Eesti ja Venemaa piiri ümber võib tekkida viisavaba ala?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. veebruar 2014 kell 19:10Pärast piirilepingu allakirjutamist Eesti ja Venemaa vahel võib päevakorda tõusta piiriäärse viisavaba ala loomine, mis kergendaks piiri ääres elavate inimeste liikumist ja elavdaks majandust, vahendab ERR-i uudisteportaal “Aktuaalset kaamerat”.

 

Näiteks Värska veekeskuse parklas on Pihkva numbrimärgiga autosid sõltumata aastaajast ning nädalapäevast. “See oleks hästi mugav – lihtsalt sõidad ujuma. Viisa tegemine nõuab lisaraha, jooksmist, ankeetide täitmist ehk ühesõnaga ajakulu,” tõdesid turistid Jevgeni Ništšik ja Roman Andrjušin.

Euroopa Liidu ja Venemaa viisavabaduseni on veel pikk tee käia, kuid Schengeni ruumis toimib ka alternatiivne lahendus – piiriäärse viisavaba ala loomine kuni 50 kilomeetri kaugusele piirist.

Viie aasta eest oli see teema Eesti valitsusel päevakorras, kuid jäi ootama paremaid aegu.

Riigikogu Kagu-Eesti saadikurühma esimees Urmas Klaas märkis, et näiteks ka Norra ja Venemaa vahel on 30kilomeetrine viisavaba liikumise tsoon. “Norra tahab nüüd seda 50 kilomeetrile viia. Seda kogemust on üksjagu ning ma arvan, et selle aruteluga võiks edasi minna,” ütles ta. Peale Norra kasutab seda võimalust Venemaaga ka Poola Kaliningradi piirkonnaga ning Lätigi on otsustanud selle rakendada.

 

Loe pikemalt: ERR

Foto: Kulmalukko / Wikimedia Commons

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt