Tsiviilallianss alustas Eesti elanike ja ettevõtete kaebuste kogumist kohtusse ühiskaebuse esitamiseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. november 2021 kell 13:12Eesti Tsiviilallianss on alustanud Eesti elanike ja ettevõtete kaebuste kogumist kohtusse ühiskaebuse esitamiseks: “Kui sinu hinnangul on koroonakriisist tingitud meetmete kohaldamisega rikutud tugevalt sinu põhiõigusi, rakendatud sundi või muul viisil piiratud ebaproportsionaalselt sinu isikuvabadust, siis peaksid oma õiguste kaitseks pöörduma kohtusse.“

 

“Soovime, et finantsilised põhjused ja teadmiste puudumine ei takistaks inimestel oma õiguste eest seismist. Põhiõiguste kaitse ning Vabariigi Valitsuse otsuste ja erinevate osapoolte tegevuse seaduspärasus peab olema tagatud ka kõige kriitilisemates olukordades,” selgitab rahvaalgatuslik kogukond oma kodulehel ühiskaebuse esitamise põhjust.

Eesti Tsiviilallianss on kodanikualgatuse korras Covid-19 kriisis ellu kutsutud ühendus, kelle eesmärk on ühendada Eesti elanikud, ettevõtted ja vabaühendused põhiseadusest tulenevate õiguste kaitseks.

Kuidas ühiskaebusega liitumine toimib, vaata täpsemalt Tsiviilalliansi kodulehelt tsiviilallianss.ee.

Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud korralduste vastu kaebuste esitamiseks on 30 päeva alates korralduse kehtima hakkamisest. Sõltuvalt asjaoludest võib pärast seda tähtaega sinu kaebeõigus olla aegunud, täpsustatakse veebilehel.

Tänase päeva seisuga on kaebeõiguse tähtajani jäänud veel 20 päeva.

 

Allikas: Tsiviilalliansi kodulehtKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt