VIDEO! Massipsühhoos: kuidas muutub kogu elanikkond vaimselt haigeks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. september 2022 kell 10:53



Allolevas videos tutvustatakse kõige ohtlikumat psüühilist epideemiat –  massipsühhoosi. Massipsühhoos tekib, kui suur osa ühiskonnast kaotab kontakti reaalsusega ja on ümbritsetud luuludega. Selline nähtus ei ole ulme. Kaks näidet massipsühhoosidest on Ameerika ja Euroopa nõiajaht 16. ja 17. sajandil ning totalitarismi tõus 20. sajandil. Videos otsitakse vastuseid küsimustele: mis on massipsühhoos? Kuidas see algab? Kas me kogeme seda praegu? Kui jah, siis kuidas saab massipsühhoosi etappe ümber pöörata?

 

Video transkriptsioon:

“Massid pole kunagi janunenud tõe järele. Nad ignoreerivad tõendeid, mis pole nende meele järele ja eelistavad eksida, kui eksimus on kütkestav. Kes suudab neile illusioone pakkuda, on kergesti nende peremees; kes püüab illusioone hävitada, on alati nende ohver. ” (Gustav Le Bon).

Psühholoog Carl Jungi sõnul ei ole tsivilisatsiooni suurimaks ohuks loodusjõud ega füüsilised haigused, vaid võimetus oma psüühikaga toime tulla.  Me oleme iseenda halvimad vaenlased ehk nagu ladina vanasõna ütleb:  “Inimene on inimesele hunt”.

Raamatus “Civilization in Transition” ütleb Jung, et see vanasõna “on kurb, kuid igavene tõde” ja meie hundi-kalduvused tulevad kõige paremini esile neil ajaloo aegadel, kui vaimuhaigused muutuvad ühiskonnas pigem normiks kui erandiks. Oludes, mida Jung nimetas psüühiliseks epideemiaks: “Saab üha ilmsemaks, et inimese suurim oht inimesele ei ole nälg, maavärin, mikroobid, vähk, vaid inimene ise on enda suurim oht. Lihtsal põhjusel, meil puudub piisav kaitse psüühika vastu. See on lõpmatult laastavam, kui kõige hullemad looduskatastroofid.” (Carl Jung, Sümboolne elu).

Selles videos uurime psüühilistest epideemiatest kõige ohtlikumat – massipsühhoosi. Massipsühhoos on hullumeelsuse epideemia ja see tekib siis, kui suur osa ühiskonnast kaotab kontakti reaalsusega ja laskub luuludesse. Selline nähtus ei ole väljamõeldis. Kaks näidet massipsühhoosidest on Ameerika ja Euroopa nõiajaht 16. ja 17. saj ning totalitarismi tõus 20. sajandil.

Nõiajahtide ajal tapeti tuhandeid inimesi,  enamasti naisi, mitte nende toim

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt