Löö kampa! Kodanikud teavitavad riigikogulasi metsamurest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. mai 2018 kell 15:20Kolmapäeval, 30. mail toimub Riigikogus elektrituruseaduse muutmise seaduse eelnõu (290SE) teine lugemine, mis sisaldab võimalust Narva elektrijaamades statistikakaubanduse raames piiranguteta puitu põletama hakata. Kuna see on kaasaegseima teadusinfo järgi säästva metsanduse printsiipidele ning Pariisi kliimaleppe eesmärkidele vastukäiv samm, siis kavatseb kodanikuühendus Eesti Metsa Abiks astuda kõik vastusammud, et konkreetset seaduseelnõud läbi EI lastaks.

 

“Eelmisel nädalal informeerisime riigikogu liikmeid seaduse eelnõu muudatuse negatiivsetest tagajärgedest meie metsade elurikkusele ja kliimapoliitikale.

Kolmapäeval kogunevad aktiivsed kodanikud kell 7 hommikul Riigikogu ette, teavitamaks tööle saabuvaid riigikogulasi seaduseelnõu negatiivsetest aspektidest ning paludes neil kodanike ja maa peale mõeldes hääletada seaduseelnõu VASTU.

Kutsume kõiki, kel tööpäevahommikule vaatamata võimalik natukene aega leida, koos Eesti Metsa Abiks (EMA) aktiiviga riigikogulaste teavitamisüritusele. Kohale tulevad Linda-Mari Väli, Martin Luiga, Mati Sepp ja teised EMA eestvedajad.

OODATUD ON KÕIK INIMESED, KEL OMA METSA- VÕI LOODUSEMURE SÜDAMEL PAKITSEMAS, ET SELLEST AVALIKULT RÄÄKIDA!

Kui Sa tunned, et Sinu murele pole seni piisavalt tähelepanu pööratud, siis TULE KOLMAPÄEVAL (30.05) ALATES KELLA SEITSMEST KUNI KELLA ÜHEKSANI RIIGIKOGU ETTE JA RÄÄGI MURE VÄLJA,” seisab EMA Facebooki üleskutses.

 

Allikas: Meeleavaldus Facebookis

Loe lisainfot puidupõletamisest ja seadusemuudatuse mõjudest EMA kodulehelt: http://eestimetsaabiks.emaliikumine.ee/index.php/21-05-2018-ema-moistab-puidu-massilise-elektriks-poletamise-hukka/

Foto: EMA

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt