VIDEO! Kaassõltuvuslike suhete jõhker reaalsus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. juuli 2022 kell 15:15



Foto: facebook

Osal inimestel on keeruline mõelda kellestki muust peale iseenda. Ja see läheb neile maksma palju sõpru. Teised aga “ei taha” mõelda enda peale ja see läheb neile maksma peaaegu kõik! Selle asemel, et võtta omaks terviklik arusaam enda tugevatest ja nõrkadest külgedest, klammerduvad kaassõltuvad inimesed kinnisideedesse, mida teine inimene mõtleb ja teeb, milles nad edukad on ja milles ebaõnnestuvad. Allolevas videos selgitab Anna Runkle kaassõltuvuslike suhete jõhkrat reaalsust.

 

Anna Runkle on The Crappy Childhood Fairy kodulehe ja samanimelise Youtube’i kanali looja, kes keskendub lapsena trauma saanud ja traumajärgse stressi (PTSD) all kannatanud inimeste aitamisele.

Olen kuulnud tosinast kaassõltujate definitsioonist, selgitab Anna:  

– nad on liiga sõltuvad;

– nad satuvad kokku alkohoolikutega; 

– nad üritavad teistele inimestele meele järele olla.

Need definitsioonid võivad tõesed olla. Kuid ma näen kaassõltuvust tingimusena, kus inimene on kaotanud oma suveräänsuse ja otsustusvõime enda elu üle. Nad on kaotanud tunde, et nemad juhivad oma elu. 

Kaassõltuvad inimesed lükkavad sageli enda identiteedi, unistuste elluviimise ja probleemidega tegelemise kaugesse ebamäärasesse pilve. Nad keskenduvad liiga palju teiste probleemidele või sellele, mida nad tajuvad teiste inimeste probleemidena. Kõike seda ei pruugi isegi olemas olla, kuid kaassõltuvad isikud näevad teiste probleeme täieliku takistusena nende enda õnne saavutamisele. Nad ütlevad näiteks selliseid asju nagu: “Kuidas sa ei taha muutuda, kui sa tead minu arusaama sellest, milline sa olema peaks?”

Vaata videot või loe edasi teksti allpool: 

 

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt