Millised spirituaalsed kontserdid on Eestisse tulemas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. august 2017 kell 16:29



Maailmas kogub üha enam populaarsust spirituaalne muusika, mis põhineb väelauludel, mantratel, loitsudel ja paljudel muudel hingestatud meloodiatel. Eestisse on neid eeloleval vananaistesuvel/sügisel jõudmas vähemalt neli ja neid teile tutvustamegi koos muusikaliste näidetega.

 

Tina Malia – laulev rahusaadik

Tina Malia võitis 2016. aasta ülemaailmse rahu laulu auhinna neljas kategoorias, mistõttu võib teda lugeda teerajajaks, kasvatamaks kogukonda, mis ühendab inimesi üle maailma, kes soovivad harmoneeruda ennast emakese Maaga, väljendades seda läbi kunsti, tervise, hariduse ja muusika.
Tina kasutab enda artistlikku annet nii laulude kirjutamiseks, pillide mängimiseks kui ka produtseerimiseks, et väljendada enda sisemist kiirgust eriliselt avara loovusrikkusega. Tema hääle kohta onöeldud, et see on kui tavatu puhtusega instrument, õrn kui ingli ohe ning samas võimas kui ookeani müha. Tina võitis tunnustust juba pärast oma esimese plaadi “Shores of Avalon” esitlust ning tänu maailma ühele esiloitsijale Jai Uttalile, kellega asus koos laulma, sai ta osaks rikkast sanskriti mantrate spirituaalsest traditsioonist.

 

Peruquois äratab lauluga naiselikkuse väe

5. oktoobril aga esineb Tallinnas Vene Kultuurikeskuses vokaalijumalanna Peruquois uue live-programmiga “Armunud Naised” ehk “Woman in Love”. Helilooja ja tekstikirjutajana väljendab ta kirglikult tõelist inimeseks olemist, igatsust armastuse allika ja täieliku ärkamise poole. Alustanud jazzmuusikaga ning hiljem põimidespõlisameeriklaste, klassikalise India, Lähis-Ida ja kaasaegseid elekroonilisi helisid, on ta jõudnud enda isikupärase stiilini.
Peruquois` hääles väljendub kuulajate arvates ürgne naiselikkus, mistõttu on teda hellitatud nimedega nagu “Püha naiselikkuse hääl”, “Emakese Maa hääl” ja “Helisev jumalanna”. Ta on tuuritanud üle kogu maailma juba aastast 1997 ja on selliste sügavate praktikate looja, nagu Vocal Yoga ja Vocal Tantra.

 

Estas Tonne koos kaaslastega elustavad vett

13. oktoobril esineb Nordea Kontserdimajas taas maailmanimega muusik Estas Tonne, kes annab kontserdi “Reviving The Water” koos Pepe Danza ja Netanel Goldbergiga. Tema kontsertidele on omane, et mingil ajahetkel kuulaja unustab oma argipäevamured ja läheb üle ühtsele hingamisele, jäädes seejuures vabana oma isiklikku ruumi.
Mida aga tähendab “Reviving The Water” ehk Vee Elustumine? “Veest võib kirjutada lõpmatult. Iidsed kultuurid ja rituaalid käsitlevad vett kui üht kõige tähtsamat elementi ja elu aluspõhimõtet ning viimastel aastakümnetel on teaduslikud avastused ilmsiks toonud samuti vee elava natuuri ja kosmose vahelise suhte. Igaühel meist on oma arusaam veest, vastavalt enda teadmusele ja intuitsioonile, mistõttu meie soov on innustada Teid lihtsalt sulgema silmad ja sukelduma helilainetesse ning laskma end sel kanda. See viib teid paika, kus ookeani puhastamine saab alguse ühestainsast tilgast,” kirjeldavad muusikud oma kontserdi olemust.

 

Hang massive toob kuulajate ette imelise Hang trummi helid

25. oktoobril esineb Tallinnas Vene Kultuurikeskuses Hang Massive, Briti-Rootsi juurtega duett, mille liikmed Danny Cudd ja Markus Offbeat mängivad koos juba kuus aastat ja esinevad edukalt ringreisidel kogu maailmas. Hang Massive tähendab julgeid improvisaatoreid ja tugevaid professionaale ühes pajas koos. Hang on väliselt lendavat taldrikut meenutav ning heli saab sellest imeseadmest välja võluda mitmel erineval moel, mängides näiteks sõrmeotste, peopesa või selle servaga. Tema heli võib meenutada harfi, kristallkeha, klaverit ja kitarri, aga ka kellasid või isegi inimhäält. Koosneb see ainulaadne muusikaline löökpill kahest
omavahel ühendatud metallpoolkerast. Ja mis kõige toredam, sellel mängimiseks pole olemas mingeid reegleid – vaja on vaid käsi ja armastust muusika vastu!

 

Need neli kontserti pole ainsad väelise muusika kontsertidest veel sellel aastal Eestis, kuid kahtlemata väärivad kõik neli ühe suvelõpu- või sügisõhtu pühendamist spirituaalsele muusikale.

 

Allikad ja lisainfot: GoodNews, Tina Malia kodulehtPeruquois´ koduleht, Estas Tonne koduleht, Hang Massive koduleht

Foto: Peruquois´ artistifoto

 

Toimetas Monika Kuzmina



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt