Veel lahti olevad kinod on pankroti äärel, koroonapassi tõttu on külastatavus langenud 40%

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. september 2021 kell 8:50Foto: ekraanikuva

Teatavasti on koroonapettuse tõttu mitmed väiksemad kinod Eestis ja mujal maailmas oma uksed sulgenud, mõned neist jäädavalt. Forum Cinemase juhi Kristjan Kongo sõnul on peale vaktsineerimispasside rakendamist nende käive langenud 40% ning kui midagi ei muutu, siis peavad nad vana rasva arvelt vastu veel kõigest mõned kuud, vahendab Delfi ärileht.

 

Kristjan Kongo selgitab, et kinoäris ellujäämiseks on vaja kliente ja häid filme. “Kahjuks oleme täheldanud [külastajate] drastilist langust, kui COVID-i passi kontrollimise kohustus tuli, keskmine kukkumine oli 40%,” ütleb Kongo.

Koroona pani korraliku paugu kinodele, sest mitmetele filmidele tõmmati teadmata ajaks käsipidurit ning mõned suurfilmid on piirdunud ainult netilinastustega. Isegi uue James Bondi filmi osas pole Kongol suuri lootusi ning ta teatab, et kui ka see film kliente kinno ei too, siis ei teagi enam, mida tegema peaks.

Möödunud suvel olime tunnistajaks, et ka pärast koroonapiirangute tühistamist ei jooksnud publik peale pikemat pausi taas kinodesse. Seda võis põhjustada vabadusena mõjunud suvi, mil inimesed lihtsalt ei tahagi kinno minna, kuid kindlasti oli potentsiaalse publiku seas inimesi, kes valitsuse propaganda tõttu reaalselt kardavadki kinno minna. Seega mõjub hiljuti kehtestud koroonapass niigi raskustes olevale kinoärile põrmustavalt.

 

Apollo kino jagab tasuta kinopääsmeid – kas sellepärast, et keegi enam kinos ei käi?

Minuni on jõudnud info, et mitmed ettevõtted ja riigiasutused jagavad oma töötajatele Apollo kino pileteid. Selgub, et kino pakub tasuta pileteid üle Eesti endale sobival ajal väljavalitud kinoseansile kuni oktoobri lõpuni. Mäletatavasti on tasuta kinopileteid jagatud ka vaktsineerimispeibutusena. Kas kino jagab tasuta pääsmeid sellepärast, et keegi enam kinos ei käi?

On äärmiselt kummaline, et kinode omanikud viitsivad mängida lolli olematu pandeemiaga ning panna valitsuse käsu peale nagu alluv ori oma kino kinni või rakendada vaktsiinipassi nõuet. Mõlemad ettevõtmised kahjustavad kinode äri. Tänaseks peaks juba iga viimane kui idiootki olema arusaamal, et käimas ei ole võitlus mingi nähtamatu viiruse vastu, vaid sootuks midagi muud. Kas vanemad teile ei õpetanud, et maffiaga ei tehta koostööd?

Teile teadmiseks: Eestis elab üle poole miljoni inimese, kes ei tule kinno isegi siis, kui neile peale makstakse senikaua, kuni te küsite usutunnistust või nõuate tervelt inimeselt tõestust, et nad on terved.

 

Hando Tõnumaa

Foto: ekraanikuvaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt