Sel laupäeval toimub Soomaal esimene EMA Metsalaulupidu!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. juuni 2018 kell 18:12Esimene EMA Metsalaulupidu “Soomaa regi” toimub Soomaa rahvuspargis, Hüpassaare matkaraja rabalaval 30. juunil, kell 15:00 – 22:00. “Pärimuslikke lugusi jutustades ja regilaule lauldes tuletame meelde, et me oleme metsarahvas, kelle maailmatunnetus on tugevalt loodusega seotud,” seisab sündmuse FB lehel. Metsalaulupidu on tasuta, ilma piletita – oluline on ennast eelnevalt registreerida, sest kohtade arv on piiratud. 

 

Registreermisel palutakse märkida ka transport, kuidas tuled ja kas vajad abi tulemisel või saad ise pakkuda teistele kohta oma sõiduvahendis. Eestvedajad püüavad korraldada lisatranspordi Pärnust või Viljandist, ühistranspordiga saab tagasi linna alles hommikul Riisalt.
Ööbida saab Riisa Rantšo külalistemajas, kus soovijad saavad edasi laulda kasvõi hommikuni, käia saunas ja teha lõket.

Metsalaulupidu toimub Kuresoos, kus on madal, kuid aastasadu vana rabamets. Tihti inimesed ei märkagi, et need kidurad männid ja märg maa on ka mets, vanem kui ükski teine siin maal, puutumata mets, mida pole kunagi raiutud. Kuresoo servalt Hüpassaarest on pärit Eesti koorilaulu suurkuju Mart Saar, kelle loomingut on metsade vaikus ja raba lõputus tugevalt mõjutanud. Metsalaulupeole tulijad saavad parkida oma autod Mart Saare majamuuseumi parklasse, kust viib 20 minutiline jalutuskäik mööda metsarada ja laudteed rabasaarele.

Metsalaulupidu on väike ja rahulik koosviibimine, kus eestlaulavad regilaulikud, sekka jutustatakse lugusid metsast, loodusest ja pärimusest, tuletades meelde, et meie kohuseks on hoida loodust, ehk kultuuri ja elukeskkonda, mille sügavuses asuvad meie maailmatunnetus ja elu mustrid, ulatudes ajas väga kaugele.

Juhtimaks tähelepanu meie maa, metsade, vete ja rabade olukorrale, selleks, et hoida meie laulutraditsiooni ja pärimust, korraldab Eesti Metsa Abiks heategevusliku Metsalaulupeo, millega ühtlasi tähistame Soomaa rahvuspargi 25. sünnipäeva.

Metsalaulupidu on tasuta, oodatud on annetused:
Eesti Metsa Abiks MTÜ A/A: EE667700771002643778 Selgitus: Metsalaulupidu

 

Metsalaulupidu toetavad Sooma Rahvuspark, Keskkonnaamet, Keskkonnainvesteeringute keskus, Soomaa.com, Riisa Rantšo.

 

Allikad ja lisainfo: Metsalaulupeo FB, Metsalaulupeo asukoht kaardil, Metsalaulupeole registreerimine

Kuula ka: Metsalaulupeo info Vikerraadio saates “Huvitaja

Pildid: estudiodevoz.com.br, EMA

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt