VIDEO! Vestlus Balti kett 2021 ellukutsujatega: on aeg mõista, et oleme üks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. august 2021 kell 12:05Foto: Canva

Koroonameetmetest tingitud inimõiguste piiramine, põhiseaduse eiramine ja vabaduse kärpimine on andnud tõuke korraldada esimest korda pärast 1989. aastat taas kodanikualgatusena ja Eesti-Läti-Leedu koostööna Balti Kett. Erinevalt 32 aastat tagasi toimunud rahvusvahelisest suursündmusest, kus miljonid inimesed moodustasid kätest kinni hoides inimketi, plaanitakse tänavu kaasata keti loomisesse ka autod – ehk siis võid ka lihtsalt marsruudi läbi sõita. Eile salvestatud videos räägivad Balti kett 2021 ellukutsujad Rūdolfs Brēmanis Lätist, Robertas Vaišnoras Leedust ning Hando Tõnumaa ja Mariann Joonas Eestist.

 

Balti keti korraldajateks ja elluviijateks on aga kõik inimesed ise, kes võtavad initsiatiivi ja sündmusel osalevad. Osalema on oodatud kõik, olenemata sellest, mida praeguse olukorra põhjustest arvad, oled sa vaktsineerimata või mitte – kui sulle tundub, et meil ei ole enam tegu sama vaba ühiskonnaga, nagu oli pärast esimest Balti ketti loodud kolmes Balti riigis, siis on aeg seista vabaduse, põhiseaduste järgimise ja elementaarsete inimõiguste eest.

Vestluses tuleb juttu sellest, miks ja kuidas Balti kett 2021 ellu kutsuti ning kuidas see logistiliselt välja nägema hakkab. Täna peaks saame valmis ka interaktiivne kaart, kus saab ära märkida mis piirkonnas keegi on ning kuhu piirkonda oleks vaja rahvast juurde.

Soovitame liituda Baltic Way 2021 Eesti Telegrami grupiga, kust saab lisainfot Eesti siseste piirkonnaliste gruppide kohta.

Rohkem infot leiab Balti kett 2021 5-keelselt (eesti k., läti k,, leedu k., inglise k., vene k.) kodulehelt www.balticway2021.com ja Facebooki lehelt.

Kodulehelt saad alla laadida ka Baltic Way 2021 plakateid, logosid ja videot.

 

Foto: Canva

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt