Suur lähtestamine – energia lahtisidumine Venemaast maksab üle triljoni euro!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. mai 2022 kell 9:35Norra energeetikaanalüütika ettevõtte Rystad Energy analüüsi kohaselt oleks vaja investeerida vähemalt triljon eurot, et Euroopa “REPowerEU” osana Venemaa naftast ja gaasist sõltumatuks muuta. Kes peaks selle eest maksma? Ja mitte ainult: et saavutada nn rohelisi eesmärke ja energiatarbimise langust, tuleks kasuks hoopis Euroopa deindustrialiseerimine?

 

USA eliit ja Euroopa transatlantlased tahavad vana kontinendi Venemaast peaaegu täielikult lahti ühendada, peamiselt puudutab see energiavarustust. The Great Resetile ehk Suurele lähtestamisele kaarte kätte mängiv Ukraina sõda (loe ka siit) on loonud laiema aluse vastava surve ülesehitamiseks ja teatud toetuse loomiseks elanikkonna seas. Lääne sanktsioonid põhjustavad vahepeal plahvatuslikult suuri kulutusi energiaallikatele, mille poliitiline juhtkond süüdistab Vladimir Putinit – kuigi suurem osa energia- ja majandusprobleemidest algasid juba koroonakriisiga ja varemgi. See vastutuse ülekandmine aitabki täpselt ellu viia Maailma Majandusfoorumi tegelikku plaani Euroopa “dekarboniseerimiseks”. Kuid sellel on oma hind.

 

Brüsseli eurokraatide programmi “REPowerEU” eesmärk on vähendada Euroopa Liidu sõltuvust Venemaalt pärit fossiilkütustest ning samal ajal muuta rahvusvaheline kogukond “rohelisemaks” ja “säästlikumaks”. Rystad Energy uus kalkulatsioon näitab aga, et see l

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt