AP: Hispaania valitsus tagastab Covid-19 piirangute rikkumiste eest tehtud trahvid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. oktoober 2021 kell 12:06Kõik Hispaania kodanikud, kes pidid maksma eelmisel aastal kehtestatud pea kolm kuud kestnud Covid-19 eriolukorra ajal piirangute rikkumise eest trahvi, saavad riigilt raha tagasi, kirjutab uudisteagentuur AP.

 

Hispaania regionaalministeerium teatas trahvide tagastamise otsusest peale seda kui riigi kõrgem kohus leidis, et eelmisel aastal 14. märtsist kuni 21. juunini kehtinud eriolukord ei olnud põhiseadusega kooskõlas, vahendab Objektiiv.

Suurenenud Covid-19 juhtumite tõttu kehtestas Hispaania keskvalitsus teise eriolukorra, mis kehtis möödunud aasta oktoobrist käesoleva aasta maini. Eriolukorra ajal pandi suurem osa Hispaania majandusest seisma ja inimesed saadeti koju karantiini ning tööl tohtisid käia ainult eesliini töötajad.

Siseministeeriumi kinnitusel tehti eriolukordade ajal politsei poolt kodanikele 1,1 miljonit trahviotsust selle eest, et nad kas ei püsinud kodus või rikkusid teisi Covid-19 seotud piiranguid.

 

Allikad: AP, Objektiiv

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt