Island toetab Venemaale sanktsioonide kehtestamist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. märts 2014 kell 10:43Islandi välisminister Gunnar Bragi Sveinsson märkis, et Island on viimastel nädalatel korduvalt teatanud toetusest Ukraina rahvale ning nad toetavad Venemaale sanktsioonide kehtestamist. Sveinsson plaanib lähiajal ka visiiti Kiievisse, vahendab The Reykjavík Grapevine.

 

“Ma ei kahtle selles, et me kehtestame Venemaale samasugused sanktsioonid nagu Euroopa Liit,” kinnitas Sveinsson. Sveinssoni sõnul on Venemaa küll Islandi kaubanduspartner, kuid stabiilsus ja julgeolek on tema sõnul tähtsamad. “Ma tõsiselt usun, et Venemaa võtab kuulda rahvusvahelise kogukonna häält ja seda mida talle öeldakse,” tõdes Sveinsson.

Välisminister kinnitas, et Island kavatseb Ukrainat toetada praeguses majanduslikult raskes olukorras ning kui mitte rahaliste vahenditega, siis vähemalt ekspertide teadmistega, vahendab ERR.

Veebruaris teatasid Islandi juhtivad parteid, et lükkavad tagasi plaani liituda Euroopa Liiduga ning korraldamata jääb ka selleteemaline rahvahääletus.

 

Allikad: ERR, Reykjavík Grapevine, Telegram

Foto: crossed-flags.pins.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt