2. aprill 2026 kell 19:04

Fotokollaaž: Terje Talts + Fienta + Canva.com
25. aprillil toimub suur menopausi veebikonverents MENOVERSUM, kus oma ala eksperdid võtavad pulkadeks lahti naisi läbi mitme kümnendi saatva menopausi universumi. Meie esiemad on kõiki muutuseid naise kehas vastu võtnud käsikäes looduse ja ravimtaimedega – selle iidse pärimuse põimib tänapäeva teadmistega oma ettekandes taimetark Irje Karjus.
Irje Karjus omab Tartu Ülikooli keeleteaduste ja folkloori magistrikraadi. Lisaks on ta tudeerinud näitejuhtimist Viljandi Kultuurikoolis ning läbinud maaeluarengu spetsialistiõppe Iirimaa Rahvuslikus Ülikoolis. Ta on juhtinud mitut rahvusvahelist turismiprojekti ning täiendanud ettevõtlusalaseid teadmisi Ameerikas, Rootsis, Saksamaal ning Soomes.
Avalikkus teab teda eelkõige taimetarga ja Metsamoorina, kes juhib kahte ettevõtet (Tervise Kodu OÜ ja Loodusloome OÜ), mis tegelevad koolituste ja eestimaiste loodustoodetega. Taimetarkuste koolis Herbaticum õpetab Irje taimeteadmisega seotud õppeaineid. Ta on kirjutanud ka 14 raamatut, mis selgitavad taimemaailma ja inimloomuse energeetilist sidet.
Üleminek on aeg, kus naisest saab emand ehk teadjanaine. Oma ettekandes “Menopaus ja ravimtaimed” räägib Irje sellest, millised taimed selle vägeva protsessi juures kaasa aitavad ja toetavad nii, et see aeg oleks nauditav ja mõnus. Kuidas kaasa aidata oma väe leidmisele, kuidas leida endas see nõid-uslik üles ning kuidas loodus saab sellele kaasa aidata, kui õpid tähelepanelikult jälgima nii ennast kui ümbritsevat.
Menopaus ei ole viimasel paaril aastal tervisemaailma kuumimaks teemaks tõusnud ilmaasjata. Tegemist on suurima muutusega pärast puberteeti või emaks saamist ning kui varem on seda stigmatiseeritud, siis nüüd nähakse seda üha enam kui uuestisündi ja naiste jõustamise verstaposti.
25. aprillil uurime suurel menopausile pühendatud veebikonverentsil koos oma ala ekspertidega, kuidas panna aeg enda kasuks tööle ja pöörata muutused isiklikuks hüveks.
Tähelepanuta ei jää ka mehed ja meeste üleminekuaeg ehk andropaus. Lisaks toimub südamlik vestluspaneel “Kuidas üksteist muutuste keskel toetada?”.
🍓Aale-Triinu Sonn (joogaõpetaja, doula) – “Toeta teadlikult oma keha ja vaimu uues naiseksolemise etapis” + harjutused keha ja närvisüsteemi tervise heaks
🍓 Elery Tammemägi (homöopaat, refleksoloog) – “Hormoonid ja harmoonia”
🍓 Irje Karjus (taimetark) – “Menopaus ja ravimtaimed”
🍓 Liis Orav (integratiivne terviseterapeut ja toitumisnõustaja) – “Üleminekuajal naise kehaga toimuvad muutused ja elustiililised tööriistad”
🍓Dr Sergey Saadi (Ennetusmeditsiini Kliinik) – “Menopaus meeste moodi = andropaus”
UUS INFO!🍓Vestluspaneel “Kuidas üksteist muutuste keskel toetada?” –Kaks paari jagavad oma teekonda menoversumis: Elina ja Kristo Õispuu ning Aigi Vahing ja Remy Konimois. Juturingi veab Mariann Joonas.
* Kõikide osalejate nimed, osalejate ja ettekannete tutvustused ning päevakava avaldame lähiajal.
*Ettekannete ja vestluspaneeli järel on võimalik esinejatele ka küsimusi esitada.
Pilet Fientas kuni 10. aprillini 29 eurot, 11.-23. aprillini 39 eurot ja alates 24. aprillist 49 eurot.
Konverents toimub 25. aprillil kell 12 veebis (Zoomis) otseülekandena sinu arvutisse või nutiseadmesse. Kõik piletiostjad saavad konverentsi ka järelvaadata.
Menoversumit toetavad Lumiorav, Dr.Ohhira, Ecosh ja NAMM šokolaadid.
Toimetas Mariann Joonas
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.