Balti kett 2021: Eestis ligi 10 000 registreerunud osalejat + Emil Rutiku live!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. august 2021 kell 13:02Foto:  Facebook+Canva

Juba täna õhtul kell 19 kogunetakse Eestis, Lätis ja Leedus 32 aastat tagasi toimunud Balti keti marsruuti mööda, et taas seista vabaduse eest. Eestis on www.balticway2021.com interaktiivse kaardi kaudu osalema registreerunud ligi 10 000 inimest, ent oodata on neid vähemalt kolm korda rohkem, Lätis on registreerunud üle 30 000, ent huvilisi on üle 100 000, Leedus ennustatakse midagi eelmise kahe vahepealset.

 

Tegu on kahtlemata suurima osalejate arvuga meeleavaldusega taasiseseisvunud Balti riikides nii riikide siseselt kui ka ühise aktsiooni näol.

Sündmusest ja osalejatele saadetud ohutusnõuetest on teavitatud ka Eesti Politseid, samuti on politsei esindaja võtnud ühendust Balti kett 2021 eestvedajatega ning kõik võimalikud murekohad üle käidud. Politsei sõnul on tegu toreda sündmusega ja nad seisavad selle eest, et sündmusel osalejate turvalisus oleks tagatud. Samuti paneb politsei südamele, et osalejad järgiksid Balti kett 2021 ohutusnõudeid ning ei alluks provokatsioonidele (kuna on tavapärane, et sellistele meeleavaldustele saadetakse ka provokaatoreid). Balti keti erinevates punktides on olemas ka kontaktisikud, kellele politsei saab vajadusel helistada (näiteks kui kellegi auto on pargitud sissesõidu tee ette vms).

 

Emil Rutiku teeb Balti ketist live-ülevaate

Nii Telegram.ee Facebookis kui ka Baltic Way 2021 Facebookis saab jälgida sündmuse ajal otseülekandes droonivideoid, samuti teeb Telegrami Facebookis live-reportaaži vabakutseline meelelahutaja ja kodanikuaktivist Emil Rutiku, kes annab ülevaate Tallinna Vabaduse väljaku piirkonnas toimuvast. Ülekannet teostab Pildiraadio.

 

Tuletame meelde, et tegu ei ole millegi vastase sündmusega, vaid kolme Balti riigi inimesed on solidaarselt ühtsuse, vabaduse ja inimõiguste poolt!

 

MIS, KES, KUS?

Kuidas osaleda Balti ketil?

Algselt oli see mõeldud autode kolonni sõiduna oma maakonnas, ent kuna Lätis kogunes huvilisi kokku ülipalju, tehakse seal enamustes paikades inimkett. Et ka teised sellest huvitatud olid, tegid lätlased kõigile kolmele Balti riigile virtuaalse kaardi, kus saad end sobivasse punkti seisma registreeruda ja vaadata, kuhu punkti oleks inimesi juurde vaja. Samuti toimub maantee jagamine ja gruppide koondamine ka Balti keti Eesti Telegrami grupis (Baltic Way 2021 Eesti).

Seega:

  • võid osaleda marsruuti läbi sõites;
  • võid osaleda tee ääres seistes (Registreeri soovi korral läbi VIRTUAALSE KAARDI, leiad selle “Marsruudi” alt).

Mis kell koguneda ja kui pikalt seista?

Sarnaselt lätlaste ja leedukatega kogunetakse tee äärde 18:30, et kell 19:00 juba valmis olla. Seismise tseremoonia toimub 15 minutit 19:00-19:15, kõik kokku koos lobisemiste ja lahkumistega tund aega. Seejärel võib soovi korral koos kolonnidena sõita.

 

Marsruut?

Eestis 211,5 km:
Tallinn–Rapla–Türi–Võhma–Viljandi–Nuia–Lilli

Vaata kaarti täpsemalt ja registreeru virtuaalse kaardi abil lehel www.balticway2021.com.

 

Mida kaasa võtta?

  • rahulik meel;
  • sõbralikkus;
  • soovi korral plakatid või logod kätte võtta (saab alla laadida balticway2021.com lehe alaosast);
  • autodele lipud või õhupallid.

 

Pildistamine ja filmimine

Kõik osalejad võiksid ise teha fotosid ja videoid (pigem lühikesi klippe, mitte pikki faile) – edastage need pärast palun Telegram.ee-le, et saaksime teha suure galerii ja ühise video. Marsruudil on filmimas ka mitu drooni, samuti sõidab üle Balti keti üks lennuk.

 

OHUTUSREEGLID!

Järgnevad reeglid on kokku pandud Läti turvatöötajate abiga:

️Kuidas autot Balti keti ajal õigesti parkida?

Juhul kui sa oled otsustanud Balti keti marsruuti mitte läbi sõita vaid tee ääres seisma jääda, siis palun järgi neid ohutusjuhiseid.

⚠️ MEELESPEA:

1️⃣ hämaruse korral kasuta heledaid riideid, helkurit või helkurvesti;
2️⃣ ära takista liiklust;
3️⃣ järgige liikluspolitsei põhjendatud juhiseid piirkondades, kus politsei keelab seismise või kus see on liiklusreeglitega keelatud (sillad, viaduktid jne).

💕 Inimesed rivistuvad paremal pool teed (suunaga Eestist Lätisse)

🚗 Kui tee seda võimaldab, seisavad autod inimeste taga* või vasakul tee küljel (*vastavalt asulavälistele liikluseeskirjadele)

 

ROHKEM INFOT (sh Balti keti eesmärk ja põhipunktid, mille eest seisame) leiab Balti kett 2021 5-keelselt (eesti k., läti k,, leedu k., inglise k., vene k.) kodulehelt www.balticway2021.com ja Facebooki lehelt.

Kodulehelt saad alla laadida ka Baltic Way 2021 plakateid, logosid ja videot.

Soovitame liituda Baltic Way 2021 Eesti Telegrami grupiga, kust saab lisainfot Eesti siseste piirkonnaliste gruppide kohta.

 

PS. Vaata ka vestlust Balti kett 2021 ellukutsujatega (Rūdolfs Brēmanis Lätist, Robertas Vaišnoras Leedust ning Hando Tõnumaa ja Mariann Joonas Eestist) siit.

NB! Algatajad olime me juhuse tahtel – need oleks võinud olla ükskõik kes, kellel just sel hetkel 3 nädalat tagasi tundus, et nüüd on uuesti aeg seista vabaduse, inimõiguste ja ühtsuse eest. Seega Balti kett 2021 organiseerijad/elluviijad olete kõik teie, kes võtate initsiatiivi ja osalete!

 

Foto:  Facebook+Canva

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt