Kas teadust saab omada? Vastab professor, PhD Andres Merits

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. oktoober 2022 kell 14:38



Fotomontaaž: Canva

Hiljuti teatas ÜRO globaalse kommunikatsiooni peasekretäri asetäitja Melissa Fleming WEF-i (Maailma Majandusfoorum) desinformatsiooniga võitlemise koosolekul, et ÜRO on teinud koostööd mitme suure tehnoloogiaettevõttega, sealhulgas TikToki ja Google’iga, et kontrollida COVID-i ja kliima narratiive, väites enesekindlalt: “Meie omame teadust” (“We own the science”). Pärast 2,5 aastat kestnud koroonapettust on selline tõekuulutamine üpris absurdne, eriti olukorras, kus koroonatõde on üha rohkem päevavalgele tulemas. Telegram pöördus mitme Eesti teadlase poole, et saada kommentaar, küsides: “Kas teie hinnangul saab teadust omada ehk kas õigus dikteerida teaduslikku tõde saab kuuluda ainult teatud ringkonnale?“ Siiani on ainsana meile tagasisidet andnud Tartu ülikooli professor ja viroloog, endine teadusnõukoja liige Andres Merits.

 

Avaldame Meritsa kommentaari täispikkuses ja muutmata kujul.

Tere, 

sain Teie kirja kätte lennujaamas ja mul pole olnud võimalik kõigesse süveneda. Seepärast vabandan, ma ei saa kommenteerida, kes mida ütles või mida sellega mõtles. Saatan on sageli peidus detailides – asjaolu, mis on meile kõigile hästi teada. 

Katsun paari lausega vastata esitatud küsimustele.

Kas teadust saab omada? Tehniliselt saab, kuid see pole hea. Eeldan, et nt Põhja-Koreas

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt