Noortebänd 2013 finalist Her Memorial Discourse: Oluline on looming, mitte keel

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. november 2013 kell 18:301pic UUSTelegram on sel aastal üheks meediapartneriks konkursile Noortebänd 2013 ja sellega seoses tutvustame oma lugejatele Eesti noorte kõige olulisema bändivõistluse finaliste. Oleme juba kirjutanud The Boondocksist ning täna on jõudnud järg Tartu bändi Her Memorial Discourse kätte. Bändi liikmed on vokalistid Erik Vink (21) ja Iisak Pilli (18), kitarristid Mehis Tamm (21) ning Jörg-Erik Hanikat (21), bassist Claude Alt (22) ja trummar Andres Täht (21). Nagu ikka, küsisime poistelt muusika ja poliitika, keskkonna ning tulnukate kohta.

 

Kuidas üksteisega kohtusite ning kuidas käis see klikk, et tahaks koos muusikat teha?

HMD: Kuna põhimõtteliselt on kõik liikmed tulnud bändi erinevatel aegadel, siis sellist klikki pole olnud. Klikk käis meil sel suvel, kui hakkasime uut albumit lindistama ja samuti käis klikk Noortebändil osaledes. Tutvunud oleme kõik ühiste tuttavate kaudu.

 

Kuhu tahate bändiga jõuda?

HMD: Tahaks jõuda sellisele tasemele, et meie muusikat kuuleks ja meid näeks kogu maailm.

 

Mida arvate Eesti poliitikas toimuvast ja haridussüsteemist?

HMD: Kindlat poliitilist seisukohta meil pole. Haridussüsteemi kohta nii palju, et haritud tööjõudu on küllalt, kuid kahjuks napib töökohti, mille tõttu paljud noored Eesti tolmu jalgadelt pühivad.

 

Mida arvate taimetoitlusest, keskkonnasõbralikust eluviisist ja vaimsest arenemisest?

HMD: Meie bassist Claude on mõned kuud olnud taimetoitlane, sest ta on vastu loomade väärkohtlemisele ning piinamisele. Toetame keskkonnasõbralikku eluviisi igati, sest liigtarbimine ühiskonnas on keskkonda saastav ning ülbe.

 

Mida arvate vastuolulisematest teemadest nagu vandenõuteooriad ja tulnukad?

HMD: Mõlemad teemad on meie kõigi jaoks väga huvitavad, kuid jätavad samas õhku palju küsimusi ja neis kindlalt veenduda pole võimalik.

 

Millised on teie arust noorte muusikute võimalused Eestis? Kas on piisavalt näiteks raadiosaateid ja laive, kus võimaldatakse uutel bändidel ennast kuuldavaks teha?

HMD: Üldiselt on võimalused paranenud, näiteks tänu Noortebändile oleme saanud meedias päris palju kajastust. Ilma abita on alguses bändiga aga üpris raske ning tööd ja promo tuleb teha palju. Noortebändi sarnaseid üritusi/saateid ja laive võiks olla kindlasti rohkem.

 

Mida arvate väitest, et eesti keeles pole mõtet laulda, sest kuulsaks saab vaid inglise keelega?

HMD: Arvame, et laulda tuleb selles keeles, mis endale kõige rohkem meeldib. Metsatöll näiteks laulab eesti keeles, kuid on jõudnud väga kaugele. Oluline on siiski looming, mitte keel.

 

Mis on teie jaoks muusika eesmärk?

HMD: Iga bänd tahab oma muusikaga maailma muuta, sama eesmärk on ka meil. Loodame, et kunagi oleme meie kellelegi inspiratsiooniks, nagu on paljud artistid olnud meile.

Poistel valmis ka Noortebändi jaoks promovideo:

 

Marlen Laanep

 

Noortebänd 2013 koduleht

Teised finalistid: Ouu (Harjumaa), Ziggy Wild (Harjumaa), Wilhelm (Tartumaa), The Boondocks (Pärnu)

Foto: erakogu

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt