Kuula muusikat: Lauljanna Peruquois` hääl aitavat avada naiselikkuse väge

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. juuni 2017 kell 12:39Peruquois3Muusika on üks enim kasutatavaid teraapilisi abivahendeid nii alternatiivsemates kui ka peavoolu tervendamiskeskustes, ning suurem osa inimesi kasutab muusikat lõõgastumiseks ka tööl või kodus. Viimastel aastatel on aina enam populaarsust kogumas väemuusika ehk väestav muusika ja üks selle suuna esindajaid on Austraalia juurtega Peruquois, kes on eriliselt pühendunud läbi muusika naiselikkuse avamisele.

 

Peruquois on õppinud džässi ja teinud edukat lauljakarjääri Sydneys, kuid elab nüüd perega peamiselt Portugalis. Millegi sügavama otsingul jõudis ta hoopis teistsuguse muusika, häälejooga ja ürgse naiselikkuse teema juurde. Helilooja ja tekstikirjutajana väljendab ta kirglikult tõelist inimeseks olemist, igatsust armastuse allika ja täieliku ärkamise poole. Ta põimib põlisameeriklaste, klassikalise India, Lähis-Ida ja kaasaegseid elekroonilisi helisid ning on jõudnud enda isikupärase stiilini, olles ka selliste selliste praktikate looja, nagu “Vocal Yoga” ja “Vocal Tantra”.

Ta on tuuritanud üle kogu maailma juba aastast 1997 ja jõuab taas Eestisse sel sügisel, esinedes 5. oktoobril Tallinnas Vene Kultuurikeskuses uue live-programmiga “Armunud Naised” ehk “Woman in Love”.

Vaid nädal tagasi, 3. ja 4. juunil toimus Estonia teatri kammersaalis lauljanna ja šamaanitari Peruquois´ kahepäevane intensiivseminar “Ürgne naise olemus”. Juba aastaid ka Eestis toimunud Peruquois´ seminarid on loodud naiselikkuse jõustamiseks praegusel suurte muutuste ajastul, kus ta jagab iidseid müstilisi praktikaid, et naistes ärkaks naiselik ilu ja jõud, avaneks loovus ning sisemine võime luua just sellist elu, nagu nad soovivad. Läbi armastuse aitab Peruquois avalduda sel uuel tsüklil, sel uuel lainel, mis toob endaga kaasa maailma tõelist ilu, kirge ja valgust, ärganud, eneseteadliku ning ennast teostanud naise väljendusena.

“Maailmas on vähe asju, mis on ilusamad, sügavamad ja vägevamad kui naine, kes elab täielikult oma naiselikus olemuses. Avatud elule, kohal iseendas, ühendatud Maa maandava väljaga, võtab sisemise väe leidnud naine täielikult vastu oma sünnipärased anded kui ajatu kingi, millega loodus teda on õnnistanud. Läbi usalduse ja pühendumuse loob ta võimaluse muutusteks ning sügavalt inspireerivateks ja rahulolu toovateks kogemusteks. Kõike seda pakub Peruquois läbi oma laulude ja õpetuste,” kirjutab Peruquois´ seminaridedel ja kontserditel osalenud portaali GoodNews peatoimetaja Monika Kuzmina.

 

Kuidas oma naisenergiaga ühendusse saada?

Sellele küsimusele vastas Peruquois kolm aastat tagasi intervjuus Postimehele nii: “See on väga lihtne. Päeva peaks alustama pärast ärkamist teadlikult oma kehasse sisenemisega. Vastasel juhul juhib mõistus su päeva ja sa ei saa oma energiaga ühendust. Sule näiteks silmad, pane pöial ja nimetissõrm kokku ning keskendu aeglaselt ja sügavalt hingamisele, nii et alakõht liigub. Võid ka panna parema käe südame kõrgusele rinna keskele ja vasaku käe alakõhule ning siis sügavalt hingata – see on hea kiire viis tunda kohalolekut oma kehas, kas või ühe minutiga arvuti ees.

Teine kiire harjutus: võta kingad ära, hoia jalgu põrandal, pea hinge kinni ja pigista vagiinas kõik lihased kokku, seejärel lõdvesta. Piisab kas või kolmest korrast. Kõri ja vagiina on omavahel seotud, nii hoiad energiat kehas.”

 

Lisaks tasub kuulaa neid naisi väestavaid laule:

*Be Yourself *

*Goddess of Earth, Love and Beauty – She*

*True Love: Beloved I am Calling You*

*Russian Soul*

*Priestess, Goddess, Woman – Peruquois*

 

Allikad ja lisainfo: GoodNews, Naine.Postimees, Piletilevi

Foto: erakogu

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt