Kas maailmavalitsejad ei olegi halvad? 1. osa

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. detsember 2018 kell 19:19“Kas maailmavalitsejad tegelikult ei olegi halvad?“ on küsimus, mille püstitas John le Bon umbes aasta tagasi oma kodulehel www.johnlebon.com. Hiljuti rääkisin sellest ka kohalikus podcastis “Ausad Mehed ning nagu arvata oli, pakkus see teema kuulajatele väga palju huvi. Arutelu võimaluse üle et ehk “inimesed, kes juhivad teatrit“ (people who run the show) polegi üdini halvad, on osutunud küllaltki vastuoluliseks teemaks, sest enamikele ei meeldi, kui nende arvamustele ja tõekspidamistele esitatakse väljakutse, selline on inimloomus. Samamoodi nagu mõnedele taimedele ei meeldi otsene päikesevalgus ja nagu lindudele ei meeldi olla puuris. Kuigi paljud ütlevad, et neile meeldib, kui nende tõekspidamistele ja vaadetele esitatakse väljakutse, siis reaalsus on see, et inimloomusele ei meeldi see tegelikult üldse. Kirjutan selle teooria lahti neljaosalises artiklis ja teie ees on neist esimene.

PS. Käesolev artikkel on ka kuulatav/vaadatav Youtube´is.

 

Esitage oma tõekspidamistele väljakutse ja otsige tõestusi oma arvamustele rakendades loogikat – see on hämmastav, kui vähesed meie uskumustest põhinevad reaalsetel tõestustel. Enamus sellest, mida me usume, põhineb kellegi ütlustel. Kes veenis mind/meid selles, et maailmavalitsejad on halvad? Kas sa arvad, et maailmavalitsejad on kurjad? Miks sa nõnda arvad? Kas sa oled valmis seadma selle arvamuse kahtluse alla?

Kust me teame, et nad on halvad? Kui me ei tea nende motiive, siis milline nendest võimalikest seletustest aitab minu elu paremini? Kui oletada, et inimesed, kes juhivad show’d on kurjad, siis see annab meie elule väga negatiivse ja mitte produktiivse väljavaate. Aga kui mängida mõttega, et võib-olla nad pole kurjad ja kogu see teater on kõigest test, et näha, kes on võimeline pärast sellist ajuloputust veel endiselt ise mõtlema, siis näeb tulevik palju positiivsem välja.

Mõned nende teod on niivõrd läbinähtavad ja koomilised, et tundub nagu nad tegelikult väga ei pingutagi ja selle põhjuseks on see, et massidele pole nii palju veenmist vaja. Massid niigi usuvad, et me oleme hiiglasliku pöörleva palli peal ja et nad arenesid ahvist ning olemas on kohvrid, mille sees nupule vajutades miljonid inimesed surevad hetkega (tuumapommid). Nad võivad öelda ükskõik mida ja rahvas usub. Aga jättes maha mõned vihjed, annavad nad ka märku, et “muide, kui te soovite oma peaga mõelda, siis me lausa soovitame seda“, sest seda ei annaks palju rohkem ilmselgemalt enam edasi anda ütlemaks, et tegemist on jabura looga.

Sellepärast ma ei arva, et teatri juhid on tingimata kurjast, vaid pigem võtmeisikud, kes on pandud masse kontrollima ning selle tööga kaasneb teatud vastutus. Ja see ei tähenda, et nad meid kõiki vihkaksid, sest nad jätavad meile meeleldi igasuguseid vihjeid maha, et me saaks ka iseseisvalt mõelda igal võimalusel. Sh tehnoloogia, mida me kõik kasutame, sõltub süsteemist, mille juhte enamus peavad kurjadeks. Meie kasutada on maagiline tehnoloogia nagu internet või suhtlusprogrammid, mille me saame kas tasuta või üliodavalt, ilma milleta me ei saaks teha enamus asju, mida me iseenesest mõistetavalt võtame. Me oleme teada saanud nonsenssist nagu 9/11 või Kuu-missioonid tänu nende endi tehnoloogiale, seega ei tundu kuidagi, et nad seda meie eest varjata sooviks. Tegelikkus paistab olevat vastupidine. Meil pole kunagi varem ajaloos olnud veel lihtsam neid asju uurida või seda infot omavahel vahetada. Tekib küsimus, et kes see üldse veenis meid, et need inimesed on meie vaenlased?

See on ametlik NASA foto Apollo Kuu-missioonide moodulist, mis väidetavalt viis inimesed Kuule aastal 1969. Paljud vandenõuteoreetikud on arvamusel, et Apollo Kuu-missioonide puhul on tegemist võltsinguga. Ja ma olen selles osas nõus, minu meelest on tegemist ilmselgelt naeruväärse aparaadiga, mis kohe kindlasti ei käinud Kuu peal. Mida ma aga välja pakun on, et need kes Apollo missiooni lavastasid, ei üritanud meid kõiki ninapidi vedada. Paljud, kes ei usu nt Kuu missioone või mõnda muud maailma mõjutanud meediasündmust, arvavad, et nad on teistest targemad, sest nad suutsid sellest pettusest läbi näha. Aga kas on võimalik, et inimeste puhul valdav enamus usuvad alati ja igavesti kõike seda, mida võimud ja süsteem neile ütlevad? Ja kui võimud ütlevad, et see seadeldis käis Kuu peal, siis enamus inimesi usuvad seda koheselt ilma ühegi kahtluseta, sest ehk nad pole isegi võimelised kaaluma varianti, et võib-olla see pole tõsi. See on ka põhjuseks, miks ka edukad ärimehed ja muidu pealtnäha intelligentsed inimesed tõsimeeli usuvad, et see seadeldis Kuu peal käis. Selline on inimloomus – olla karjas üheskoos. Ja kui kari ühel hetkel otsustab, et see pole tõsi, siis usubki terve kari, et tegemist on pettusega. Ehk kui homme teataksid maailmavalitsejad ja popstaarid, et Kuu-missioonid lavastati, siis niipea kui massid taipavad, et nüüdsest enam ei usuta, et Kuu peal käidi, siis need samad inimesed, kes täna usuvad Kuu missioone, enam ei usuks. Aga nad ei astuks kunagi välja sellest karjamentaliteedist.

Seega meie, kes me oleme tuvastanud, et see kuumoodul on täielik nali, ei ole teistest targemad ja me ei ole avastanud mingit erilist müsteeriumit. Vaid need, kes selle objekti nikerdasid ei näinud sihilikult palju vaeva kuumooduli ehitamisega sellepärast, et see väike protsent inimesi, kes on võimelised nägema, suudaksid kiirelt sellest nonsensist läbi näha.

Me näeme, et need “paneelid“ pole kindlasti mitte sirged ja seadeldis meenutab mingit põhikooli projekti, kus on kasutatud paberit ja pappi.

See siin paistab materjaliks olevat alumiinum-/fooliimpaber, mida me kasutame ahjus toidu küpsetamiseks.

Need pulgad siin tunduvad olevat kas luuavarred, tolmuimeja torud või muud sarnast.

Neid silindreid kasutati väidetavalt liikumise navigeerimiseks, välja näevad nagu suvalised plastmassist nõud.

Ja see paistab olevat “MacGyveri” teip.

Teoorias see võiks olla seadeldis, mis viis inimese Kuule. Aga kui analüüsida seda fotod objektiivselt, siis ka põhikooli õpilased suudaksid vabalt sellise onni endale ehitada. See on ju naeruväärne. Kas see seadeldis oli piisav põhjus, miks massid usuvad, et inimene käis Kuul? Ei! Masse veenis inimese Kuul käimises see, et valitsejad nõnda ütlesid.

Inimloomuses on uskuda, mida meile öeldakse. Ainult pisike osa ükskõik millisest kogukonnast on võimeline kahtlema selles, mida valitsejad meile ütlevad. Seega ma pakun välja, et ehk ei olnudki süsteemil kunagi eesmärgiks lollitada meid kõiki, sest enamus usuvad nagunii kõike, mida valitsus ütleb. Tehes selle Kuu-seadeldise niivõrd naeruväärseks, jätavad selle korraldajad maha vihjeid, et “Hei, see on üks suur nali!“. Nad oleksid vabalt võinud teha selle seadeldise rohkem usutava. Pidage meeles, et Apollo missioonid Kuule toimusid ajavahemikus 1969-1972, kõigest aasta varem ilmus Stanley Kubricku meistriteos “2001: Kosmose odüsseia“, mis on kordades usutavam kui see tobe kooliprojekti stiilis kuumoodul. Jättes maha ilmselged vihjed, et tegemist on naljaga ning nõnda sellest väikesele protsendile ühiskonnast teada andes, tekib uus vastuoluline küsimus: Kas inimesed, kes kogu seda teatrit juhivad on tegelikult kurjad, kes tahavad meid kõiki lollitada ja meile halba teha?

Kust pärineb info selle kohta, et kes “nad“ päriselt on? Kuna maailm on täis jäneseurgusid ja tundub, et meid kõiki on korduvalt ninapidi veetud, siis kas on võimalik, et ka küsimuses “kes nad on?“, on meid ninapidi veetud? Kas on võimalik, et nende teod on kokkuvõttes positiivsed ja nad üritavad avada meie silmi ja meile midagi teada anda? Meil on siin justkui kaks valikut – nad on kas head, keda kuvatakse halbadena või nad ongi üdini halvad? Ja kui nad on halvad, siis mõelge sellele – kas te olete kunagi näinud halba tegelast nagu Darth Vader vms, kellel oleks väga hea huumorimeel? Me ei näe tavaelus huumorisoonega kurjasid inimesi aga selles kuumooduli loos ja 9/11 rünnakutes on lausa idiootlikult naljakaid seikasid… Näiteks need lennukikaaperdajate passid, mis avastati kaksiktornide rusudest. See pole must huumor vaid geniaalne komöödia. See näitab, kui vähe inimesed tähele panevad.

Minu meelest saab 9/11 lavastust lausa alkeemiaks nimetada. Kas nad on alkeemikud ja mis on nende agenda? Nad on meile loonud võlts-reaalsuse ja me ei tea isegi, kes me oleme ja kus. Kui vaadata maailmas toimuvat läbi võltsioloogide prillide, siis näed sa huumorit kõikjal. Ja alles siis hakkad sa reaalselt tajuma nende lõputuid geniaalseid võimeid. Nad on illusionistid ja kindlasti ka uhked selle üle. Ning vägagi õigustatult.

Levinud arvamus on, et nende eesmärk on lollitada kogu inimkonda, aga kas on võimalik, et väikest arvu inimesi ei saa ära lollitada aga valdav osa usub ükskõik, mida süsteem neile väidab? Kas 9/11 ja Apollo Kuu-missioonid tehti sihilikult niivõrd koomiliselt võltsid, et jätta maha vihjeid nendele, kes on võimelised nägema?

Nad võivad öelda ükskõik mida ja massid saab ära lollitada. Nad esitlevad täiesti jaburat kuumoodulit ning 90+ % inimestest usuvad seda tõe pähe. Aga nad teevad selle niivõrd jabura, et väike protsent inimesi saavad aru, et tegemist on naljaga. Kui sa oled indiviid, kes suudab kriitiliselt mõelda ja karjast eristuda, siis on maailm Sinu! Kunagi varem pole olnud nii lihtne omavahel suhelda, ideid vahetada ja neid ellu viia. Kogu info on kõigile vabalt kätte saadav.

Neil on piiramatu eelarve ja nad saaksid ehitada kõige retsima kuumooduli, aga nad otsustasid seda teha papist ja luuavartest ning “MacGyveri” teibiga. Nad viskasid selle meile ette ning vaatavad, kas keegi paneb miskit tähele. See näeb lausa naeruväärne välja, aga ülikooliharidusega austatud teadlased on täiesti veendunud, et see papist ja luuavartest ehitatud lasteaia onn sõitis Kuu peale. Ning mida sa siis ütled selle peale?

Kas on võimalik, et inimloomusesse pole n-ö kodeeritud ise mõtlemist ning sellel polegi mingit otsesest seletust? Üksikud, kes suudavad kriitiliselt mõelda, võivad pärineda erinevatest kogukondadest, rassidest, klassidest ja neil pole mitte midagi muud ühist kui ainult võime ise mõelda ning mitte massiga kaasa minna. See on justkui looduse nali.

Sel pole mitte mingit vahet, kui palju tõestusi sa pakud, sest nad ikkagi usuvad süsteemi. Sa ütled neile, kuule mees vaata, see on tehtud papist, luuavartest ja teibist ning nad vastavad, et see on geniaalne tehnoloogiline saavutus, mis sõitis Kuule.

See on justkui test. Sind pannakse 12 aastaks kooli suvalist jama pähe tuupima ning kogu selle aja näidatakse sulle ja kõikidele su sõpradele ekraanidelt muinasjutte kosmose vallutamisest või kurjadest terroristidest. Ning ainult üksikud suudavad peale seda hinge tõmmata ja öelda: “Oot-oot, see on ju papist ja luuavartest tehtud kodutu öömaja, kus on kasutatud “MacGyveri” teipi“.

The Dish“ (Taldrik) on 2000 aasta komöödiafilm, mis räägib lihtsatest maa inimestest Austraalias ja seal olevast satelliit-taldrikust, mis aitas Apollo 11 missioone televisiooni jaoks üle kanda. Vaadake seda filmi plakatit – telekas on inimene, kes on väidetavalt Kuu peal ja kes teda vaatavad? Kari lambaid!

Postril on kirjas ka sisu tutvustav lause: “Kui Neil Armstrong astus Kuu peale, oli meie ainukeseks ühenduseks Austraalia maa-piirkonnas olev satellittaldrik ja mõned putukad. (Ja mõnisada lammast)“. Ning veel eraldi on kirjas “Põhineb tõestisündinud lool, mida me ei näinud“, mis oleks nagu vastand võltsloole, mida me nägime.

Vaadakem seda kujundust – lambakari vaatab telekast inimest, kes on väidetavalt Kuu peal. Kui palju veel ilmselgem see pull saaks olla? Enamus kes seda artiklit loevad, on vähemalt mõelnud selle peale, et Kuu-missioonid olid lavastus aga suur osa neist arvavad ka, et maailmavalitsejad on kurjad ja kogu värk tehti, et meid lollitada. Oletame, et neil on enda põhjused, miks masse lollitada. Ja oletame, kui nad tahaksid neile, kes suudavad pettusest läbi näha, jätta maha vihjeid… Kas sellisel juhul saaks see filmiposter olla veel ilmselgem?

Hollywoodi film “Capricorn One“ (1977) ütleb ilmselgelt, et Kuu-missioonid olid lavastatud, nad lihtsalt vahetasid Kuu välja Marsiga. Seal on mitmeid stseene Marsil käimise lavastamisest, ainus erinevus on, et nad kasutasid punakat kruusa valge asemel.

Võib-olla need inimesed, kes teatrit juhivad on kurjad, ma olen selleks avatud, aga ma kindlasti mitte pole selles enam nii kindel. Tunnistan, et aastaid tagasi, kui 9/11 tagamaad minuni jõudsid, siis olin täiesti veendunud, et maailmavalitsejad on kurjad. Vaadates seda filmipostrit, siis vanasti oleksin ma arvanud, et “on alles pätid, nii otseselt mõnitavad meid“. Aga täna ma arvan, et jah nad mõnitavad masse, kuid patust pole puhas ka mina ise läbi oma artiklite ja videote. Minu jaoks on see naljakas, et nii mitmedki ilmselged võltsingud massidele nii lihtsasti pähe määrida õnnestub. Ma teen inimeste üle nalja, ainult, et mina pole nii andekas, kui suure teatri lavastajad. Nemad suudavad teha sellise filmi plakati, sellega avalikult ning ilmselgelt mõnitada masse ja endiselt jääda enamikele ustavateks valitsejateks. Nõnda tehes annavad nad neile üksikutele, kes suudavad läbi näha, märku, et “teate need tobedad lood, mida me lemmingutele pähe määrime, et teie ei pea neid uskuma“.

Elada uskumuses, et maailmavalitsejad on kurjad, oli vähemalt mulle äärmiselt ebamugav ja häiriv. Võib-olla seetõttu, et olen suure empaatiavõimega inimene ja mulle teeb liiga teadmine, et süütutele inimestele tehakse liiga. Aga kui kaaluda varianti, et võib-olla maailmavalitsejad polegi halvad ning nad lihtsalt teevad nalja masside kulul, samamoodi nagu seda teen vahel mina ise, lootes, et ehk mõned neist ärkavad üles. Ärgake üles, seal ju kuramuse lammas vahib telekast seda Kuu peal käimist, kui ilmselgelt puust ja punaselt tehtud peab see olema? Nüüd olen ma aga palju optimistlikum ja olen veelgi positiivsemalt meelestatud.

Võid ka artiklit kuulata/vaadata siit:

 

Hando Tõnumaa

 

Allikad: lingid artikli sees, John Le Boni podcastid

Fotod: Janne Luigla, NASA, imdb.com

 

PS. Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt