Mida saab India ülejäänud maailmale hea elu kohta õpetada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. veebruar 2020 kell 16:40Taj-mahal-india-taj-mahal-720x1280Indiat on mõnedes traditsioonilistes tekstides nimetatud maailma esimeseks ja ülimaks kultuuriks (Sa Prathama Sanskrati Vishvavara). Tänase päevani on see Lõuna-Aasia maa iidse tarkuse allikas keha ja vaimu tervise ning vaimsuse vallas. Nende tarkus on viimase sajandi jooksul järjekindlalt tunginud ka teistesse maailma osadesse.

 

India iidsest filosoofiast pärinev kontseptsioon – teadvelolek kui fookustatud ja teadlik hetkes viibimise praktika – saab läänemaailmas aina enam tähelepanu. Jooga ja meditatsiooni sõnavara kinnistub aina enam meie igapäevasesse kõnesse ning jooga ja meditatsioon saavad aina suurema hulga inimeste igapäevaelu lahutamatuks osaks.

India kultuuri levimine on teinud sellest riigist kõige kiiremini kasvava turismisektoriga riik, kuna miljonid inimesed kogunevad sinna kõrge rahvastikutihedusega piirkonda sisemist rahu otsima. Siin on 10 põhjust, miks peaksime võtma Indiast eeskuju selles osas, kuidas hästi elada.

Jooga

India on jooga sünnimaa. Jooga (sanskriti keeles „püha ühendus“) on India kõige populaarsem ekspordiartikkel, mida on sajandeid edasi antud gurult õpilasele. Traditsiooniliselt on selle harrastamise eesmärgiks vaigistada mõtteid, et inimene saaks saavutada vabanemise ja valgustatuse. Lisaks vaimsetele eesmärkidele on sellel laialdane kasulik mõju vaimsele ja füüsilisele tervisele, alates ärevuse, selja- ja kaelavalude vähendamises

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt