Suur lähtestamine täies hoos: riigid ja majandused kukuvad nagu doominod

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. juuli 2022 kell 14:00Koos koroonapettusega avalikult välja kuulutatud Suur lähtestamine kannab vilja – me näeme, kuidas reaalajas langevad riigid ja majandused ning lahenduseks pakutakse välja veel suurem tsentraliseeritud kontroll ehk korrumpeerunud süsteem, mis tegelikult kogu selle jama ise on tekitanud. Kuigi ülemaailmses majandussurutises süüdistatakse Putinit ja pandeemiat, siis reaalsus on see, et tegelikult oli terve maailm pankrotis juba enne koroonat ja enne Ukraina varisõda, sest maailma majandus on üles ehitatud pettusel põhinevale finantssüsteemile, millesse on paratamatu pankrot sisse kirjutatud. Plaandeemia ja Putin on lihtsalt mugavad ettekäänded, millega välja vabandada elevanti elutoas. 2022. suve seisuga on Sri Lanka ametlikult pankrotis, Saksamaa liigub energiakatastroofi suunas, Hollandis on alanud sundvõõrandamine, Türgis on rekordkõrge inflatsioon ning viimasel ajal on ühel või teisel põhjusel toimunud meeleavaldused veel ka Hispaanias, Indias, Ghanas, Albaanias, Laoses, Sudaanis, Kolumbias ja Venezuelas.

 

“Sri Lanka on pankrotis,” ütles peaminister Ranil Wickremesinghe teisipäeval, kuna riik kannatab viimaste aastakümnete rängimas finantskriisis, jättes miljonitele raskustele toidu, ravimite ja kütuse ostmisega, vahendab CNN.

Wickremesinghe ütles seadusandjatele, et läbirääkimised Rahvusvahelise Valuutafondiga (IMF) riigi “kokkukukkunud” majanduse taaselustamiseks on “rasked”, sest 22 miljoni elanikuga Lõuna-Aasia riik on asunud kõnelustele pigem pankrotistunud riigina kui areneva riigina.

“Osaleme praegu läbirääkimistel pankrotistunud riigina. Seetõttu peame seisma silmitsi varasematest läbirääkimistest raskema ja keerulisema olukorraga,” ütles Wickremesinghe parlamendis.

“Seoses pankrotiseisundiga, milles meie riik viibib, peame (IMF-ile) eraldi esitama oma võla jätkusuutlikkuse plaani,” lisas ta. “Ainult siis, kui nad on selle plaaniga rahul, saame kokkuleppele jõuda. See ei ole lihtne protsess.”

Sri Lankat on tabanud on viimase seitsme aastakümne halvim finantskriis. Riigi välisvaluutareservid langesid rekordiliselt madalale tasemele ning napib dollareid, et maksta hädavajalike impordikaupade, sealhulgas toidu, ravimite ja kütuse eest.

President Gotabaja Rajapaksa säutsus kolmapäeval, et on otsinud abi Venemaa presidendilt Vladimir Putinilt ja palus “kütuse importimiseks laenutoetust”.

Inflatsioon Sri Lankas on ametlikel andmetel üle 50%, kuid spekuleeritakse, et teatud juhtudel võib see olla isegi üle 100%. Tõsiasi on aga see, et sõltumata sellest, milline keha Sri Lankale abistava käe ulatab, jääb riik ja rahvas endiselt võlaorjusesse ning seega veel rohkem süsteemist sõltuma (Suur lähtestamine – sa ei oma mitte midagi aga oled õnnelik).

Türgi inflatsioon tõusis 79 protsendini

Türgi elukallidus tõuseb ja tõuseb, sest inflatsioon on ametlikel andmetel tõusnud 79 protsendini, vahendab Welt. Opositsioon süüdistab valitsust arvude ilustamises, mis tähendaks, et tegelikult on see veel kõrgem.

Istanbulis asuv inflatsiooniuuringute gr

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt