VIDEO! Skandaal: Euroopa Parlamendi liikmed nõuavad Ursula von der Leyeni tagasiastumist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. oktoober 2022 kell 14:13Foto: Canva / ekraanikuva

Üleeile toimus Euroopa Parlamendis pressikonverents pärast seda, kui Pfizeri tegevjuht Albert Bourla keeldus Euroopa Parlamendi ees küsimustele vastamast. Pfizeri tegevjuht hr Bourla ei ilmunud ise kohale Euroopa Parlamendis COVID-i ajal juhtunut uurivasse erikomisjoni, vaid saatis oma esindaja, kes ei suutnud või ei tahtnud vastata paljudele küsimustele. Mitmed EL poliitikud eri poliitilistest fraktsioonidest ja riikidest, kes uurivad koroonapettust, nõuavad Pfizeri ja EL presidendi Ursula von der Leyeni vahelise ilmselge korruptiivse sideme tõttu viimase tagasiastumist. Lisaks sellele, et Pfizer on nüüdseks tunnistanud, et mitte mingit testimist nende vaktsiinide ohutuse ega tõhususe kohta kunagi ei tehtud, näitab ametlik statistika, et kõrgeima vaktsineerimismääraga riikides on plahvatuslikult tõusnud inimeste suremus. Avaldame 11. oktoobril Euroopa Parlamendis toimunud pressikonverentsi tõlke lühendatud kujul. Pressikonverentsil esinenud EL saadikud on ka varem korduvalt koroonapettusele tähelepanu juhtinud, sellest saad lugeda lähemalt siit, siit ja siit.

 

Francesca Donato Itaaliast:

See, et COVID-19 vaktsiinide tootmisega seotud suurima farmaatsiaettevõtte Pfizer/BioNtechi kontakt eile Euroopa Parlamendi COVID-pandeemia juhtimise erikomisjonisse kohale ei ilmunud, on kahetsusväärne ja sellises demokraatlikus raamistikus nagu Euroopa Liit vastuvõetamatu.

Albert Bourla keeldus kohale ilmumast ja vastamast meie õigustatud küsimustele tema privaatsete tekstisõnumite kohta EL-i komisjoni presidendi Ursula von der Leyeniga, mida on juba peetud ebakorrektseks käitumiseks.

Ta saatis enda asemel kohale proua Janine Smalli, kes ei vastanud olulisematele küsimustele, millega meie erikomisjon on ettevõtte hinnapoliitika osas tema poole pöördunud, sh kliiniliste uuringute, aruannete, kõrvaltoimete ja muude Pfizeri biotehniliste vaktsiinide ohutuse ja tõhususega seotud küsimuste kohta.

Läbipaistvuskohustuste jätkuv täitmata jätmine Pfizeri juhtide poolt rikub selgelt EL-i kodanike õigust teada üksikasjalikult, kuidas ja milleks maksumaksja raha kulutatakse. Arutame miljardite eurode avaliku raha üle, mida on hallanud Euroopa Komisjon oma salajaste lepingutega, mis on sõlmitud otse ettevõtte tegevjuhiga.

EL-i president von der Leyeni keeldumine oma tekstisõnumite sisu avaldamast ja hr Bourla keeldumine parlamendi ette ilmumast heidab varju kogu lepingute sõlmimise protsessi legitiimsusele, jättes õhku korruptsioonikahtluse.

(-)

Teadusliku tõe maski alla peidetud suhtluse väärkasutamine on lihtsalt vastik ja eksitav. Selle andestamatu läbipaistvuse puudumise ainus tulemus see, et Euroopa inimeste usaldus kogu teadusringkonna vastu on kadunud. Ma arvan, et nii käituvad ettevõtted ei tohiks parlamenti ja komisjoni mitte kunagi sisse pääseda ning et pädevad asutused peavad läbi viima täiendava uurimise, et tõde päevavalgele tuleks ja tagaks ELi kodanikele täieliku õiguse läbipaistvale ja avalikkuse huvile suunatud ELi poliitikale.

 

Cristian Terhes Rumeeniast:

Mida on Pfizeril varjata? Huvitav on see, et mõni nädal tagasi Moderna tegevjuht, keda me samuti kritiseerisime läbipaistvuse puudumise pärast, aga vähemalt Moderna tegevjuhil oli julgust, et tulla kohale. Jah, ta ei vastanud kõigile meie küsimustele, kuid vähemalt oli ta siin kohal. Ja seisis silmitsi kõigi nende küsimustega, mida kõik mu kolleegid esitasid.

Aga Pfizeri tegevjuht otsustas mitte tulla ja mitte vastata küsimustele. See ei ole uurimiskomisjon. Nii et seaduse järgi ei olnud ta kohustatud kohale ilmuma. Teda ei karistata kriminaalkorras juhul, kui ta selle komisjoni ees valetab. Kuid isegi sellistes tingimustes keeldus ta tulemast, et vastata mõnele konkreetsele küsimusele, millele me kõik vastuseid soovime. Esimene küsimus on: mida nendes lepingutes täpselt varjatakse?

(-)

Milline on leping Euroopa Komisjoni ja nende ravimifirmade vahel?

(-)

Pfizeri tegevjuhti asendama saadetud Pfizeri esindaja ütles, et nad ei saa neid lepinguid täielikult avalikustada, kuna neil on seal mingid ärisaladused ja nad peavad oma huve kaitsma.

(-)

Aga meie, inimeste huvid? Kuidas on lood nende eurooplaste huvidega, kelle raha kulutati?

(-)

Üks mu kolleegidest küsis, kas nad testisid Pfizeri vaktsiini, et teada Saada, kas nende meditsiinitoode peatab viiruse leviku? Olime šokeeritud, kui avastasime eile, et nad ei ole oma vaktsiini testinud, et näha, kas see peatab viiruse leviku.

(-)

Inimesi sunniti selle ravimiga end vaktsineerima, et kasutada oma põhiõigusi.

(-)

Paljud uskusid seda, mida need ettevõtted ütlesid: Kui vaktsineeritakse, siis te ei nakatu. Ja te ei levita viirust.” Nad korraldasid isegi kampaania ja ütlesid, et “vaktsineeri end, et sinu vanaema ja vanemad terved oleksid”.

(-)

Ja enam kui aasta hiljem saame teada, et nad taotlesid spetsiaalset erimüügiluba vaktsiinile, mida ei ole testitud, et näha, kas see peatab viiruse leviku.

Nii et ma küsin uuesti:

  • Miks nad varjavad ja mida nad peidavad?
  • Miks nad läbipaistvad ei ole nende meditsiinitoodetega?

(-)

Praegu on veel üks probleem. Eurostati andmetel tõusis liigne suremus kogu Euroopa Liidus nendes riikides, kus on kõrgeim vaktsineerimismäär. Nii et ilmselgelt me küsime, kas siin on seos vaktsineerimisega?

(-)

Me jätkame survet selle asjaolu väljaselgitamiseks ja tagamaks, et Euroopa Komisjon kavatseb nende lepingute sisu täielikult avalikustada.

 

 

Sylvia Limmer Saksamaalt:

See on skandaal, et hr Bourla eirab oma kohustust rääkida ja vastata küsimustele pärast seda, kui ta oli Pfizeri nimel teinud kahtlase elutehingu ÜRO kodanikega, kes uskusid alusetuid lubadusi nn vaktsiini 95% tõhususe ja absoluutse ohutuse kohta.

Ja nad mitte ainult ei maksnud selle eest miljardeid eurosid maksumaksja raha, vaid päris paljud maksid nende lubaduste eest ka oma isikliku heaolu kaotusega. Seega oli minu jaoks enam kui enesestmõistetav küsida vaktsineerimise heakskiitmisandmeid, eriti kuna mRNA vaktsiinid on nüüdseks saanud EL-s täieliku müügiloa, mis on minu jaoks täiesti arusaamatu ja vastuvõetamatu.

Seda ajal, mil isegi peavoolumeedia ei suuda enam varjata mõnikord eluohtlikke või isegi surmavaid kõrvalmõjusid. Eilne komisjoni koosolek ja nn vastused minu küsimustele on tekitanud tõrksust, mida ei saa ületada. Proua Small, kes esindas hr Bourlat, teeskles võhiklikkust või ei tahtnud ühelegi minu küsimusele vastata.

(-)

Pfizer katkestas salamisi kohustusliku uuringu rasedate naiste ohutuse kohta. Esialgsed andmed näitasid rasedate naiste spontaansete abortide laastavat määra. Proua Small keeldus kommenteerimast, kuid ruumis viibinud nimetu Pfizeri ametnik vastas, et koroona võib rasedatel põhjustada tüsistusi. Minu jaoks on uskumatu, kuidas inimesed üritavad minu küsimustest kõrvale hiilida.

Vaktsiinile omikroni variandi jaoks pole isegi kliinilisi uuringuid saadaval. Proua Small ei käsitlenud seda. Samal ajal soovitab Florida tervishoiuamet kuni 39-aastastel meestel mitte lasta end vaktsineerida südamega seotud surmajuhtumite märkimisväärse esinemissageduse tõttu. Proua Small ei kommenteerinud ka seda.

(-)

Reaalmaailma andmed ei tähenda midagi muud kui sobivate kliiniliste uuringute andmete puudumist. (-)

Veelgi enam, pahaaimamatud kodanikud, kes uskusid lubadusi väidetavalt tõhusate ja ohutute vaktsiinide kohta taandati katsejänesteks. Ning jah, selle desinformatsiooni kampaaniaga tuleb tegeleda, kuid hoopis teistmoodi, kui Euroopa Komisjon ette kujutab.

 

Ivan Cincic Horvaatiast:

Põhimõtteliselt toimus eile järjekordne komisjoni istung. Nii nagu enamikul varasematel juhtudel, ei saanud me seegi kord kuigi palju vastuseid. Meil olid tõesti head küsimused. Kuid vastaspool (Pfizeri esindaja) sellel istungil ei osanud meile reaalseid vastuseid anda. Nad tegid enamasti oma positiivset PR-kampaaniat. Teate, nad kasutavad komiteed oma toodete reklaamimiseks, mis tulevad järgmise põlvkonna toodetena. Seega on täiesti häbiväärne, et Pfizeri tegevjuht hr Albert Bourla ei suutnud end meie komitee ees esindada.

Ja veel häbiväärsem on see, et tal pole kavatsustki kunagi kohale ilmuda. Ilmselt hoolib ta ainult kodanike rahast, mitte aga läbipaistvusest ja põhimõtteliselt mõnele küsimusele vastamisest oma toodete ja ettevõtte juhtimise kohta.

(-)

Olen pärit Horvaatiast ja Horvaatias me teame, kuidas Pfizer asju ajab. Tuletan teile meelde suurt skandaali. Täpselt kümme aastat tagasi karistati Pfizerit ravimite registreerimise juhtumis vastutavatele Horvaatia arstidele altkäemaksu andmise eest ja Horvaatia bioeetikakomisjonis kliinilisi uuringuid hindavatele arstidele altkäemaksu andmise eest. Ja lõpuks pidi Pfizer ainuüksi selle eest maksma 60 miljonit dollarit. Ja muidugi, kui me vaatame ettevõtte ajalugu, siis näeme palju kohtuasju ja palju trahve, mida makstakse.

Näiteks mõni aasta enne seda juhtumit Horvaatias oli sarnane juhtum ka Bulgaarias ja mitmes teises riigis. Paar aastat enne seda pidi Pfizer maksma 2,3 miljardit dollarit trahvi valereklaami eest.

(-)

Kas see on huvide konflikt? Muidugi on. Ja huvide konflikt on esimene samm korruptsiooni suunas. Nii et põhimõtteliselt arutasime seda tekstisõnumiskandaali mõni aeg tagasi ja kutsume ka komisjoni presidenti (Ursula von der Leyenit) üles, et president tagasi astuks. Ja ma kordan oma nõuet, et ta astuks tagasi, sest seda ei saa demokraatlikus ühiskonnas aktsepteerida!

 

Christine Anderson Saksamaalt:

Eilne komitee istungjärk näitas taas, et Euroopa Parlament pole midagi muud kui demokraatia illusiooni hiiglaslik demonstratsioon, et petta Euroopa rahvaid arvama, et nende huvid on parlamendis esindatud. Siiski ei ole.

Mitte ainult koosolekule kutsutud liikmed, nagu farmaatsiaettevõtete esindajad, vaid ka liikmesriikide tervishoiuministrid ei vasta ühelegi meie küsimusele. Ei. Nad jätkavad desinformatsiooni levitamist vaktsiinide ohutuse ja tõhususe kohta. Nad jätkavad valetamist ja kahjude pisendamist, eitavad otseselt nende süstide kahjulikku mõju. Nad keelavad jätkuvalt inimestel juurdepääsu lepingutele ning lasevad Ursula von der Leyenil puhtalt pääseda, et ta ei avaldaks tema ja Pfizeri tegevjuhi hr Bourla vahel vahetatud sõnumeid.

Lühidalt öeldes näitavad nad jätkuvalt oma täielikku põlgust ELi rahvaste vastu. Läbipaistmatult tegutseva komitee esimees pr Kathleen Van Brandt, Belgia sotsiaaldemokraat, ei juhi seda komiteed rahva teenimiseks. Ta juhib seda komiteed, et kaitsta farmaatsiaettevõtete, Euroopa Komisjoni ja ELi liikmesriikide valitsuste huve inimeste arvelt.

(-)

Ametlik uurimiskomisjon annaks inimestele vahendid asja tuumani jõudmiseks ja teeks lõpu nende seaduste vandenõule, mille eesmärk on võtta inimestelt vabadus, demokraatia ja õigusriik.

(-)

Me jätkame võitlust uurimiskomisjoni eest, kuid vajame, et te meiega selles võitluses ühineksite. Kirjutage oma parlamendiliikmetele. Helistage nende kontoritesse ja tehke seda järjepidevalt. Ärge lõpetage enne, kui teie nõudmised on täidetud. See on teie õigus. Andke neile teada, et demokraatias juhite mängu tegelikult teie, inimesed. Ja kui nad ei suuda seda austada, andke neile teada, et tagandate nad. Palun võtke vastutus. Osalege. Ärge laske neil antidemokraatidel päästa oma nahka teie vabaduse, demokraatia ja õigusriigi põhimõtete äravõtmisega.

 

Vaata videot:

 

Tõlkis Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt