Revolutsioon meditsiinis: järsk pööre tagasi rahva- ja pärimusmeditsiini poole

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. märts 2015 kell 11:08



Käesoleval ajal toimub maailmas tervise tagasi toomiseks ja haigustest lahti saamiseks kiire ja ulatuslik (tagasi)pöördumine ametliku* meditsiini juurest  traditsioonilise ** (teiste sõnadega rahva-, pärimuslik- või vaadatuna ametliku meditsiini* seisukohast – “alternatiiv“) meditsiini saavutuste juurde. Paljud tuntud ajakirjanikud, teadlased ja arstid nii USA-s, idamaades, Venemaal kui ka mujal nimetavad seda pööret “revolutsiooniks meditsiinis“. Artikkel on kirjutatud Virgo ja Ljudmilla Mihkelsoo “Isetervendaja käsiraamatu” põhjal. 

 

Professionaalide arvamused ametliku meditsiini kohta

♦ “Üheks meie aja märgiks on saanud kõrgendatud huvi looduslike ravimeetodite vastu. Praktiseerivad arstid, uurijad ja patsiendid pöörduvad üha sagedamini looduslike vahendite poole. Rahvameditsiini populaarsuse kasv iseloomustabki meditsiini arengu kaasaegset etappi.“ – Andrei Alefirov, kõrgema kategooria arst, arst-fütoterapeut, onkoloogiliste haigete taimedega ravimise originaalse metoodika ja programmi looja. Teose “Fütoteraapia onkoloogia vastu“ autor.

♦ “Igasugune haigus on seisund, millesse haige on ise ennast viinud ja arstide abiga on ta seda veelgi süvendanud ning haigus on muutunud krooniliseks, mis ametliku meditsiini arusaamade seisukohast on ravimatu. Kui ametlik meditsiin jätkab rõhu asetamist medikamentoossele ravile, see tähendab tagajärgede ravimisele (mis on juba tõestanud oma perspektiivitust), siis rahvameditsiin asetab rõhu looduslikku päritolu vahenditele ja meetoditele ja organismi enda varjatud võimalustele.“ – Ivan Neumõvakin, meditsiiniteaduste doktor, professor, akadeemik. Teose “Haigustest vabanemise teed: kõrgvererõhutõbi, suhkruhaigus …“ autor.

♦ “Ainult piiratud mõtlemisega, naiivne ja kinni seotud silmadega arst, kes ei taha näha medikamentoosse, ainetega ravimise idee krahhi, meie tervishoiu süsteemi krahhi võib vastu seista isetervenemise mõistlikule rakendamisele.“ – Barnaulov Oleg, meditsiiniteaduste doktor, professor. Teoste “Fütoteraapia neuroloogias“ ja “Kopsu- ja bronhiaalhaiguste fütoteraapia“ autor.

♦ “Paljud alternatiivmeditsiini pooldajad suhtuvad küllalt skeptiliselt konservatiivse teraapia meetoditesse. Nad on veendunud, et inimene võib ise oma immuunsust tugevdada, järelikult ka oma organismi võimes vastu seista lõpmata paljudele haigustele ja ise kontrollida oma tervist.“ – Vladimir Korsun, juhtiv arst fütoterapeut, meditsiiniteaduste doktor, professor, akadeemik. Jelena Korsun, meditsiiniteaduste doktor, dotsent. Teose “Fütoteraapia entsüklopeedia. Professor Korsuni elutaimed” autor.

♦ “Tavapäraste medikamentide kasutamine viib varem või hiljem organi atroofiale, mida “toideti“ või vastupidiselt tema aktiivsust suruti alla ja inimene sattub sõltuvusse ravimitest.“ – Boris Taits, arst-homöopaat, kes on ravinud terveks tuhandeid inimesi, näitas, et eluliselt tähtsate protsesside korrastamise abil tuleb inimese organism “ilma välise sekkumiseta“ toime igat laadi hädadega. Teose “Arsti-homöopaadi unikaalne raviraamat“ autor.

♦ “Paljud teavad, et akadeemiline meditsiin osutub jõuetuks, kui peab onkoloogiliselt haige olukorda lootusetuks, kuid haige hoolimata kõigist pessimistlikest prognoosidest, siiski äkki terveneb. Inimorganismi võimed on äraarvamatult suured, mida kinnitavad juhtumid kus inimene on paranenud vähist isegi lootusetus olukorras.“ – Sinjakov Aleksei, arst, meditsiiniteaduste doktor, professor, kes ravi praktikas kasutab edukalt ravimtaimi, mesindussaadusi ja teisi vahendeid. Teose “Ravime vähki. Kuidas looduslike vahenditega võidelda vähi vastu ja teda võita“ autor.

♦ “Need, kes möödaminnes ametliku meditsiini meetoditest, demonstreerivad haigete anomaalset tervenemist ja haiguste spontaanset remissiooni kohtavad just mitte harva ametliku meditsiini autoriteetide poolset hämmastavat ükskõiksust. Eriti neil juhtudel, kui arstid ei suuda tervenemisele leida materialistlikku seletust.“ – Bruce H Lipton, doktor, mikrobioloog; Steve Bhaerman. Teose “Spontaanne evolutsioon. Positiivne tulevik ehk kuidas sinna jõuda“ autorid.

♦ “Inimorganism on isereguleeruv terviklik süsteem, mis on suunatud funktsionaalsete häirete kõrvaldamisele ja elu kestvuse püsimisele, keha on iseraviv süsteem. Kuid organism suudab ise taastuda vaid tingimustes, kui te teda aitate mõistlikus mahus õige töörežiimi, une, puhkuse, toitumise ja igapäevase füüsilise koormusega.“ – Sitel Anatoli, teeneline arst, meditsiiniteaduste doktor, professor, lülisamba, veresoonkonna ja siseorganite unikaalse ravimetoodika looja, ravipooside – liikumiste väljatöötaja, mis aitas tuhandetel patsientidel vabaneda lihasspasmidest ja taastada organite ja organismisüsteemide töö. Teose “Ravipoosid, liikumised“ autor.

♦ “Kogu maailmas pöördutakse üha enam looduslike vahendite poole, mis aktiivselt ja suunatult astuvad vastastikkusesse toimesse organismiga. Seejuures looduslike materjalide ravi ja profülaktiline toime on piisavalt kõrged, kahjulikke kõrvaltoimeid õigel tarbimisel praktiliselt ei esinegi. Looduslikest raviainetest võivad paremad olla vaid need looduslikud raviained, mida me veel ei tunne“. „ Rahvameditsiin ja kaasaegsed teadmised kinnitavad postulaadi õigsust: Veel enne meie ajaarvamise algust, meditsiini sünni perioodil, iidsed arstid omistasid esmajärgulise tähenduse toidu seedimisele ja toidu kvaliteedile. Ja taimsed vahendid on siin määrava tähtsusega, esinedes siin toiduna ja mitte harva ka ravimina.” – Georgi Nikonov, farmaatsiateaduste doktor, professor akadeemik. Boris Manuilov, bioloogiateaduste doktor, professor, akadeemik. Teose “Kaasaegse fütoteraapia alused“ autor.

♦ “Haigestumise algstaadiumis (peiteperioodil, esmaste haigustunnuste kliinilisel ilmnemisel) taimsed preparaadid võivad olla peamisteks, mis võivad peatada haiguse edasist kulgu või siis leevendada selle toimet. Raviperioodil võib fütoteraaplisi vahendeid kasutada koos sünteetiliste kemopreparaatidega, kuid vastavalt haigussümptomite nõrgenemisele taimsed preparaadid tõrjuvad tugevatoimelisi preparaate välja ja lõpuks asendavad neid täielikult.“ – Vladimir Korsun, juhtiv arst fütoterapeut, meditsiiniteaduste doktor, professor, akadeemik. Jelena Korsun, meditsiiniteaduste doktor, dotsent. Teose “Fütoteraapia entsüklopeedia. Professor Korsuni elutaimed“ autor.

♦ “Eluviisi muutmine on efektiivsem igast operatsioonist ja igast ravist. Selleks, et tervist hoida ei ole vaja mitte ainult muuta toidumenüüd ja harjumusi vaid tuua tagasi ka hinge optimistlik ja rahulik seisund.“ – Šinja Hiromi, arst gastroenteroloog, dietoloog, professor, tervendamisprogrammi Šinja Biozim looja, mis ilma igasuguste ravimiteta võimaldas taastada paljude tuhandete vähihaigete tervise, päästis tuhandete mao-soolestiku vähihaigete elu. Doktor Šinja kogu oma poolesajandi pikkuse arstipraktika jooksul ei kirjutanud välja ühtegi surmatõendit. Teoste “Võluensüümid ehk raamat „Terve toitumise“ kahjulikkusest ja “Võlumikroobid: meie organismi kaitseprogramm ensüümide ja mikroobide abil” autor.

♦ “Käesoleval ajal on kindlaks tehtud, et toitumine võib kaasa aidata mitmesuguste haiguste, sealhulgas kasvajate ärahoidmisele ja ravile. Dieetteraapia saab kohustuslikuks vahendiks mitte ainult pankrease, maksa ja mao-soolestiku trakti uusmoodustiste ravimisel ilma milleta igasugune ravi on tulutu.“ – Vladimir Brjuzgin, meditsiiniteaduste doktor, professor; Leonid Platinski, meditsiiniteaduste doktor, professor – N. N. Blohin’i nimelise Venemaa onkoloogilise teadusliku keskuse juhtivad teaduslikud kaastöölised. Teose “Ravitoitumine onkoloogiliste haiguste puhul“ autorid.

♦ “Viies inimesed loomulikule, looduse poolt ettekirjutatud, ravivale toitumisele kombineerituna füüsiliste- ja hingamisharjutuste kompleksiga ning karastavate protseduuridega, õnnestub mul kaasa aidata nende vaimse, psüühilise ja füüsilise tervise taastamisele, terveks ravida rasketest kroonilistest haigustest, kaasaarvatud südame-veresoonkonna haigused ja vähk.“ – Galina Šatalova, arst-neurokirurg, akadeemik, Loomuliku Tervendamissüsteemi looja, on ilma ravimeid kasutamata terveks ravinud tuhandeid inimesi. Teose “Ravitoitumine“ autor.

♦ “Meil arstidel on vahel nii, et kui oleme inimesel avastanud surmava haiguse, siis oleme veendunud, et teda pole enam võimalik päästa. Siis aga juhtub midagi ettenägematut, inimene muudab radikaalselt oma uskumust ja tulemuseks on haiguse spontaanne kadumine. Meil on surmale määratud patsient, kuid äkki ta vabaneb täielikult oma haigusest. Selliseid juhtumid hämmastavad siiamaani professionaalseid meedikuid, kuigi need tervenemised juhtuvad küllaltki sageli.“ – Bruce H Lipton, doktor, mikrobioloog. Teose “Spontaanne evolutsioon. Positiivne tulevik ehk kuidas sinna jõuda“ autor.

♦ “Siiamaani kõik ei taipa iidset, kuid lihtsat ja arusaadavat tõde, et arst ei anna teile tervist vaid ta aitab teie organismil leida vajaliku tee, haigusest vabanete teie ise, kasutades selleks looduse poolt teie organismile antud jõudu. Arstid ja medõed ainult aitavad meid, aga terveks saame me ise, kasutades selleks oma sisemisi jõude.“ – Mihhail Barsukov, arst-kirurg, meditsiiniteaduste kandidaat, kasutab ravimisel tervise taastumise põhimõtet ja patsientide omapoolse mõju avaldamise meetodi. Teose “Tee pikaealisusele. Arsti märkmed“ autor.

♦ “Krooniliste haiguste peamine põhjus taandub organismi loomuliku loodusliku iseregulatsiooni häiretele. Sümptomaatilise meditsiini postulaatidel üleskasvanud arstid ei suuda ületada usaldamatust inimese organismi enda taastavate võimaluste vastu.“ – Šatalova Galina, arst-neurokirurg, akadeemik, “Loomuliku Tervenemise Süsteemi“ looja, kes on mittemedikamentoossel teel rasketest haigustest terveks ravinud tuhandeid inimesi. Teose “Ravitoitumine“ autor.

♦ “Meditsiinilt, ühelt konservatiivsemalt teaduselt üldse, oodata mingeid ümberkorraldusi, eriti selle faktilise läbikukkumise faasis on asjatu. Vaat sellepärast haiged, kes on kaotanud usu ametliku meditsiini vastu pöörduvad üha enam rahvameditsiini vahendite poole, mis ei ravi mingit konkreetset haigust (muide selliseid pole olemaski) vaid tegeleb organismi kui terviku tervendamisega. Rahvaravitsejad püüavad taaselustada iidsel Venemaal kehtinud tava: ravida algul hinge ja seejärel keha, kuna hinge ja füüsise ühtsuses peitub tee tervenemisele.“ – Ivan Neumõvakin, meditsiiniteaduste doktor, professor, akadeemik. Teose “Haigustest: hüpertoonia, suhkruhaigus … vabanemise teed“ autor.

♦ “Kui tulevikus arst kirjutab välja retsepti ja annab selle üle patsiendile,siis see sisaldab ravimite asemel soovitustena teatud terapeutilisi tõekspidamisi ja mõtteid; positiivset meelestatust; füüsilisi harjutusi teatud geenide ekspressiooniks; altruistlikke tegusid; päeva millal avaldada tänu mingile klubile või ühineda sellega. Uuringud näitavad, et seda laadi tegevused, mõtted ja tunded ravivad ja taastavad meie keha.“ – Dawson Church, doktor, arvukate geneetika ja ravitsemise vaheliste seoste meditsiiniliste uuringute autor. Teose “Geeniused meie geenides: Epigeneetiline meditsiin ja uus bioloogiline suundumus“ autor.

♦ “Tervise valda võib siseneda mitmesuguste tervendavate protseduuride abil (vaimne täiustamine, ratsionaalne toitumine, terve eluviis, organismi puhastamine jms). Samuti on tõestatud, et üheks teeks organismi viimiseks tervise valda on süstemaatiline ja asjatundlik looduslikku päritolu vahendite, adaptogeenideks nimetatute kasutamine. Tee tervise valda on reaalne haiguste, sealhulgas kõige raskemate vältimine ja kaitse nende vastu“. – Kassinia Jaremenko, onkoloog, fütoterapeut, meditsiiniteaduste doktor, professor. Teose “Looduslikud vahendid vähi vastu“ autor.

 

Medikamentoosse ravi ohud

Organismi isetaastumis- ja iseravimehhanismid on inimese elu aluseks ja vajavad mitte sekkumist, vaid abi ja toetust (loe nt raamatu sissejuhatust).

► Meditsiini kiire ja eduka arengu tõttu möödunud sajandi keskpaigal tekkis elanikkonnal arusaam, et nüüd ja kindlasti tulevikus pole enam vaja ise oma tervise eest hoolitseda – tuleb ainult pöörduda arstide poole ja kõik tehakse korda. Kui millegagi ei saada hakkama, siis on vaja lihtsalt oodata, kuni vastav meditsiiniline tehnoloogia või preparaat luuakse ja võetakse kasutusele. Selline lähenemine on suurepärane, võimaldab inimesel maksimaalselt pühendada oma tegevus tööle ja endale. Kuid ametliku meditsiini tohutu suurte edusammude juures (organismis toimuvate protsesside detailne teadmine, uute sekkumis- ja asenduspreparaatide loomine ja tootmine, organismi sekkumise tehnoloogia täiustamine jne) tekivad uued, senini tundmatud haigused, inimesed tervemaks ei saa, nende haigestumine kasvab. Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel on maailmas juba praegu haigeid inimesi rohkem kui terveid, sõltumata sellest, et arstide ja raviasutuste hulk aine kasvab.

►  Senini ametliku* meditsiini ravi printsiip on inimese organismi töösse sekkumine, sümptomite kõrvaldamine, vajadusel millegi asendamine organismis –  eemaldatakse vastavalt vastuvõetud otsusele “kõlbmatu organ“ (näiteks põlv), vahel jäetakse see alles vigasena ja taastumise võimalusteta. Organismi sisestatakse vaid selle organi poolt enam mitte toodetavad asendusained – selline lähenemine tekitab organismis sisemise stressi ja pikapeale arenevad uued haigused. On jõutud arusaamisele, et inimese organismi suurepäraseid taastus-, diagnostika- ja isetervenemisefunktsioone pole võimalik väljastpoolt  „sisse tuua“ sellesse suurepäraselt loodud  miljonite aastate jooksul arenenud ja “lihvitud“ süsteemi. Isegi niisuguse rängal sekkumisel, nagu vähirakkude hävitamine toksiliste keemia preparaatidega, lõplikult siiski surmab ja eemaldab neid organism ise.

► Paljud kuulsad teadlased, sh Nobeli preemia laureaadid meditsiini alal juba mitmeid aastaid juhivad tähelepanu sellele, et organismi sekkumise asemel tuleks seda rohkem toetada ja abistada. Ja seda on juba ammu võimalik suurepäraselt teha, kasutades ametliku meditsiini saavutusi. Praegu teavad sellest vist  ka peaaegu kõik arstid, kuid ei saa teismoodi tegutseda oma ameti reeglite kohaselt või vastava väljaõppe puudumisel. Paljud arstid USA-s juba kasutavad ise enda raviks “alternatiivmeditsiini“**  praktikaid. Need arstid, kes siiski kasutavad  „omandatud  meditsiinilisi ravivõtteid“ enda raviks võib olla nimelt sellega alandavad arstide eluea keskmist pikkust (mis on ainult 60-70 aasta juures, aga peaks olema praeguseks ajaks teaduslikult tõestatud keskmise 90. eluea lähedal).

► Rahvas, nagu alati revolutsiooni ajal, hakkas ise tegutsema ja massiliselt pöörduma traditsioonilise meditsiini meetodite, looduslike vahendite kasutamise poole. Tehtud küsitluste järgi pöörduvad üle poole USA kodanikke ka “alternatiivmeditsiini“ poole ja seda riigis, kus meditsiini arengule eraldatakse tohutud rahad, kus töötavad peaaegu kõik meditsiinialased tipud mitmetest riikidest, väga palju meditsiini- ja bioloogiaalade Nobeli preemia laureaate jne. Sellist järsku pööret selgitavad ameeriklased ise sellega, et paljudel juhtudel osutuvad alternatiivmeditsiini**  meetodid efektiivsemaks, odavamaks ja ohutumaks, kui  vahendid, mida kasutab allopaatiline meditsiin*** – mida varem meie sellest arusaame, seda parem.

 

Revolutsioon meditsiinis toob kaasa palju positiivset, näiteks:

  • Farmaatsia firmade poolt kasumi tähtsamaks pidamine inimese tervisest, medikamentoosse ravi ohtude pidev suurenemine, ametliku meditsiini abi kättesaamatus (rahalised probleemid, järjekorrad) või võimetus mitmetest – nimelt sellepärast nimetatud “mitteravitavatest haigustest – tõbedest“ lahti saada, milledest vahel inimene saab ise lahti traditsioonilise meditsiini või “ime“ abiga jne panid rahva rohkem mõtlema ja hoolitsema ka ise oma tervise eest. Üsna rohkem ja rohkem inimesi hakkab arusaama, et neil on suurepärane organism, mille elus olemise tagamiseks on taastumine ja iseravimine. Inimesed, nagu kõik elusolendid, on kaitstud organismi iseravimise jõududega. Meie lihtsalt raiskamine aega ja ressursse, kui otsime tervist ja ravivõimalusi väljaspool oma keha – igal inimesel on  organismis “oma isiklik“ imeline ja ülivõimas ravitseja.
  • Inimesed hakkavad tegutsema, neil tekib tervekssaamise lootus, nende tervenemine ei ole enam nii kammitsetud hirmust ja  saamatusest. Inimesi pole enam vaja ülemäära veenda tegema vajalikke muutusi toitumises, eluviisis, rohkem liikuma. Neile ei ole enam võõras Mark Twaini tõetera: “Ainuke võimalus omada tervist – süüa seda, mida ei taha, juua seda, mida ei armasta ja teha seda, mis ei meeldi“.
  •  Mitmes riigis suureneb kiiremini arstide vabatahtlik täiendusväljaõpe “alternatiivmeditsiini“ valdkondades, et liikuda samas suunas, kuhu hakkas liikuma rahvas tervise tagasitoomisel ja haigustest lahti saamisel.
  •  Meditsiinialastes õppeasutustes pööratakse üha rohkem tähelepanu organismile, temas toimuvate iseravimise protsesside uurimisele, tema varustamise ja abistamise võimalustele. Jõudsalt areneb praegu Ameerikas ja Euroopas funktsionaalne meditsiin, mis uurib ja ravib põhimõttel – et teeme organismi funktsioneerimise korda ja siis käivitub iseravimine ja tervis tuleb või jääb vajadus ainult üksikutel juhtudel sekkuda.
  • Ametliku meditsiini kulutuste vähenemine. Juba mitmed aastad tagasi hakkasid USA-s arenema integratiivmeditsiini kliinikud, kus enne ametlikku sekkumist haige organismi ravitakse seda “alternatiivmeditsiini“ meetoditega ja alles lõpus vastavalt vajadusele ametliku meditsiini meetoditega. Nii saavad haiged palju kiiremini terveks, rahaline kokkuhoid on vahel kümnekordne ja see võimaldab sellistel kliinikutel kiiresti areneda.
  •  Lootus ainult arsti abile väheneb ja inimene hakkab ise tegutsema, oma tervise eest hoolitsema – loobuma halbadest harjumustest, arukamalt valima toite, muretsema organismi vajaduste eest jne. Isetervendamine – organismi funktsioneerimise korda tegemine ja sellega oma iseravimise jõudude käivitamine ja aktiveerimine on suurepärane esimene etapp tulevases meditsiini protsessis: esmalt isetervenemine oma jõududega, seejärel alternatiivmeditsiin spetsialistide abiga ning lõpuks ametlik meditsiin arstide ja kõrgete spetsialistidega.

 

Kokkuvõtteks

1. Võib loota, et toimuv  revolutsioon meditsiinis hakkab peale rahva rahuldama ka arste ja ametlikku meditsiini ja üldse moodustab pikemaks ajaks tulevase meditsiini arengusuundade, eduka tervenemise ja pikaealisuse tagamise aluse.

Etapp 1. Arukas ja teadlik isetervenemineoma organismi talitlemise korda tegemine, tema abistamine ja toetamine. Sellisest isetervenemisest peaks moodustuma üldse kohustuslik ja tulemuslik etapp tulevases meditsiinis: igasuguse terviseprobleemi tekkimisel inimene esmajärjekorras pöördub oma organismi, tema iseravivate jõudude poole.

Etapp 2. Ravimine “altertnatiiv“(ehk traditsioonile) meditsiini meetodite, looduslikke vahendite ja toidu abil.

Etapp 3. Ravimine (vajadusel) ametliku meditsiini meetodite ja preparaatidega    eriti kitsaste alade kõrgetasemeliste spetsialistide kaasamisel (vajadusel).

2. Võib loota, et toimuva revolutsiooni käigus rahvas sellise lähenemise ja tegutsemise võtab üsna varsti täielikult omaks, hakates hoogsalt ja arukalt tegelema ka isetervendamisega, mitte oodates vastavate metoodikate ja praktiliste nõuannete väljatöötamist, integratiivmeditsiini kliinikute väljaehitamist jne.

3. Raamat “Isetervendaja käsiraamat- avasta ja kõrvalda kõik  sinu organismis tekkinud funktsioneerimise takistused“ on selle toimuva revolutsiooni üks samme. Käsiraamat aitab olemasolevate tervise häirete sümptoomide kaudu kontrollida, kas viimased ei ole tekkinud lihtsalt “logisema hakanud“ – jõuetuks muutunud organismi, temas kaasaegse “normaalse“ elamise käigus tekkitud funktsioneerimist (talitlust ) segavate takistuste tõttu. Kui pärast organismi korda tegemist oma jõududega ja looduslike vahenditega tekkinud sümptoomid ei kao, alles siis tuleb hakata kahtlustama, et tegemist on haigestumise või haigusega ja on kindlasti vaja saada ametliku meditsiini abi.

 

Virgo Mihkelsoo

 

*) Ametlik meditsiin kasvas välja traditsioonilisest (rahva) meditsiinist ja hakkas hoogsalt arenema alles sadu aastaid tagasi.
**) – “alternatiivmeditsiin“ – selle sõnaga nimetatav meditsiin on tegelikult rahva-, pärimus- ehk traditsiooniline meditsiin,  mis arenes tuhandeid aastaid tagasi, arendati Hippokratese, Galeni, Avitsenna ja teiste kuulsate arstide poolt. Seda meditsiini aina rohkem nimetatakse praegu õigesti traditsiooniliseks meditsiiniks. Sõna “alternatiivne“ oli käibele võetud ametliku meditsiini poolt.   

***) – kaasajal nimetatakse sõnaga allopaatiline ametlikku meditsiini.

 

Allikas: Virgo ja Ljudmilla Mihkelsoo raamat “Isetervendaja käsiraamat – avasta ja kõrvalda kõik sinu organismis tekkinud funktsioneerimise takistused”

Vaata ka raamatus kasutatud kirjandust

 

Fotod: remedyway.ee

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt