Uudiseid Lätist: Vene kogukond esitas valitsusele nõudmisi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. märts 2014 kell 9:14Vene kogukond Lätis esitas valitsusele nõudmisi

Vene kogukond Lätis esitas valitsusele nõudmisi rahvusvähemuste õiguste tagamisel senisest suurema initsiatiivi näitamise osas. Praegusel äreval ajal ollakse valmis olema valitsuse koostööpartner, kuid soovitakse omakorda näha konkreetseid meetmeid rahvusvähemuste hariduse, keele ja kultuuriga seotud õiguste tagamiseks.

Allikas: Apollo

 

Lätis kardetakse transiidi pärast

Lätis on transiidiasjalised väljendanud muret, et võimalikud Venemaa suhtes kehtestatavad majanduspiirangud hakkavad piirama ka läbi Läti toimuvat transiiti Venemaa ja Euroopa vahel.

Ukraina sündmuste tõttu Läti transiit on viimasel ajal kasvanud, kuid kuna Läti kogutransiidis on Venemaaga seotud kaubavoogude osa 80%, siis on risk majanduspiirangute kehtima hakates suur.

Allikas: Apollo

 

Läti minister lahkus leegionääre toetades valitsusest

Lätis vabastas peaminister ametist keskkonna- ja regionaalarenguministri, kuna viimane eiras valitsuse otsust mitte osaleda 16.3 Läti leegionäride päeva üritusel Riia kesklinnas. Mälestuspäev, mil leinatakse ja meenutatakse 16.–19. märtsini 1944 Velikaja jõe ääres toimunud lahingutes osalenuid ja hukkunuid, lisati 1998ametlike tähtpäevade loetellu ja nimetati Läti sõdurite mälestuspäevaks, aga 2000. aastal kustutati ametlike tähtpäevade nimistust.

Allikas: Apollo

 

Foto: ejc.net

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt