Läti Balti keti populaarsus plahvatas: osalemas on üle saja tuhande inimese

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. august 2021 kell 12:17Foto: Läti Balti kett

Kui veel üleeile kajastas Läti peavoolumeedia Balti ketti kui marginaalselt vaktsiinivastase üritust, siis eilseks muutus olukord täielikult – kuna rahva osalus on suur ja ka meedias on inimesi, kes leiavad, et tervisega seonduv peab olema vabatahtlik ja piirangutega on Lätis liiale mindud, siis pakkusid mitu peavoolu raadiot ise sündmusele tasuta (!) reklaami ning tänaseks teab Balti kett 2021 toimumisest iga lätlane.

Kuna sündmuse huvilisi on üle 100 000 inimese, on tegu suurima meeleavaldusega pärast Läti taasiseseisvumist.

 

Eilsest hakkasid rahvast Balti ketti kutsuma ka kolme opositsioonierakonna poliitikud, nende hulgas endine asepeaminister ja ärimees Ainārs Šlesers ja tema uus erakond Latvija pirmajā vietā (Läti kõigepealt), Läti suurima opositsioonijõu Likums un Kārtība (Õigus ja kord) juht Aldis Gobzems, uue erakonna Brīvai Stiprai Latvijai (Vaba ja tugev Läti) vedur Artūrs Bernis ja uue populaarsust koguv vene kogukonna juht) Aleksejs Rosļikovs.

Siiski tegid erakondade/kogukondade liidrid seda alles siis, kui nende enda valijad ja liikmed seda nõudsid. Lätis on nimelt koroonapiirangud olnud karmimad ja kestnud kauem, kui Eestis.

Liikumisega on liitunud ka mitmed ärimehed, kes pakuvad Balti keti Läti poolsetele eestvedajatele võimalust keti toimumise ajal kiirelt helikopteriga ühest kohast teise jõuda.

Lätlaste innukus on eeskujuks ka meile ja leedukatele. Antud hetkel peavooluväljaanded on küll valinud vaikimise ja raadioreklaamide eest peab maksma.

Kogu Balti kett 2021-l osalemise info leiad siit: https://www.telegram.ee/eesti/balti-kett-2021-ao-kuidas-osaleda-ohutusreeglid-ja-virtuaalne-kaart

Kui tahad teada, kuidas kõik alguse sai, siis vaata vestlust Eesti, Läti ja Leedu keti ellukutsujatega siit: https://www.telegram.ee/eesti/video-vestlus-balti-kett-2021-ellukutsujatega-on-aeg-moista-et-oleme-uks

Ei tasu unustada, et 32 aastat tagasi alustati Balti keti korraldamist samuti 3 nädalat enne sündmuse algust, nagu nüüdki. Tõsi, tol korral aitasid sõnumit levitada ja asja eest vedada ka kolme riigi rahvusringhäälingud, kuid nüüd saame selle töö igaüks ise ühismeedia abil ära teha – isegi ühe päevaga saab sotsiaalmeedias ära teha suure töö.

Teeme ära!

 

 

Vaata lisaks:

BALTI KETT 2021 A&O: kuidas osaleda, ohutusreeglid ja VIRTUAALNE KAART!

Lisalugemist: Balti keti eesmärk ja põhipunktid, mille eest seisame, leiab Balti kett 2021 5-keelselt (eesti k., läti k,, leedu k., inglise k., vene k.) kodulehelt www.balticway2021.com ja Facebooki lehelt.

Kodulehelt saad alla laadida ka Baltic Way 2021 plakateid, logosid ja videot.

Soovitame liituda Baltic Way 2021 Eesti Telegrami grupiga, kust saab lisainfot Eesti siseste piirkonnaliste gruppide kohta.

Foto: Läti Balti kett

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt