Disney “ärkamise” needus: progressiivsed narratiivid hävitavad filmistuudio edu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. veebruar 2024 kell 14:14Foto: ekraanikuva filmist “Elementaarne”

Walt Disney Company on suurtes raskustes – kunagise Hollywoodi edukaima filmistuudio neli viimast filmi on kokku teeninud üle miljardi dollari kahjumit, kirjutab Daily Sceptic. Mis on Disney allakäigu põhjus? Ei midagi muud kui “ärkamine” (PS! ingl woke vasteks on eesti keeles pakutud sõna “ärklema” – toim.): eelmisel aastal tunnistas ettevõte investoritele, et Disney toodangu ning “avalikkuse ja tarbijate meelelahutuse maitse ja eelistuste vahel on kasvav “vale vastavus”.

 

„Tarbijate arusaam meie seisukohast avalikku huvi pakkuvates küsimustes seab ohtu ettevõtte maine ja kasumi,” teatas Disney.

 

Progressiivsed narratiivid rikuvad filmid ära

Filmide populaarsuse langus ja kassamüük näitavad selgelt Disney allakäiku. Publikul hakkab kõrini saama sellest ärklemisest, mida Disney neile kaela üritab määrida. Nad on väsinud skriptidest, mis edastavad kohmakaid poliitilisi sõnumeid. Neil on kõrini sellest, et süžeeliine miksitakse, et need sobiksid “progressiivsete” narratiividega. Neid ärritab Disney soov neile meelelahutuse asemel loenguid pidada.

Isegi Disney frantsiisid, mis kunagi olid garanteeritud raha teenijad, ei päästa jätkuvast langusest. Disneyle kuuluv Marvel Studios purustas oma miljardi dollari suuruste superkangelaste filmidega varem regulaarselt kassarekordeid. Veel 2019. aastal sai filmist “Avengers: Endgame” (“Tasujad: Lõppmäng”) kõigi aegade teine tulusaim kassahitt. Kuid eelmisel aastal registreeris Marvel piletikassas oma kõigi aegade halvima aasta.

“Erinevus rikastab” – aga mitte armastatud filmides

Selle eelmise aasta suurim tagasilöök oli “The Marvels”. Üks põhjus, miks sellel nii halvasti läks, oli see, et selles pole ühtegi tegelast, keda publik hästi tunneb. Armastatud, väljakujunenud kangelaste, nagu Kapten Ameerika või Iron Man, asemel keskendub “The Marvels” peamiselt eripalgelistest uustulnukatest ko

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt