagasi kõik vanemate katsed teda mehele panna. Tema saatus nägi ette hoopis teistsugust elukäiku. Nüüdseks on Amma kodukohta rajatud tema ashram, mida kutsutakse Mata Amritanandamayi Math. Amma sünnikohta tuntakse praegu Amritapuri nime all.

 

Amma kuulsa kallistuse on saanud kümned miljonid inimesed

Amma annab darshani (õnnistus, mis tuleneb pühaku nägemisest) läbi kallistuse sadadele tuhandetele inimestele. Tänaseks, kui ta on 64 aastane, on ta kallistanud juba 35 miljonit inimest. Kui inimsed tulevad tema juurde, nad põlvitavad tema ette ja ta hoiab igaüht oma käte vahel. Justnagu ema armastab oma lapsi, nii armastab Amma kõiki inimesi. Amma õnnistab kõiki, lohutab ja aitab vähendada inimeste kannatusi.

“Olen ise näinud teda Amritapuris kallistamas inimesi puhkamata peaaegu 24 tundi järjest,” kirjeldab Amma Helsingisse tulemisest Telegramile vihje saatnud lugeja. “Abilised tema ümber väsivad ja vahetuvad, kuid Ammal on ikka jõudu oma lapsi vastu võtta, õnnistusi jagada ja naeratada. Temalt on küsitud kust võtab ta jõu aidata nii paljusid inimesi. Siis ta vastab: “Seal kus on tõeline armastus, tuleb kõik pingutuseta.“”

Amma laulab sageli bhajaneid (vaimse sisuga laulud, ülistuslaulud) koos oma pühendunutega ja annab nõu oma lastele. Ta ütleb, et maailm on nagu lill ja kõik erinevad riigid on selle lille õielehed. Igal aastal reisib ta paljudes riikides üle kogu maailma – maailmalille erinevates õielehtedes, et kohtuda oma lastega teistest riikidest. Ta peab spirituaalseid kõnesid ja mediteerib koos nendega. Amma võtab vastu kõik, kes tema juurde tulevad: olgu nad siis vaesed või rikkad, terved, haiged, head või kurjad kõik sama armastuse ja õrnusega. Ta võtab vastu ja õnnistab isegi lemmikloomad ja potililled, keda tema juurde mõnikord tuuakse.

amma kalli

Amma ütleb, et tema religioon on Armastus. Ta ei palu kunagi kellelgi oma religiooni muuta vaid soovitab keskenduda oma usu põhiprintsiipidele ja püüda nende järgi elada.

Tõelistele vaimsetele püüdlejatele annab Amma oma Jumaliku energiaga võimaluse suureks transformatisooniks. Tema abiga hakkab sellise inimese elus juhtuma sündmusi, mis aitavad tal kiiremini ära tunda oma puudusi ja need sujuvalt parandada ning positiivseks muuta. Iga inimene saab tema juurest seda, mida tal parajasti kõige rohkem vaja ja mida ta on valmis vastu võtma. Selleks, et paremini Amma energiaga ühendust saada on hea minna tema juurde täielikult avatud meelega, eelarvamustevabalt, rõõmu ja usaldusega.

“Ise olen Ammaga kohtunud 15 või rohkemgi korda,” kirjutab Telegrami lugeja. “Iga kogemus on eriline ja ainulaadne. Oleme käinud tema ringreiside ajal Soomes ja mujal Euroopas. Samuti kohtunud Indias Ashramis ja ringreisidel.

Kõige esimesel kohtumisel jäin peale kallistust haigeks loetud minutite jooksul. See nn haigus kestis väga intensiivselt ühe päeva. Järgmiseks päevaks olin täiesti terve ja tundsin nagu oleks suure-suure seljakoti seljast maha visanud. On olnud ka juhus, kus Amma lähedal istudes ja mediteerides tõusis altpoolt läbi keha tohutu kuumus üles pähe. See tõi kaasa mingi omalaadse õndsuse seisundi. Õndsust võib tema lähedal sageli tunda. On ka kogemusi, kus Amma energia on aidanud väga suure kiirusega välja kiskuda kuskil alateadvuse soppides peidus olnud negatiivse blokeeringu. Sel juhul on vahepeal emotsionaalselt väga vilets olla. Kuid negatiivse kogemuse kiire omaks võtmine ja tänu aitab lahustada selle Amma kaasabil imeväel.”

Amma innustab inimesi positiivselt mõtlma ja talle meeldib jutustada lugusid, mis ilmestavad tema õpetusi. Amma on öelnud, et õnn on otsus nagu iga teine otsus. Ta meenutab meile: “Ei ole olemas teed õnne juurde, pigem õnn ise on tee. Kui me lihtsalt muudame oma suhtumist ja otsustame olla õnnelikud siis me olemegi.“

 

Amma ja heategevus

Amma jaoks advaita ehk mitte-duaalsus pole ainult filosoofia, vaid see on midagi, mille järgi tuleb ka elada. Nagu Amma igast mõttest, sõnast ja teost kostab suurim tõde: kõik, mis on ja mis ei ole, on jumalik. Vastavalt sellele juhendab Amma ulatuslikku humanitaartegevust. Haiglad haigetele, kodud kodututele, katastroofiabi, lastekodud, hooldekodud, tasuta pensionid, enesetappude ennetamine, tööhõive programmid… Nimekiri on lõputu.

Amma heategevuslikud sotsiaalsed teenused ületavad rahvuse, rassi, kastiseisuse ja religiooni, ja on juhtinud sellele maailma üldsuse tähelepanu. 2005. aastal, Amma organisatsioonile, Mata Amritanandamayi Math´le, anti eriline nõustaja staatus ÜRO juures.

Amma isiklik näide järelejätmatust pühendumisest, ohverdusest ja teenimisest on inspireerinud heategevusprojekte rohkem kui 30-s riigis. Ülemaailmne liikumine laieneb iga päevaga, sest üha rohkem inimesi saavad inspiratsiooni Ammast, et jagada enda aega, energiat ja ressursse oma vähem õnnelike vendade ja õdedega nii kogu maailmas kui ka oma kaaskonnas.

„Embracing the World“ („Maailma kallistamine“) on rahvusvaheline mittetulundus heategevusvõrk, mille on asutanud Amma. Projekt on loodud selleks, et leevendada vaeste koormat maailmas, aidates täita viit nende põhivajadust – toit, peavari, haridus, tervishoid ja elatis – kus ja millal iganes. Me usume, et nende vajaduste täitmine on iga inimese põhiõigus ja see on igaühe meie vastutus püüda kõvasti, et kindlustada et ühel päeval iga inimene saab elada väärikalt, ohutult, turvaliselt ja rahus. Saad selle kohta pikemalt lugeda siit.

Amma-Spiritual-Gurus

“Heategija, Ema, Sõber, Guru, Jumal… inimesed näevad teda erinevalt. Amma pakub ennast kogu maailmale. Tegelikult on Amma väljaspool kõiki neid rolle, teades oma tõelist olemust – olla tõeline olemus meie kõigi jaoks – õnnis jumalik teadvus, mis läbib universumit. Tema lõpmatust kaastundest, Amma tuleb samale tasemele sellega, kes iganes seisab tema ees – vaene, üksik, otsija – selleks, et anda seda, mida soovitakse, mida vajatakse. Amma sündis ainult selle eesmärgi jaoks ja ainult selle eesmärgi nimel ta elab. Amma on öelnud, et ta soovib armastavalt hoida kedagi, lohutust pakkuda ning pisaraid pühkida isegi siis, kui ta teeb oma viimset hingetõmmet,” kirjeldatakse teda.

Soome pealinna Helsingisse tuleb Amma juba mitmendat korda. 1. ja 2. detsembril on kõigil soovijaid võimalik koos temaga mediteerida, laulda ja loomulikult ka teda kallistada – päevakavaga saad tutvuda siin. Sündmus on kõigile tasuta. 30 soomlast on avaldanud lugemiseks ka oma erilisi kogemusi Ammaga.

 

Allikad ja lisainfo: Amma Helsingis, Amma Eesti, Amma koduleht

Fotod: amritapuri.org, oprah.com

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt