Robert Kiviselg: Kuningas on alasti ehk kuhu me jõudnud oleme…

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. november 2021 kell 10:01Foto: autori erakogu

Avaldame Robert Kiviselja nõusolekul tema Facebookis ilmunud arvamusloo, mis tabavalt kirjeldab praeguse koroonatantsu üha jaburamaks muutuvaid samme – riigi juhtide korraldatud uskumatu kaose sees pole ime, et meie esindajad nii riigikogus kui ka valitsuses on kaotatud rahva usalduse ning meedia ketrab kurja moega oma saba ja sarvedeta, iseendale vasturääkivat vaktsineerimisjuttu. Koroonaaeg on toonud juurde uusi tähtsaid ameteid: meil on nüüd müüjad-politseinikud, õpetajad-medõed ja muidugi ka kodanikud – tõemonopoli laekahoidjad. Kõik näevad, et kuningas on alasti, aga tänapäeval enam ühe lapse hõikest ei piisa…  

 

Esmalt väike ülevaade, kuidas tänast düstoopiat kujundatakse.

Jätkuvalt pingestatakse ühiskonda viirusenäitajate ebamääraste numbritega, mängitakse statistikaga, külvatakse hirmu ning survestatakse vaktsineerimisega. Sinna vahele toodab valitsus oma korraldustega uusi piiranguid ja norme. Üldjuhul erineb korraldus ministrite väljaöeldust, sest mingil määral sisaldab see akt erandeid, millest valitsuse liige varem ei rääkinud. Siis järgneb sellele korraldusele seletuskiri, mis seletab selle dokumendi veel omas võtmes lahti. Kuid see ei ole veel kõik. Näiteks haridusasutuste piiranguid puudutavate otsuste puhul ilmub mõne aja pärast välja veel Haridus- ja Teadusministeeriumi tõlgendus, mis käsitleb uusi piiranguid veel neljandas võtmes.

Nagu sellest kõigest veel küllalt poleks, lisandub lõpuks veel meedia vaade. Tulemuseks on paras kaos. Algavad pikad vaidlused, kus erinevad grupid püüavad uute normide puslest õiget pilti kokku panna.

 

Võib öelda, et valitsus kasutab praegu alatult ära oma rahva usaldust, kuna enamusel ei ole aega süveneda uute normide õiguspärasusse. Selle töö peaks inimeste eest ära tegema vähemalt õiguskantsler, kelle tähtsaim ülesanne on tagada, et kõik siin riigis oleks põhiseadusega vastavuses, kuid tema sõnavõtud on kogu toimuva taustal kahetsusväärselt harvad ja väga ümmargused.

Valitsuse kilbiks on haiglate voodikohtade puudus ja loosung, et piirangud on elanikkonna enda kaitseks. Valitsuse väitel on just vaktsineerimata inimesed peamiselt need, kes nakatudes võivad haiglasse sattuda. Tõesti, statistika järgi on haiglasse sattunutest veidi üle viiekümne protsendi vaktsineerimata. See aga on tõe moonutamise meistriklass, kuna vaksineerimata inimeste alla lähevad ka lõpetamata vaktsineerimiskuuriga inimesed, kes on alles ühe süsti saanud! Lisaks valelik mesijutt, et vaktsineeritud põevad kergemalt. Need, kes on haiglaravil, on juba raskelt põdejad ja kui üle poole patsientidest on vaktsineeritud (loe: vähemalt ühe süsti saanud), siis millest me räägime?

Tänaseks on teada, et haigust kannavad ja levitavad nii vaktsineeritud kui ka vaktsineerimata inimesed ühtmoodi, valitsusel on aga piirangute kehtestamisel see kõige olulisem fakt justkui kogemata meelest ununenud. Seega, lisaks põhiseadusest möödahiilimisele püüab valitsus eirata ka loogikat ning loodusseadusi.

 

Kuhu me jõudnud oleme…

  • Soovite teha oste toidupoes, kuid te ei kanna maski, siis peate te esitama müüjale arstitõendi koos isikut tõendava dokumendiga. Kui müüja on dokumentide õigsuses veendunud, siis võib ta teile leiva ja piima ära müüa. Meil on nüüd müüjad-politseinikud.
  • Kohvikus, kooli sööklas või teatris on maskikohustus, aga kui istutakse lauda sööma, siis maskinõue enam ei kehti – valitsuse määrusega viirus ilmselt siis ei levi.
  • Saadate oma lapse kooli ja siis peab ta ise võtma või võtavad õpetajad üle päeva ninast proove. Pärast proovivõttu on 15 minutit pingelist ootamist, kuniks selgub, kes on nakatunud, kes mitte. Mille arvelt õpetajad selle aja võtavad? Nüüd on olemas ka universaalsed õpetajad-medõed.
  • Kui test on negatiivne, siis ei tähenda see veel koolitöös osalemise luba, sest kui keegi klassist on haigestunud ja laps pole haigust põdenud ega ka vaktsineeritud, siis algab tema jaoks hoopis 5–10-päevane ilma juhendatud õppeta karantiin. Kui laps tuleb jälle kooli, peab ta ülepäevase testimise kadalipu läbima, sealt selgub, kas ta saab kooli või peab taas jääb koju. Olgu mainitud, et nende testide negatiivsete tulemustega näitusele, kontserdile, kohvikusse ei pääse, kooli jaoks aga kõlbavad need hästi…
  • Kogu testimise aja (20–30 minutit) peaksid vanemad kooli läheduses ootama, et vajadusel oma laps koolist koju viia, sest ühistransporti minek oleks ju vastutustundetu, kuna Irja Lutsari sõnade järgi mask viiruseosakesi kinni ei pea. Kellel on test negatiivne, viirus läbi põetud või on laps vaktsineeritud, siis tema jääb kooli, aga muidugi mask ees, kuigi kõik koolijääjad on terved.
  • Kui ettevõtte või asutuse juht Vabariigi Valitsuse korraldusel ise kaasa mõtlemata näpuga järge ajab ning muid mõistlikke meetmeid oma töökeskkonna riskianalüüsis vajalikuks ei pea, siis peab näiteks muusikaõpetaja terve koolipäeva maskiga laulma, samamoodi ka lapsed.
  • Maski efektiivsus pole antud juhul oluline. Tähtis on maski disain – ka marlist või pitskangast mask sobib, peaasi, et disain maski meenutab! (Vabariigi Valitsuse 21.10.2021 korraldus nr 362 Vabariigi Valitsuse 23. augusti 2021. a korralduse nr 305 „COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks vajalikud meetmed ja piirangud“ muutmine seletuskiri.)

Need on vaid mõned näited, siia lisanduvad veel hirmutamine ja tervisepolitseinikud, kes teostavad rahumeelsete maskita ning vaktsineerimata ja tervete inimeste kontrolli ning karistamist.

 

Rahvas on viidud meeleheitele, mistõttu on hüppeliselt tõusnud näiteks antidepressantide tarbimine, noorte hulgas on enesetappude arv kasvanud viimase aastaga pea neli korda. Kas vaid iseenda naba nägevatel täiskasvanutel ka laste vaimne tervis hetkekski meelde tuleb? Laste kaootiline väntsutamine kodu ja kooli vahet ning igasugune survestamine tuleb kohe lõpetada!

Tänaseks peaks olema selgemast selgem, et osa inimesi on võtnud vastutuse haigus läbi põdeda ja seda tuleb kõigil aktsepteerida. Alati on ka selliseid raudse tervisega (ja vaimuga) inimesi, kes haigeks ei jäägi. Terve mõistus selliseid inimesi ei karistaks.

Tänase valitsuse juures ei oleks imekspandav, et peatselt leitakse piiri tagant järjekordne “hea” näide, mille järgi ka meil saaks piiranguid pikendada ja juurde tekitada.

Kui eelnev sind vähegi kõnetas, siis saad aru kasvõi maskikandmise naeruväärsusest. Oma tervise ja närvide huvides oleks esmalt mõistlik loobuda peavoolumeedia tarbimisest-toetamisest. Teise sammuna loe läbi põhiseadus ning seisa oma õiguste eest! Seejärel tead juba ise, mis on kolmas samm.

 

Robert Kiviselg

PS. Kui veel midagi siiralt soovitada, siis seda, et tehke järgmistel Riigikogu valimistel veidi targem valik! Mõelge sellele juba täna – kes on rahvaga ja kes mitte. Kes on Riigikogus need, kes tunnevad vastutust teemaga tegeleda ning kes on erapooletud ja sellise suhtumisega ohjad praegusele valitsusele andnud.

 

Fotod: autori erakogu

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt