John le Bon: Kui ma tahaksin rahvast haigeks teha, siis käituksin nagu meie valitsus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. september 2021 kell 14:59Foto: politseinikud Melbourne´is (Sydney Low/Zuma Press/PA Images)

Austraalia vabakutseline ajakirjanik John le Bon ütles oma hiljutises podcastis, et kui tema tahaks rahvast haigeks teha, siis teeks ta seda just nii, nagu valitsus meie eest hoolitseb: lõhkudes inimeste igapäevase rutiini, surudes peale vabadust piiravaid reegeid ja tehes meeldivate tegevuste harrastamise peaaegu võimatuks, on haigeks jäämine sage reaktsioon, seda alates kaalutõusust kuni vaimse tervise probleemideni.

 

“Me näeme, et lockdown’idega on muster selline, et neid rakendatakse siis, kui ilm läheb külmemaks. Ja kui sa elad “lõunapoolkeral”, näiteks Melbourne’is, kus hetkel on talv ning sulle öeldakse, et sa ei tohi enam jõusaalis käia ja sul lubatakse üldse liikuda ainult mõne kilomeetri radiuses, siis sa ei pruugi selles piirkonnas mitte ühtegi välijõusaali ega parki leida.

Inimestele meeldib rütm ja rutiin. Kui võtta neilt ära trenni või randa minemise rutiin, siis jääd sa oma koju kinni. Sa ei tohi enam teha neid asju, mida sulle tavaliselt teha meeldib. Sa ei tohi isegi oma sõpradele külla minna. Selle peale kaob paljudel rutiin ja rütm ära ning nad jäävaid haigeks. Paljud inimesed on alates koroonaajast märkimisväärselt kaalus juurde võtnud.

See on kogu selle asja juures kõige hullem. Väidetavalt hoolitseb süsteem meie tervise eest, aga need piirangud ja reeglid on just sellised, mis soodustavad haigeks jäämist. Kui mina tahaksin masse haigeks teha, siis ma rakendaksin just need samad meetmed, mida meile üle maailma peale surutakse.”

 

Allikas: JLB podcast

Foto: politseinikud Melbourne´is (Sydney Low/Zuma Press/PA Images)

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt