Toeta Telegrami!

Telegram hindab üle kõige inimese vabadust ise valida, millist informatsiooni ta lugeda tahab ja meil on väga hea meel, et oleme saanud seda vabadust juba üle kolme aasta pakkuda.

Vajame lugejate toetust, et ka käesoleval aastal tegusalt edasi toimetada. Sinu ühekordne panus - 10 eurot - on ettemaks terve aastatäie sõltumatu, põneva ja kasuliku info eest. Telegrami lugeja vabatahtliku aastamaksu tegemiseks vajaliku info leiad siit.

Igale toetajale kingitus!

NB! Armas püsitoetaja, kuna tegutseme nüüd MTÜ-na, on toetuse konto number muutunud!

Kokad, restoranid ja ühingud kutsuvad üles veetma lihavabu jõule

19. detsember 2016 kell 12:42jõulutoidudSel aastal peavad Eesti vegankokad, -restoranid ja organisatsioonid neljandat aastat lihavabu jõule. “Lihavabad jõulud 2016” üritusega on liitunud juba ligi 800 inimest.

 

“Jätame loomad pühadelaualt välja. Nii mitmekordistub jõulurõõm. Kõhul on kergem ning loomadele ja keskkonnale oleme teinud heateo. Taimne jõululaud võib olla oluliselt rikkalikum, mitmekülgsem ja põnevam kui traditsiooniline pühadetoit. Tuleb vaid fantaasial lennata lasta ning kogu perega midagi uut ja maitsvat küpsetada,” seisab üleskutses.

2013. aastal alguse saanud jõulukampaaniat veavad Eesti Vegan Selts, Loomade Nimel, Loomus, Eesti Loomakaitse Selts, Taimetoit.ee, Vegan Restoran V, Banaanisaar.ee, Veganmaailm.com, ajakiri Vegan, Vegankohvik Inspiratsioon, Gengöök ja Vapper Uba.

Jõulude eel postitatakse Facebooki ürituse all asjakohaseid retsepte ja nippe sellest, kuidas veeta pühad loomasõbralikult, maitsvalt ja tervislikult

 

Maitsvaid taimseid jõuluretsepte leiab siit:
Taimetoit.ee
Veganmaailm.com
Nami-nami.ee
Jamie Oliver
– Kokaraamatust “Tähtpäevad taimetoiduga”, Mikk Mägi, Loore Emilie Raav, Pegasus 2014
– Kokaraamatust “Taimsed magustoidud”, Sandra Vungi, Varrak 2014
– Kokaraamatust “Taimsed õhtusöögid”, Sandra Vungi, Varrak 2016
– Kokaraamatust “Täistaimetoidud lihasööjatele”, Martin Roberto, Helios Kirjastus 2013

 

Lihavabad jõulud Facebookis

Allikas: Loomus

Foto: loomus.ee

 

Toimetas Mariann Joonas