Tulevikus oskab iga eestlane kitarri mängida

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. märts 2013 kell 19:55 

Uue õppekava kohustus kõigile eestlastele põhikoolis kitarrimängu õpetada saab peagi reaalsuseks. Väljaõppe on saanud esimene grupp muusikaõpetajaid ja sel nädalal jõuab avalikkuse ette õppekava eesmärkide täitmiseks loodud Kristo Käo uus kitarriõpiku ja netikursuse komplekt.

 

2011. aastal jõustunud põhikooli- ja gümnaasiumi õppekava pole enam uudis, kuid tänaseni üllatab paljusid fakt, et ainevaldkond “Kunstiained” kohustab õpetama III kooliastmes (7.-9. kl) kõigile elementaarsel tasemel kitarrimängu.

Kitarripedagoog ja TÜ haridustehnoloogia doktorant Kristo Käo kinnitab: “Tõesti, kitarriõpe on õppekavas sees nii õppetegevuste, -tulemuste kui ka -keskkonna all. Kui esimene imestus möödas, uurisin asjaosalistelt, kuidas see kõik planeeritud on, aga selgus, et plaane veel pole, alustuseks on vaid seadus. Kõik tuli nullist luua: koolitada õpetajad, luua õppematerjalid, aidata õppevahenditega ja teha selgitustööd.”

 

Kahe õppeaasta jooksul on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Kitarrikooli ühiste pingutuste tulemusena koolitust saanud 130 muusikaõpetajat, mis on umbes kolmandik Eesti muusikaõpetajatest. Samuti saavad kitarripedagoogikat õppeainena nii EMTA koolimuusika kui TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia ja EMTA ühise magistriprogrammi tudengid.

Kristo Käo lisab: ”Eelmisel nädalal lõppes esimene, kaks õppeaastat kestnud koolitus, millele pani õla alla Innove ja mille käigus lõime sadu lehekülgi õppematerjale, veebi Koolikitarr.ee ning Eesti esimese põhikoolis õpetamiseks mõeldud õpiku ja netikursuse komplekti.”

 

Loe lisaks ajakirjast Kitarr.

Kitarrimängust uues õppekavas saad lugeda ka koolikitarr.ee lehelt.

Teemaga seonduvaid probleeme käsitleva uurimuse kokkuvõte leiad siit.

Toimetas Õnne Puhk

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt