Muusik Triinu Taul korraldab koos vägevate sõbrannadega loovuse laagri naistele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. aprill 2019 kell 20:51Lõuna-Eestis toimub 17.–19. mail, täiskuu ajal ainult naistele mõeldud laager, kus korraldajate sõnul saab lauda, tantsida, helirännata, saunas tervistuda, hingata, teed juua, jagada, loodust kuulata ja vaikust nautida. Naisteringi veavad koos Triinu Tauli ja Jane Kruusiga ka Margit Foht ja Keiti Peterson. “Viimastel aegadel on meid sügavamalt puudutanud märksõnad koosloomine, ruumi loomine, jagatud ruum, kohalolu, sisemine vaikus, eluvool ja elujõud. Läbi oma kogemuste ja taipamiste oleme igaüks leidnud meetodi, mis on meid sellel elumüsteeriumite radadel aidanud, toetanud ja edasi viinud. Selles ringis soovime me oma seniseid kogemusi Sinuga jagada,” tutvustavad laagrit Taul ja Kruus.

 

Me kõik vajame tuge ja toetust. Puhas vesi, toit ja õhk on selle alustalaks, et meie keha oleks lõdvestunud ja terve. Vaikus ja muusika, helide selgus meie ümber laseb meie mõtetel voolata, ilma et me ise sellesse mõttejõkke upuksime.

Ja siis on veel see miski või see keegi, kes meid õpetab ja hoiab, toetab ja julgustab leidma oma teed. Meie esivanemad on meie suured õpetajad ning nad on meile jätnud kuhjaga abilisi, kelle poole pöörduda, kui vajame juhendamist.

Meil on meie maa ja meie taimed – saame rüübata melissiteed, kui vajame rahustust, ja juua Hiina püha teetaime teed, kui vajame selgust. Kuuma kakaod joome selleks, et meie südamed kui varakevadised lilled avaneksid ja saaksime veelgi selgemini tunda, et oleme ÜKS.

 

Mis naisteringis sünnib?

Naisteringis on võimalus kohtuda sügavamalt oma sisemise teadlikkuse, väe ja loovuse tervendava maagiaga. Sündmus toimub looduskaunis kohas Lõuna-Eesti metsade vahel, Torupillitalus ja sinna on oodatud kõik enesesse vaadata soovivad naised igas vanuses.

Kogemiseks pakutakse järgmist:
• superhingamine;
• helirännak;
• palve-, jagamis- ja lauluring;
• väetantsurännak;
• rituaalne saun;
• hääle maagiline vägi;
• kohtumine iidse püha teetaimega, oma ravimtaimeteega;
• tseremoniaalse kakao pai;
• väljaspool praktikaid ja jagamisringe hoiame püha vaikust;
• et oleks endal rahulikum, siis vabatahtlikult/kohustuslikult ☺ anname kogu sündmuse ajaks hoiule oma tehnikaaparaadid.

 

Kes naisteringi veavad?

Jane Kruus

Tänasesse kevadesse on ta jõudnud tänu aastatepikkusele tööle iseendaga ja näitlejatööle. Ta lõpetas lavakunstikooli näitleja erialal ning mõistis, et enne, kui kedagi teist mängima hakata, on kasulik iseenda roll siin elus selgeks saada. Sellise missiooniga on Jane rännanud 7 aastat üle kogu maailma, noppides kokku ilu- ja imekillukesi erinevatest riikidest ja kultuuridest ning läbi nende peegelduste jättes maha, mis on võlts ja vale, et võtta vastu täielik vastutus iseenda loodud reaalsuse eest. Jane hoiab ruumi endale ja Sulle, et tunneksime end armastatute ja terviklikena – just sellistena, kes me oleme, just seal, kus me oleme. Suunatud teadliku küsimise kaudu avab ta ruumi, kus on turvaline olla, jagada, rääkida, laulda, tantsida, nutta ja naerda.

Palve-, jagamis- ja lauluring:
Elada elu kui rituaal ja palve on valik. Valik astuda iga samm sellel pehmel emamaal nõnda, et me lilli ei muljuks. Võtta aega, et näha ja märgata, kuulda ja kuulata. Vaikuses on helisid ja helides vaikust. Koos laulda tähendab ühes rütmis hingata ja nii saab oma sisemise raadio kruttida kanalile, kus kuuldu tõstab meid üles, äratab meid meie hirmude petlikkusest siia NÜÜD ja PRAEGU, kus me saame ise valida, mida külvame ja lõikame.

Margit Foht

Minu suurim kirg ja hobi on tantsimine. Jõudsin viie rütmi tantsuni 10 aastat tagasi ja 8. hooaega juhendan ise gruppe. Kohe esimesel korral, kui sattusin viie rütmi tantsu õhtule, tundsin, et olen jõudnud koju. Olen kogenud tantsu väge väga erinevates liikumise- ja tantsutöötubades ning läbinud aastase ettevalmistuskursuse tantsu- ja liikumisteraapias Tallinna ülikoolis. Minu jaoks on tantsimine midagi palju rohkemat, kui muusika järgi oma keha liigutamine. Tants on kohalolu, olemine iseendaga, kus kaob kõik muu, tants on pühendumine, tants on looming, tants on ravim nii kehale kui ka hingele. Tants on mind õpetanud paremini mõistma inimeseks olemist, iseennast, teisi, elu müsteeriumit. Tantsimine aitab vabastada kehast pingeid ja annab tohutult palju uut energiat ja loomeväge. Peale tantsimist tunnen ennast palju rohkem elusana, rõõmsamana, vabana iseenda seatud piirangutest! Tantsimine toob peast kehasse ja õpetab märkama oma tundeid ja neid ka väljendama. Tants on õpetanud võtma kõike nii, nagu on, jääma kohale ja alistuma ka kõige suuremas kaoses, õpetanud kiiresti lahti laskma lugudest, jäädes enda keskmesse, usaldama, olema tänulik kõige eest, mis on.

Väetantsurännak:
Tantsurännak, milles võtame ühendust ja kohtume oma ürgse naiselikkusega, et vabastada kehast piirangud, mis ei luba meil nautida oma naiselikkust, seksuaalsust, ja uskumused, mis ei luba meil usaldada oma väge.

Keiti Peterson

Huvitunud ja osalenud läbi terve elu erinevatel psühholoogiaalastel ja šamanistlikel koolitustel ning praktikatel, et süüvida sügavamalt hinge arengusse, elu olemusse, ilusse ja tõesse. On vaimustunud hingamisest – iga hingamisseanss on tema jaoks kui külaskäik Looja juurde. Ta on läbinud kolmeaastase transpersonaalse hingamise juhendajate koolituse Saksamaal ja viib laagris läbi superhingamise seansi, mis aitab luua ühendust endaga ja vaba tahtega.

Superhingamine:
See on poolteist tundi kestev hingamisprotsess muusika saatel, mis kasutab erinevate hingamiskoolkondade parimaid võtteid (holotroopne hingamine, transpersonaalne hingamine, transformatiivne hingamine) ning aitab organismi viia superseisundisse, kus on tasakaalus nii mõistus, keha kui ka tunded.

Triinu Taul

Ainulaadne laulja, muusik, intuitiivne heliterapeut, kes on õppinud erinevaid šamanistlikke praktikaid ja kogemuslikult omandanud Amazonase džungli põlishõimude kultuuri ja tervendusviisid. Triinul on samuti tugev side oma juurte ja loodusega. Tema lauluhääl on kordumatu, selle kõlas peegeldub ürgsete loodusrahvaste teadvus ning müstilised heliruumid. Triinu muusika on nagu killuke lopsakat ürgloodust. See on hetk, kus vaikib meel ja rahunevad mõtted.

Helirännak, lauluring:
Laulu rõõm, laulumõnu ringis ja selles peituv maagia. Saades ühte kõigi meie hääled, saab ühte ka meie hingamine, meie sisemine rütm ja vaikib meel, mis avab ukse harmoonia loomiseks ja elujõu äratamiseks. Laseme laulu veerema ja lubame huviga loovusel meid kanda. Läbi sajandite on erinevates traditsioonides tuldud ringina kokku ja pühade tegevuste ja palvete kaudu kutsutud oma kogukonnale edu, rõõmu, väge, tarkust ja tervendust.
Läbi muusika maagia rändame oma sisemise maailma avarustesse. Lõdvestudes kuulame ja tunnetame harmoonilisi helisid, mis avavad ukse meie teadvuse avardumiseks, et kogeda seisundeid, mis võivad muuta Sinu elu pöördumatult suunas, mida just Sina soovid.
Helil ja meie teadvusel on suur vägi.

 

Vaata lisaks siit: Naisteringi Facebook, Torupillitalu

Fotod: Ruudu Rahumaru, erakogu

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt