Pöördumine kõigi inimeste poole: lõpetagem koos lõhestatus nii iseendas kui ka ühiskonnas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. oktoober 2021 kell 12:17Järgnev pöördumine on pühendatud kõigile Eesti inimestele, kes soovivad, et divide et impera ehk ühiskonna lõhestamine “jaga ja valitse” meetodil lõppeks, et me saaksime elada rahus, armastuses ja vastastikuses austuses. “Siis kõndigem seda teed koos,” ütleb ühe meditsiiniasutuse juhtivtöötaja J.K.

 

Lugupeetud Eesti rahvas!

Juba mitu kuud oleme kogenud ühiskonnas sügavat lõhestatust ja üsna paljudele inimestele on jäänud mulje, et oleme selle arengu suhtes abitud ja peame lihtsalt kõigega leppima.

 

Esimene oluline väide: Ei, me ei pea kõike aktsepteerima!

Palun võtke aega, et küsida endalt, miks see sügav lõhe ühiskonnas, perekonnas, sõprade või kolleegide vahel üldse on tekkinud? Lõhestumiseks, poolteks jagunemiseks on vaja kahte, mis tähendab, et lõhestumine toimus kas iseenesest või lasite ennast lõhestada. Hea uudis on see, et me saame ühiskonna lõhestatuse kiiresti ja lihtsalt lõpetada. Me lihtsalt tõmbame oma tähelepanu lõhestamiselt, poolteks jagunemiselt eemale, laseme sellel minna ja see lahustub ise väga kiiresti.

Väike abi mõistmiseks: inimkeha on looduse ime, kus kõik on koordineeritud. Palun kujutage nüüd ette, et aju teeb otsuse: mina olen ainus, kes määrab tempo ja kogu ülejäänud keha peab alati tegema seda, mida ma ütlen – ta peab põhimõtteliselt lihtsalt uskuma kõike. Või et soolestik ütleb ajule, et „ma võin paariks päevaks väljapääsu sulgeda, vaatame, kui kaua aju veel niimoodi rääkida suudab“. Või ütlevad silmad, et piisab, kui ülejäänud keha toetub ainult meile, me näeme alati kõike ja seetõttu oleme kõige paremad otsustajad kõige kohta. Me ei pea sellesse rohkem süvenema – keha jagunemine, mille vallandab keha üksikute piirkondade isiklik edevus, tekitaks kaose. Seega peavad kõik kehaosad suhtlema omavahel empaatiliselt ja armastusega. Nii et kui jalad arvavad, et maratoni jooksmine on lihtsamast lihtsam, siis oleks hea küsida, kuidas ülejäänud keha seda näeb…

Tunnetage oma keha ja kontrollige ise järele, kas te tunnete end suurepäraselt, kui teie keha on lõhestunud? Kui ühiskond on lõhestunud?

 

Kuidas me siis konkreetselt lõpetame ühiskonna jagunemise ja kes peaks seda tegema?

Kui teie ei taha enam poolteks jagunemist ja ka teised inimesed on sellisest lõhestumisest häiritud, siis esimene samm on lõpetada sellele tähelepanu pööramine. Võite alustada kohe ja praegu armastuse, empaatia, üksteise tunnustamise, läbipaistvuse, aususe ja austusega. Nii et küsimuse “KES peaks seda tegema“ vastus on: igaüks ise!

Te olete teinud sisemise otsuse, et ei taha enam seda lõhestatust endas, oma pere ja sõprade keskel ega ühiskonnas. Palun järgige seda sisemist häält, mis tahab armastust, empaatiat, tunnustust, läbipaistvust, ausust ja austust ning inimesed teie ümber tunnetavad seda kohe. Oluline on mõista, et mitte koroona ise ei ole põhjustanud seda lõhet, vaid ainult reaktsioonid sellele olukorrale.

Seega, muutke kõigepealt ennast ja siis muutub ka teie keskkond.

 

Esitage küsimus alati üksikasjalikult ja ausalt, läbipaistvalt ja lugupidavalt

Nüüd võite küsida, miks ei ole siin mainitud statistikat Covid-19 kohta või lisateavet, et saaksite sellele hinnangut anda. Kui te tahate lõhestatusele lõpu teha, nagu ma ütlesin, siis esimene praktiline samm on see, et te ise saate olukorrast pildi. Rääkisime muu hulgas aususest, läbipaistvusest ja austusest. Kui lugeda näiteks statistikat surmajuhtumite kohta kontekstis, siis tekib kohe küsimus, mille võiks esitada paljudele statistika väljaandjatele – nimelt, mis on konkreetselt surma põhjuseks, milline on viiruse täpne levik jne ning kuidas võib kindel olla, et kõik meile esitatu vastab 100% tõele. Selleks, et saaksite teha enda jaoks hea otsuse, vajate ausust, läbipaistvust ja austust kõigis oma seisukohtades, mida te ise esitate ja mida vastaspool esitab.

Kui te teatate oma näiteks garantiiajal prillide raamide purunemisest ja saadate poele kirja, et prillid läksid katki, palun kandke raha kontole, siis pood vastab järgmiselt: “Tere, me aitame teid hea meelega, kuid palun saatke need prillid meile kontrollimiseks. See on samuti osa aususest, läbipaistvusest ja austusest. Kui kontrollimisel selgub, et te olete midagi jätnud rääkimata, siis märgatakse seda ja kohe tekib poolte vahele lõhe, mida ei peaks olema.

Seega, võtke aega, et kontrollida kogu statistikat ja teavet, mis on teile oluline, ning küsige alati üksikasjalikult ja ausalt, läbipaistvalt ja lugupidavalt. Nii saate ise aru ka sellest, kas soovite end vaktsineerida või mitte.

Nüüd on teil olemas oma sisemine armastuse, empaatia ja austuse hääl ja lisaks teave, mida te ise olete üksikasjalikult kontrollinud. Te oskate täpselt hinnata ja olete teinud oma otsused omaenda sisemise hääle põhjal. Teis ei ole enam mingit lõhestumist ja te võite nautida täielikku sisemist rahu. Muutuge nagu magnet, mis kiirgab armastust, empaatiat, rahulikkust, usaldust, austust, tunnustust ja ausust.

 

Lõpetuseks veel mõned asjad, mis aitavad teil lahustada lõhestumist

Kui teilt küsitakse koroona ja teie hinnangu kohta, võiksite vastata järgmiselt: sellest rääkimine on väga hea mõte ja ma oleksin õnnelik, kui me teeksime seda armastuse, empaatia ja üksteise tunnustamisega. Kui te soovite teha sama, siis ma avaldan oma mõtteid hea meelega ja siis, kui see teile sobib.

Statistika kohta võiks öelda: ausalt öeldes on keeruline võtta ühest seisukohta, kui ei ole ise seda põhjalikumalt uurinud, sest kõike ei saa paraku uskuda, mis avaldatakse – püüan minna võimalikult lähedale allikale, kuid isegi siis võivad arvud olla ebatäpsed, moonutatud või, nagu kahjuks juba juhtunud on, seotud huvide konfliktiga.

Te kohtute ka inimestega, kes ei ole avatud armastuse ja empaatiaga toimuvale vestlusele. Siin on üks võimalik vastus: mina tahaksin sinuga rääkida, aga mulle lihtsalt tundub, et vestlus võib väljuda vastastikuse austuse aluselt ja ma ei soovi seda ei endale ega ka vestluspartnerile, ent olen alati teie jaoks olemas, kui soovite avatud ja arukat vestlust.

*

Kui me kõik võtame ette sellise muutumise teekonna, siis kaob ka lõhe inimeste vahel väga kiiresti ja tekib armastuse, empaatia ja rõõmu ühiskond. Meie, inimesed, oleme sotsiaalsed olendid, me armastame tõde, me armastame läbipaistvust, me armastame tunnustust, me armastame ausust, me armastame rahu ja rõõmu ning me kõik lõpetame nüüd üksteise lõhestamise.

Käes on aeg lahti lasta ajast ja arust “jaga ja valitse” meetodist ja lõpetada inimkonna lõhestamine.

 

J.K.

juhtivtöötaja meditsiiniasutuses

 

PS. Üsna pea ilmub ka veebileht “the end of divide et impera”, mis on orienteeritud kriisi lahendamisele.

Foto: Antonioguillem / Adobe Stock

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt