Lühiintervjuu Hang Massive´iga: Armastame Tallinna vanalinna!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. aprill 2019 kell 20:30Juba sel pühapäeval, 7. aprillil annab Tallinnas Rock Cafes kontserdi Briti/Rootsi käsi-trummide duo Hang Massive, kes sel korral külastab Eestit juba viiendat korda.

 

Danny Cudd ja Markus Offbeat on koos musitseerinud kuus aastat ning selle ajaga võitnud Euroopa ja Ameerika publiku südamed. Meeste Youtube´i videote vaatamiste arv ületab juba 100 miljonit ning praegu tuuritavad nad oma uue albumiga “Luminous Emptiness”, mis viib kuulaja enneolematule muusikalisele ning visuaalsele rännakule.

Hangi heli võib meenutada harfi, kristallkeha, klaverit ja kitarri, aga ka kellasid või isegi inimhäält. Hang trumm, ka käsi-trumm, on väliselt lendavat taldrikut meenutav ning heli saab sellest imeseadmest välja võluda mitmel erineval moel, mängides näiteks sõrmeotste, peopesa või selle servaga. Koosneb see ainulaadne muusikaline löökpill kahest omavahel ühendatud metallpoolkerast. Ja mis kõige tähtsam, sellel mängimiseks pole olemas mingeid reegleid, kõik mis vaja – need on vaid käed ja armastus muusika vastu!

Saime meestele kontserdi eel esitada ka mõned küsimused.

 

Hang Massive andis möödunud aastal välja albumi “Luminous Emptiness”. Kuidas ise seda kauamängivat tutvustaksite?

Oleme ise sellega äärmiselt rahul. Tahtsime teha albumit, kus oleks imehästi salvestatud trummihelid, millesse on sulandunud mõned õrnad aga siiski mõjusad elektroonilised nüansid. Tunneme, et see muusika on hästi rahustav aga samal ajal tõstev ja täis elujanu.

 

Mida tähendab teie jaoks luminous emptiness (eesti k – valgustatud/helendav tühjus)?

Meie jaoks on see reaalsuse enda olemus. Mõtete/olemuse avarus on tohutult suur aga samas elus, dünaamiline ja valgust täis.

 

Kas hangi helid on ka teie enda arvates vaimsed ja meditatiivsed, nagu ütlevad teie kuulajad?

Kas nüüd just hangi helid, aga muusika ja kõik helid on ju uskumatud! Muusika, mida meie teeme, pärineb sügavast lõdvestusest ja rahulikkusest meis endis ja tunneme, et suudame selle vibe´i edasi kanda ka kuulajatele. Saame inimestel nii palju kirju, kus nad räägivad, et meie muusika ja videod aitavad lõdvestuda ja meelel rahuneda.

 

Olete korduvalt Tallinnas käinud, mis teid siia tagasi tõmbab?

Me armastame vanalinna! 2017. aasta kontserdi sadas tohutult lund  ja pärast seda linnas jalutamine oli lihtsalt maagiline.

 

Visuaalide demo:

 

Vaata lisaks: TicketBest, Hang Massive Tallinna Facebook, Hang Massive koduleht

Fotod: erakogu

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt