ERR: Kallas distantseerus päev varem välja käidud ettepanekutest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. oktoober 2021 kell 16:26Foto: Wikimedia Commons / Renee Altrov – Riigikantselei, CC BY-SA 4.0

Kui eile ütles peaminister Kaja Kallas Vikerraadios, et valitsus arutab võimalust, et riik nõuaks vaktsineerimata inimestelt ravikulud tagasi ja et vaktsineerimata inimesed liiguksid plaanilise ravi järjekorras tahapoole, siis täna distantseerus ta neist ettepanekutest, öeldes, et valitsus ei pea neid ideid realistlikuks, kirjutab ERR.

 

“Haiglate ülekoormamise vältimiseks ja plaanilise ravi lahti hoidmiseks on mulle tutvustatud erinevaid ettepanekuid. Näiteks ka selliseid, kus riik nõuaks vaktsineerimata inimestelt COVID-19 ravikulud tagasi või et vaktsineerimata inimesed liiguksid plaanilise ravijärjekorra lõppu. Rõhutan, et need näited on teoreetilised ning valitsus ei pea selliseid samme realistlikuks. Eesti ravisüsteem on solidaarne – igaühel on õigus saada ravi. Küll aga näitab olukorra tõsidust see, et sellised ideed üldse esile kerkivad. Iga COVID-19 haige inimese haiglakoht tuleb nende inimeste arvelt, kes on ammu oodanud näiteks mõnd vajalikku protseduuri,” teatas Kallas sotsiaalmeedias.

Kallas lisas, et toetab, et politsei kontrolliks senisest tõhusamalt COVID-tõendite esitamise ja maskikandmise kohustusest kinnipidamist ning et vaktsineerimata inimeste võimalusi tuleb Kallase sõnul ajutiselt täiendavalt piirata meelelahutuses ja vaba aja veetmisel.

 

ERR annab ülevaate, millest peaminister päev varem rääkis

Kallas tegi eile Vikerraadio saates “Stuudios on peaminister” välja mitmeid ettepanekuid, kuidas koroonaviiruse levikut piirata ja vaktsineerimist soodustada. Peaminister ütles, et “vaktsineerimata inimesed on ohuks ühiskonnale” ja et valitsus arutab, “et ikkagi teha täiendavaid piiranguid just selleks, et vaktsineerimata inimesed ei käiks ringi, ei jääks haigeks”.

Kallas tõi raadiosaates ise välja, et valitsuses on arutuse all ka võimalus ravikulud vaktsineerimata inimestelt tagasi nõuda ning rääkis võimalusest vaktsineerimata inimeste ravijärjekorras tahapoole nihutada.

“Üks ettepanek on olnud see, et kui inimene tuleb haiglasse COVID-iga või erakorralise meditsiini vajadusega, siis arstid peavad neid aitama. Aga kui meil läheb olukord haiglates nii hulluks, et plaanilist ravi tuleb piirata, siis plaaniline ravi – see tähendab kokkulepitud kirurgilised operatsioonid, siis need inimesed, kes on vaktsineerimata liiguvad järjekorras tahapoole ja oma plaanilist ravi ei saa. Nende arvelt läheb järjekorra piiramine.”

Kallas ei öelnud saates kordagi, et need ettepanekud on vaid teoreetilised ja et valitsus neid realistlikuks ei pea.

 

Loe edasi ERR-ist.

Foto: Wikimedia Commons / Renee Altrov – Riigikantselei, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=102605963eleiKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt