Alternatiivsed ravimeetodid: savi söömine

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. jaanuar 2014 kell 17:30



Ilmselt on kõik kuulnud, kuidas savi on nahale kasulik. See vähendab põletikku, puhastab haavandeid ning imeb välja mürke. Sarnaselt toimib savi aga ka seespidiselt – seob endaga kahjulikke aineid ja mikroobe ning väljutab need. Savi omadus endaga mürke siduda on leidnud ka teaduslikku tõestust ning igal inimesel on võimalus savi abil viia kodus läbi tõhus ja üsna odav puhastuskuur.

 

Savi väga tugevat antibakteriaalset toimet kinnitab tõik, et peale selle sisaldab savi raadiumi, mis kõrvaldab meie organismist kõik roiskuva ja keha rakke kahjustava – sealhulgas kasvajate tekitajad. Raadium on savi komponentidest kõige radioaktiivsem ja tugevaima toimega element. Mida pikemat aega savi päikese käes hoitakse, seda rohkem sisaldab see raadiumi. Saviga ravimisel saab organism seda elementi puhtal kujul, loomulikus olekus ja organismile vajalike annustes. Läbides seedetrakti täies ulatuses, annab see jõudu kogu organismile. Radioaktiivsed osakesed stimuleerivad mao ja soolte limaskesta ja aktiveerivad seedetegevust.

Peale raadiumi sisaldab savi veel paljusid inimorganismile vajalikke sooli ja mikroelemente: fosforit, rauda, lämmastikku, kaltsiumi, magneesiumi, kaaliumi ja räniühendeid, pealegi veel hästi omastataval kujul ning optimaalses proportsioonis ja kombinatsioonis.
Nii laste kui ka täiskasvanute puhul on ühekordne sissevõetav annus 10 grammi savipulbrit, mis lahustatakse soojas vees. Mõnikord tundub ravi algul, et tõbi ägeneb ja enesetunne halveneb, aga see ei pea paika: savi kisub endasse toksiine, juhib need organismist välja ja aitab meil paraneda. Savi on puhas ja looduslik ning viga ei peitu mitte savis, vaid haige organismis. Ettevaatlik tasub olla nõrga mao korral ning juua siis vaid väga lahjat lahust.
Savi tasub veega sisse võtta kohe hommikul ja enne sööki, ka ei tasu pärast savi tarbimist väga palju juua. Savivett võib ravi otstarbel juua mitu kuud või isegi aasta, kuid on otstarbekas pidada aeg-ajalt vahet, et magu saviga liiga ära ei harjuks. Jooge näiteks savi 21 päeva ja tehke siis 9-päevane vaheaeg. Savi on soovitav hoida võimalikult sageli värske õhu ja päikese käes – siis kogub ta endasse veelgi päikesekiirgust.
Savi saab kasutada veel väga mitmel viisil:
  • Suuloputus: hoidke savivett veidi aega suus ja sülitage siis välja. Muudab suuõõne vastupidavamaks bakterite suhtes, tugevdab igemeid, hea kroonilise mandlipõletiku ja angiini puhul ja vältimiseks.
  • Saviveevannid: hea alakõhu, neerude ja jalgade raviks. Protseduur võiks kesta sõltuvalt haige olukorrast 30 min – 1 tunnini. Mõnikord võib haige esialgu nõrkust tunda, aga see läheb mööda.
  • Saviveega hõõrumine: Suur vatitampoon teha savivees märjaks ja sellega haigeid kohti hõõruda. Reuma, artriidi, närvihalvatuse ja anküloosi puhul tuleks toime tugevdamiseks segada savilahuse hulka 2-3 purustatud küüslauguküünt.
  • Tuberkuloosi korral hõõruda selle seguga 2-3 korda päevas rinda ja kõri.
  • Mähised: Mähiseid tehakse savivees niisutatud linaste või puuvillaste linadega. Need alandavad palavikku ja rahustavad närve.
  • Maskid: Savi on tuntud kosmeetiline vahend juba muinasajast. Saviga koos võib kasutada erinevaid õlisid ja ravimtaimi.
  • Nahahaiguste ravi: seal hulgas abstsessid, karbunkulid, ekseemid, psoriaas, roos, soolatüükad ja isegi kiilaspäisus.
  • Klistiirid: Näiteks kroonilise kõhukinnisuse puhul teha klistiiri kehasooja saviveega 3 päeval, siis päev vahet, veel 3 päeva, siis 15 päeva vahet ja kuuri korrata.

On ka teisi haigusi, mille puhul savist abi võib olla: silmahaigused, kõrvapõletik, uroloogilised haigused, diabeet, depressioon, unetus, neuroosid, halvatus, peavalu, migreen, hamba – ja igemehaigused, südamehaigused, veenilaiendid, hingamisteedehaigused, seedeelundite haigused, kasvajad, vähk.

Söömiseks sobivat puhastatud savi müüvad pea kõik öko- ja tervisepoed ning sealt saab ka täpsemad juhised savi manustamiseks.

 

 

Loe saviravist pikemalt TervisTagasi blogist.

Allikad: Raamat “Saviravi“ kirjastuselt Sünnimaa (2001), Natural News

Foto: ncminerals.en.hisupplier.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt