Arvamus: Suur Lähtestamine toimib “jaga ja valluta” põhimõttel “teisi” jalge alla tallates

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. september 2022 kell 14:03Foto: Pexels / Pixabay

Suur Lähtestamine on avalik jõudemonstratsioon, millega maailma eliit püüab taasluua võimudele kasulikku majandusmudelit, mis on läbi aegade nende huvisid teeninud, õigustades oma võimu rahva üle “Divide et impera” (“Jaga ja valitse”: loe lõhesta ja valuta) traditsioonide kohaselt “teisi” demoniseerides. Dr Mercola vahendab Tessa Lena veebis ilmunud arvamuslugu, kuidas see täpselt toimib ja mida kaasa toob, ning kuidas hingetut Masinat peatada. 

 

Mõnikord me lihtsalt elame oma elu ja peame häid asju enesestmõistetavaks ning selleks, et mõista, kuidas maailm tegelikult toimib, on vaja dramaatilist sündmust. Ootamatult elamegi tänapäeval sellist sündmust praegu üle ja – võib-olla vastu meie tahtmist – saame jõhkralt otsese “hariduse” oma suhte olemusest autoriteediga, mis on palju vähem meelitav kui tänapäeva liberaalide toimimismustrid, mida läänelik haridussüsteem on pannud meid kõigutamatult uskuma.

 

Lääne “erilised” inimesed

“Arvan, et see, mis tänapäeval toimub Suure Lähtestamise ja üldise autoritaarse nihkega, ei ole tõenäoliselt meie tsivilisatsiooniviiside kõrvalekalle ega erand reeglist. See on lihtsalt avalik jõudemonstratsioon, millega paljud meie esivanemad on sajandeid erinevatel viisidel tegelenud,” kirjutab Tessa Lena.

“Meil, lääne inimestel, on viimastel aastakümnetel Teise maailmasõja ja 2001. aasta vahel väga vedanud. Meil on vedanud, et majandusmudel, mis oli kasulik maailma võimsaimatele isikutele, töötas ka meie jaoks kasuliku tarbimismudelina ning meil oli pealtnäha võim ja vabadus valida, millised tooted ja tegevused meile meeldivad. Paistab aga, et need kaks asja pole enam nii kasulikud – see seletabki toimuvat autoritaarset nihet.

Mõned meist alles avastavad, et “maailmakorda” juhitakse laias laastus nagu maffiat. Avastame, et meie, lugupeetud kodanikud, pole maffiajuhtide jaoks enam väärtuslikud – ja nende arvates võib nüüd olla meie kord lõhkuda nende kontrolliambitsioon.

Kas me nüüd, kui me kasvasime seda nägema, lootsime, et oleme “need inimesed”, “see põlvkond”, kes tegeleb

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt